Skocz do zawartości

Jakie felgi / opony do F3x


wuujtas7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
ktoś z was posiada opony yokohama?? Zastanawiam się poważnie nad zakupem tych z serii BluEarth Winter V905

 

Jaki rozmiar potrzebujesz? Ja mam u siebie V905. Trzymają się bardzo dobrze drogi, jak na zimówkę trochę "twarda" opona ale świetnie się sprawdza jeśli chodzi o dynamiczną jazdę. Do tego nawet przy dużych prędkościach hałas jest znośny. Po takim świeżym śniegu i lekkich zaspach jeździłem zaledwie 2 razy w górach, ale się sprawdziły.

potrzebowałem 225/45 ale już kupiłem te yokohamy, jutro będę wymieniać, to dam znać jak się jeździ, wykonanie na pierwszy rzut oka solidne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Napisałeś, ze chcesz zwiększyć profil o jeden stopień - wtedy będzie tarło, jeśli mowa o przejściu o jeden profil wyżej jak daje fabryka.

Natomiast ty masz złe opony letnie. Do f30 są 225/45 R18. Dlatego teraz przejdziesz na prawidłowy rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Hej. Czy spotkaliście się z czymś takim, że wulkanizacja miała problem z napompowaniem koła po montażu opony?


Właśnie zmieniałem w kilkumiesięcznym F34 gumy na zimówki i serwis twierdził, że obsługuje ROF ale po założeniu opony od razu schodziło z niej powietrze. Podszedł do pracownika jakiś drugi koleś i pokazał mu "patent", a mi powiedział, że tak się zdarza w niektórych autach - podobno przez jakieś wyżłobienie wewnątrz felgi (niby wynikające z fabrycznego wyważenia). Na nowych oponach jeździ się ok, przegoniłem auto wolniej i szybciej, nic nie bije i nie ściąga. Tylko mam teraz mieszane uczucie, że facet robił to na jakiś "patent", bo się pojawił problem, którego wcześniej jeden z nich nie znał.. A twierdzą, że różne fury wysokiej klasy robią. A później jak zacząłem wypytywać to okazało się, że maszyna owszem jest do ROF, ale z pałąka montażownicy nie korzystają tylko robią na łyżkę bo jest szybciej, ale że na pewno jest to dobrze zrobione :roll: Jeszcze dodatkowo mam wrażenie, że jest jakaś duża szpara między felgą i oponami, ale tam twierdzą, że to jest normalne i tylko się wydaje wizualnie, bo taka charakterystyka felgi (to jest Double Spoke 18") i opony ROF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam F36 435i xdrive. Szukam opon całorocznych 19’tek z racji tego że rocznie robię małe przebiegi i jeżdżę praktycznie wyłącznie po mieście. Mógłby mi ktoś polecić jakieś firmy? Myślę nad michelin crossclimate. Z tego co wyczytałem przy dobieraniu opon do modelu na oponeo to muszę kupić na przód 225/40, a na tył 255/35?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam F36 435i xdrive. Szukam opon całorocznych 19’tek z racji tego że rocznie robię małe przebiegi i jeżdżę praktycznie wyłącznie po mieście. Mógłby mi ktoś polecić jakieś firmy? Myślę nad michelin crossclimate. Z tego co wyczytałem przy dobieraniu opon do modelu na oponeo to muszę kupić na przód 225/40, a na tył 255/35?

Pozdrawiam

 

kupiłem w tym tygodniu opony całoroczne XL wzmacnianie ale bez RF. Przeczytałem wszystko co było online i kupiłem Bridgestone Weather Control A005 EVO. Narazie nie moge nic o niej powiedzieć bo zakładam dopiero jutro :mrgreen: Michelin w testach wypada gorzej od nowego bridgestona EVO do tego michelin jest najgłośniejsza opona premium z całorocznych. Poczytaj testy. W Twoim mieszanym rozmiarze masz akurat dostępną tą oponę, chociaż musisz poczytać czy nie bedzie problemów z Xdrive

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
kupiłem w tym tygodniu opony całoroczne XL wzmacnianie ale bez RF. Przeczytałem wszystko co było online i kupiłem Bridgestone Weather Control A005 EVO. Narazie nie moge nic o niej powiedzieć bo zakładam dopiero jutro :mrgreen: Michelin w testach wypada gorzej od nowego bridgestona EVO do tego michelin jest najgłośniejsza opona premium z całorocznych. Poczytaj testy. W Twoim mieszanym rozmiarze masz akurat dostępną tą oponę, chociaż musisz poczytać czy nie bedzie problemów z Xdrive

Ja jakiś czas temu kupiłem całoroczne XL też bez Runflata Goodyear 4seasons gen3 ale u mnie 18'

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
też bardzo dobre, miałem je na uwadze niestety w rozmiarze 19 w rozmiarach dedykowanych do mojego auta nie występują

Bo to w miarę świeży model. Same opony wyszły w okolicach kwietnia albo maja, a rozmiar w 18' (225/45) dopiero we wrześniu, akurat zacząłem się interesować zakupem opon i mi się udało. Był tylko problem z dostępnością, ale czekałem 2 tygodnie i pojawiły się w normalnej cenie. Uważam, że 475zł za taką oponę to mało, nie mam jak dotąd nic do zarzucenia (xdrive) ale przejechałem tylko 5kkm.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.