Skocz do zawartości

Jakie felgi / opony do F3x


wuujtas7

Rekomendowane odpowiedzi

Od miesiąca mam f31 320d efficient dynamics.

Auto w pakiecie sport, czyli niższy zawias, felgi 18, na naklejce na słupku jest tylko informacja o 16 calach.

Idąc za ciosem od razu po zakupie auta chciał bym kupić drugi zestaw na zimę - myślałem o mniejszych felgach, najlepiej 17cali, 16 też zaakceptuje- ale kompletnie nie wiem jakie et, jaką szerokość i tak samo jakich szukać do tego opon (szerokość i profil) chciał bym zostać na zimę przy runflat.

Felg szukał bym raczej używanych - opcja budzetowa. Opony nowe - używanych nie uznaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

Wybierz sobie któreś z tych:

http://www.bmwstylewheels.com/3/F30+

Tu są wszystkie które trafiały do twojego auta.

7,5x17 ET 37 to seria 225/50. Będzie cacy. Zostań przy run flatach. Obecnie za 578 zł możesz kupić Bridgestone Blizzaki LM001 z homologacja BMW. Poczekałbym jednak do lipca/sierpnia z zakupem.

Styling 392, 393, 394, 413, 414.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podłączę się pod temat.


Jestem na etapie zakupu letnich opon do F32 2.0d, jeśli wykonają w końcu akcje serwisową :p


Sprzedawca oferuje mi za 3 tysiące Micheliny z przebiegiem 8 tys. Sądzicie, że to dobra cena? Wiem, że nie podaje konkretnego modelu, ale chodzi mi orientacyjnie.


Druga rzecz to car audio. Chce mi sprzedać lepsze od Harmana, mówił, że zapłacił 15k za nie - mi chce sprzedać za 3k. Byłem, słuchałem i widziałem. Dobrze to brzmi, ale nie wiem czy jest warte ceny. Ktoś może się orientuje w temacie?


Dziękuje za uwagę.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat.


Jestem na etapie zakupu letnich opon do F32 2.0d, jeśli wykonają w końcu akcje serwisową :p


Sprzedawca oferuje mi za 3 tysiące Micheliny z przebiegiem 8 tys. Sądzicie, że to dobra cena? Wiem, że nie podaje konkretnego modelu, ale chodzi mi orientacyjnie.


Druga rzecz to car audio. Chce mi sprzedać lepsze od Harmana, mówił, że zapłacił 15k za nie - mi chce sprzedać za 3k. Byłem, słuchałem i widziałem. Dobrze to brzmi, ale nie wiem czy jest warte ceny. Ktoś może się orientuje w temacie?


Dziękuje za uwagę.


Pozdrawiam

 


Skąd mamy wiedzieć czy to dobre ceny jak nie podałeś żadnych konkretnych informacji, z choinki sie urwałeś czy jak ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam, faktycznie wyglądało to kiepsko.


Koła + Opony letnie Michelin Sport 4, przebieg 10 tys. km / M401 18”. Koszt właściciela - ok 8 tys.


Nagłośnienie - Gladen Extreme + wszystkie głośniki + głośnik basowy w zabudowie w bagażniku + 2 wzmacniacze Mosconi czterokanałowy z procesorem dźwięku DSP. Koszt właściciela - ok 15 tys.


Cena początkowa za zestaw 9 tys. Cena do jakiej zbiłem - 4 tys.


Rozsądny deal?


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podepnę się pod ten temat.

BMW F30 328i xdrive z 2015r, opony letnie 4x 245/40/18 Pirelli P7 Cinturato felgi 8jx18 model 416

Moje pytanie jakie kupić felgi i opony na zimę ( z czujnikami) - pasują mi 4 takie same felgi i opony.



Mam dopytanie jakie macie ciśnienie w oponach przód/tył dla jednakowych opon.

U mnie na wlepce jest przód 220KPA, tył 240KPA dla opon 225/45/18

Edytowane przez arturos0074
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Oryginalnie zimówki były na styling (przykładowo):

397

Continental WinterContact TS 830P SSR M+S 225/45 R18 95V, with Runflat.

Light alloy wheel cast, Ferric Grey bright turned, 8Jx18, OS:34, with RDCi.

--------------------------------------------------------------------------------------------

413

Bridgestone, Blizzak LM001 RFT M+S, 225/50 R17 94H, with Runflat.

Light alloy wheel cast, Jet Black, 7.5Jx17, OS:37, with RDCi.

--------------------------------------------------------------------------------------------

395

The design of the high-quality 17" light alloy wheel emphasises the dynamic nature of the car. Winter complete wheel with run-flat tyre, wheel size 7.5J x 17 with tyre size 225/50 R17 94H RSC.

--------------------------------------------------------------------------------------------

658

Pirelli, W210 Sottozero Serie II r-f M+S, 225/45 R18 95V, with Runflat.

Light alloy wheel cast, Silver, 8Jx18, OS:34, without RDC.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Szukałem w sieci informacji na temat kół na których można jeździć wg producenta. Mam okazje kupić koła od F10 :

245/45/18 et35 nie znam szerokości felgi ale domyślam się, że może to być 8 lub 8,5 bo opona leży tak akurat.


Pytanie jest takie czy na takich kołach mogę jeździć moją F30. Mieszkam w skandynawii tutaj niestety można mieć problemy kiedy koła nie są odpowiednie do danego auta.


Czyli konkretnie czy 245/45/18 et 35 wszystkie 4 równe można wsadzić na F30 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Strona którą podałeś nie zawsze ma odzwierciedlenie w rzeczywistości, to nie są zawsze rozmiary opon producentów. Warto o tym wspomnieć.

Do 18" F30 wsadasz 225/45 i 255/40 jeśli masz tył szerszą felgę. ET wejdzie bez problemu takie jak napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na drzwiach macie wlepę zalecanych rozmiarów do waszego modelu, wystarczy otworzyć drzwi :D

Nie tak łatwo. :wink:

U mnie w 320d ED masz na naklejce tylko do 16" jeśli dobrze pamiętam.

A jeżdżę na 225/40/R19.


Przykładowo: tablicza z F31 330d X-Drive Touring.

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to źle pamiętasz

Bardzo nie lubię jak ktoś mi coś bezpodstawnie wmawia. :wink:

Jednak nie mam kłopotów z pamięcią.

Poniżej zdjęcie mojej tabliczki.


2840598af5e24a73.jpg

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem w poprzednim moim poście. Mam wersję ED. Myślę, że to jest powód.

Natomiast różnice w rekomendacjach rozmiarów pomiędzy wersjami silnikowymi i napędami są, jak widać na poniższych przykładach.

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie to, ja tez mam opcje w skrzyni biegów ED, zobacze z ciekawosci co pisza w instrukcji bo wlepka przy drzwiach to tylko taka ściągawka, dokładne informacje są w podręczniku
gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja Efficient Dynamics w F31 wychodziła tylko i wyłącznie w 320d i miała jeszcze kilka rzeczy, które były inne w stosunku do standardowego 320d.

Nie będę się sprzeczał ale obawiam się, że to jest właśnie powód opcji jakie moge założyć aby być "in-line" z EffDyn. :wink:

Natomiast Ty możesz mieć skrzynie w EffDyn. Nie wykluczone. :)

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.