Skocz do zawartości

Akcja serwisowa -przekładnia kierownicy


l.e.s.t.e.r

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przy okazji serwisu rozmawiałem mechanikiem z ASO. Mówił że jest akcja serwisowa na śruby mocujące przekładnie kierowniczą ( 5szt )

Przy czym powiedział że nawet jak nie ma jednej sztuki przekładnia jest wymieniana na nową ;)

Czy łapiemy się na akcję można sprawdzić na stronie www.service-bmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Ja byłem dziś na wymianie śrub. Trwa to 1 h. Za częściami czyli śrubami i woskiem w spreju czekałem 2 miesiące...zamawiają to wszystko pod auto z Centrali Bmw. W przypadku mojego auta jest jeszcze akcja na chłodnice egr, moja tez się łapie.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakie roczniki aut jest ta akcja?

Ja zapisałem się na stronie bmw z nr Vin już kilka miesięcy temu, ale nigdy nie dostałem od nich żadnej informacji.

Po wczorajszym przeczytaniu tego tematu, dziś faktycznie słyszałem dziwny dźwięk przy skręcaniu z kolumny kierowniczej :mrgreen:

(człowiek się naczyta, a później szuka dziury w całym :wink: )

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2014r i jestem już umówiony na 07.02.19

Jest gorsza wiadomość bo wymiana śrub z aluminiowych na stalowe nie rozwiązuje tego problemu, u znajomego w warsztacie stoi F31 po akcji serwisowej na przekładnie a i tak się śruby pourywały i przekładnia rozleciała.

Najlepsze jest to że facet zgłosił się do BMW z tą przekładnia a ASO mu powiedziało że już miał akcje serwisową i spuścili gościa po brzytwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 30.04.2014 więc na pewno też się łapie. Ciekawe czy coś do mnie napiszą. Może lepiej telefonować...lub wymienić śruby we własnym zakresie.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzwonilem dzisiaj i tez moje auto sie lapie (produkcja 01-2012).

Ciekawostka jest jednak taka ze po wpisaniu VINu na amerykanskiej stronie BMW/Service Recall, nie pojawia sie informacja o akcji.


Tak wiec, trzeba sie dopytywac.

Wracajac za to do odkrecania srub - jak sie urwie przy wymianie "samodzielnej"... to liczyc juz mozna tylko na siebie.

Jak sie urwie w ASO,to musza sobie z tym jakos poradzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na akcji w listopadzie ubiegłego roku w aso w Rzeszowie, wymieniali śruby mocujące dodając też jakieś podkładki które niwelują stuki z przekładni kierowniczej. Poinformowano mnie, że jeżeli nie dadzą rady odkręcić śrub to wtedy kwalifikują przekładnię do wymiany. Nie było problemu z autem zastępczym pod warunkiem, że była by wymiana przekładni, u mnie były same śruby więc po 3 godzinach oczekiwania odebrałem auto. Co do informowania o akcji to widziałem o niej od sierpnia 2018, ale wtedy aso podobno miało problemy z dostępnością zestawów serwisowych i byłem wpisany na listę przez "doradcę" jak tylko zamówią części to będę zaproszony na serwis. I tak umknęło mi 2 miesiące, aż upomniało się inne aso z zaproszeniem na akcję, to i wtedy Rzeszów cudownie znalazł części i czas. Ogólnie to nie polecam tego serwisu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może mi ktoś napisać o które dokładnie śruby się rozchodzi? Czytałem już kiedyś, że są z nimi problemy i przy okazji wymiany poduszek pod silnikiem zaglądałem na mocowanie przekładni, ale nic niepokojącego nie znalazłem. Wczoraj mi żona powiedziała, że gdy wjeżdżałem do garażu przez chodnik coś stuknęło w lewym kole, więc chciałbym tam zajrzeć, ale nie wiem dokładnie na co zwrócić uwagę. Może patrzyłem na to co nie trzeba, a śruby są do wymiany :? Jestem za granicą, a tutaj o akcji serwisowej w ASO nawet nie słyszeli.
BMW F31 318d 143pk aut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mocowanie silnika od elektrycznego wspomagania kierownicy".


Co do tej akcji - napieraj na ASO.

Baza danych BMW jest centralna i obejmuje wszystkie pojazdy - wiec albo Twoj konkretny egzemplarz nie jest objety akcja, albo komus nie chcialo sie tego sprawdzic. Jeszcze jedna sprawa - stronki BMW pozwalajace na sprawdzenie akcji serwisowych nie wyswietlaja tej akcji.

Trzeba dopytywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na F30 318d 03/2012 nie ma żadnej akcji serwisowej.

Przy okazji zapytałem czy jest możliwość sprawdzenia co było wymieniane w samochodzie (Auto było sprowadzone i serwisowane w Belgii) w Bawari Katowice powiedzieli mi, że nie ma problemu tylko właściciel musi pojawić się w salonie i na miejscu mi to sprawdzą, a w Krakowie, że tylko gdy właściciel z Belgi poprosi serwis gdzie auto było serwisowane o udostępnienie takich informacji im. Więc jak to w końcu jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdzali nie egr a jego chłodnice. Jak jest dużo nagaru na żeberkach chłodnicy lub jest mokra w środku to ja wymieniają. Czas oczekiwania na nowa-nieznany, może być miesiąc a może być pół roku. Straszna lipa, ze robią akcje a nie zapewniają części tylko zamawiają na bieżąco i trzeba czekać.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.