Skocz do zawartości

Akcja serwisowa -przekładnia kierownicy


l.e.s.t.e.r

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
Witam

Moja z 2013 roku sie na akcje nie lapie.Sam sprawdzilem i sruby mam juz metalowe pewnie poprzedni wlasciciel wymienil lecz stuki nadal czasami sa z lewego kola.Znalzlem prawdopodobnego winowajce .Przy zgaszonym silniku jak ruszam delikatnie kierownica slychac stuki ale tylko przy zgaszonym .Kupilem w BMW za 26€ ori zestaw naprawczy https://www.schmiedmann.nl/displayproductdetails.aspx?id=1986626&product=32-10-6-891-974 na 02.07 umowiony jestem na wymiane i mam nadzieje ze stuki znikna.

 

Wymieniałeś? Jaki efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanleypl ja wymienialem ten zestaw naprawczy. Szukanie ustało I póki co ciesze się cisza. Ale za wcześnie powiedzieć na jak długo bo narazie zrobiłem 300 kilometrów. Wymiana w serwisie koszt robocizny 750zl. A koszt zestawu naprawczego to 118zl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

https://wrc.net.pl/kupil-bmw-za-143-tys-zl-ale-nie-da-sie-nim-jezdzic-serwis-nie-umie-naprawic-bmw-polska-umywa-rece


Czy to czasem nie jest podobny temat. :D


edit: wydaje mi sie ze nagonka jest celowa przez pewna gazete auto.. vag. :) bo ani modelu nie ma podanego ani wersji silnika

ani serwisu ktory zajmowal sie naprawa :) KOMEDIA I BZDURA. Tak czuje.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Stanleypl ja wymienialem ten zestaw naprawczy. Szukanie ustało I póki co ciesze się cisza. Ale za wcześnie powiedzieć na jak długo bo narazie zrobiłem 300 kilometrów. Wymiana w serwisie koszt robocizny 750zl. A koszt zestawu naprawczego to 118zl.

 

Hej,


czy ktoś może wymieniał to w Warszawie oprócz ASO, ja byłem w dwóch niezależnych serwisach (bardziej znanych) i w jednym zaproponowali wymianę przekładni na nową, a w drugim żebym przywiózł sprawną/regenerowaną maglownicę to mi zmienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem świeżo po wymianę w BMW auto fus (650zl robocizna i 117zl części). Mservice bmw na Bielanach chciał 600zl za wymianę(nigdy nie wymieniali), Dyfron 400zl wymiana i 150zl czesci (nigdy nie wymieniali), hypertech nie wiedział że taki zestaw istnieje i Pan dowiedział się odemnie. Myślę że większość dobrych mechaników sobie z tym bez problemu poradzi tyle że muszą mieć odpowiednią nakładkę żeby odkręcić śrubę w maglownicy, a raczej nikt takiej nie ma. Mozna też ją sobie samemu dorobić jak ktoś potrafi lub kupić na allegro (byly jakiś czas temu za 149zl).

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem świeżo po wymianę w BMW auto fus (650zl robocizna i 117zl części). Mservice bmw na Bielanach chciał 600zl za wymianę(nigdy nie wymieniali), Dyfron 400zl wymiana i 150zl czesci (nigdy nie wymieniali), hypertech nie wiedział że taki zestaw istnieje i Pan dowiedział się odemnie. Myślę że większość dobrych mechaników sobie z tym bez problemu poradzi tyle że muszą mieć odpowiednią nakładkę żeby odkręcić śrubę w maglownicy, a raczej nikt takiej nie ma. Mozna też ją sobie samemu dorobić jak ktoś potrafi lub kupić na allegro (byly jakiś czas temu za 149zl).

 

Hej,

dzięki, rozumiem że stuki ustały?

to nie ma chyba się co zastanawiać w takim razie, jak jeszcze pewnie poza ASO nie mają nowych zestawów naprawczych i narzędzi


odnośnie serwisu to Panowie z tego niezależnego co wymieniłeś też byli zdziwieni że jest taki kit naprawczy, jak im powiedziałem że jest różnica pomiędzy nowym maglem za +10kPLN a naprawą za -1kPLN to powiedzieli to co Tobie (nie robili wcześniej i raczej nie podejmują się)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarowno w Mservice jak i Dyfronie doskonale znali problem ale jeszcze do tej pory nie montowali zestawu. Dla odmiany Pan z serwisu w BMW Fus nie wiedzial ze jest cos takiego jak zestaw naprawczy, mimo ze innemu koledze z forum montowali go 2 dni wczesniej... Ogolnie byla to moja pierwsza i ostatnia wizyta w tym AS0. Po montazu kierownica ciezko chodzila i nie odbijala. Wrocilem na poprawe i po baaaaardzo dlugiej rozmowie i milionie argumentow z mojej strony zgodzili sie bezplatnie poluzowac srube. Chcieli to zrobic odplatnie. Gdybym mial to robic kolejny raz to napewno nie w AUTO FUS. Podejrzewam ze kazdy normalny serwis nie robilby zadnych problem zeby poluzowac srube.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja 1: Jedziesz do salonu BMW, podajesz VIN i pani/pan sprawdza Ci czy Twój samochód jest objęty akcją.

Opcja 2: Bierzesz telefon w łapkę, dzwonisz do wybranego serwisu ASO BMW który tam masz w pobliżu i robisz to samo. Podajesz VIN i pytasz o akcje serwisowe dla Twojego samochodu. :wink:



EDIT... nie ogarnąłem, że już są niżej odpowiedzi. Mój post do usunięcia. :wink:

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już też jestem po wymianie przekładni.

Był mega problem z zakodowaniem nowej przekładni ponieważ mam zrobione kilka modyfikacji ( licznik, skrzynia ) ASO chciało podnieść wszystkie steroniki do oryginału i zakodować przekładnie, oczywiśćie wiązało by się to z utratą wszystkich kodować, łącznie z programem silnika. Generanie na mieście koduje się tą przekładnie w 5 minut ale ASO żeby rozliczyć akcje serwisową musi mieć to zrobione u siebie.

Powiedziełem że się nie zgadzam i proszę o włożnie starej przekładni, nagle okazało się że można auto zdalnie podłączyć do niemiec i helmuty ogarnęły przekładnie zdalnie :cool2:

Całość zakończyła się wiec sukcesem w postaci nowej przekładni i nie ruszonych kodowań.

989ad3161c8b0c9amed.jpg

 

Moja obecnie jest przewidziana pod akcję serwisową, tylko mam pytanie czy można zasugerować aby wymienili cała przekładnię a nie same śruby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO rozbierając oceni sytuacje

Jak śruba/y będzie uszkodzona to wymieniają przekładnie.

Jak uda im się wykręcić śruby i nie stwierdza uszkodzenia to wymieniają tylko śruby.

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam F30 z USA. W lipcu na przeglądzie w ASO powiedziano mi, że mam akcję serwisową ale w USA. Czy jest ktoś na forum kto mógłby mi sprawdzić po VIN'ie czego ta akcja dotyczy? Wcześniej miałem E70 również z USA i miałem kilka akcji serwisowych, które bez problemu robili u nas PL ... Hmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.