Skocz do zawartości

F30 - brak wyświetlania pod zegarami listy utworów


dibi5

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Kupiłem świeżo co BMW F30. Mam kierownicę z mpakietu i po prawej stronie mam przyciski oraz pokrętło. O ile przyciski działają, to mam wrażenie że pokrętło już nie.. nic się nie dzieje jeśli je przesunę w górę lub w dół. Jedynie jak je wcisnę to wtedy np. zmieniam utwór z kolekcji muzyki, ale działa to na zasadzie takiej że chyba potwierdzam po prostu to co zostało ostatnio ustawione na pokrętle od nawigacji. Moim zdaniem przesuwając w górę lub dół powinno mi zmieniać utwory z muzyki albo stacje radiowe. Czy dobrze myślę? Jeśli nie to do czego służy to pokrętło?


Co byście radzili zrobić jeśli faktycznie nie działa mi to tak jak powinno? Jest jakiś łatwy dostęp żeby to rozebrać i przeczyścić np.?

Edytowane przez dibi5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tym pokrętłem ustawiam sobie coś, np. wskazuję na kolejny utwór i wciskam dopiero jako potwierdzenie i dopiero wtedy jak wcisnę je to wybrana rzecz się zadzieje?


Potrzebuje tego do zmiany utworów podczas nawigacji, jak mam podzielony ekran na 2. Chciałbym zmieniać stacje radiowe bądź utwory z USB bez konieczności grzebania po menu, kiedy jako dodatkowy ekran mam właśnie odtwarzanie multimediów.


Tak przy okazji też zapytam, czy da się w jakiś sposób przewijać utwory z kierownicy bądź za pomocą przycisków obok skrzyni biegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem wczoraj to sterowanie w kierownicy i dalej jestem głupi. Odpowiedzcie mi proszę na pytanie. W jaki sposób mogę zmienić utwór z kierownicy lub stację radiową?


Nie wierzę, że jest to niemożliwe ale u mnie chyba to nie działa. Pokrętło nic kompletnie nie robi, jedynie jak je wcisnę do środka to coś się dzieje, ale raz zmienia utwór na kolejny a raz cofa do początku - nie mam pojęcia od czego to zależy. Nie wiem czy ja mam coś zepsute czy BMW tak zrobiło że się nie da zmienić z kierownicy utworu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak masz włączone radio lub odtwarzasz muzykę to najpierw kręcisz kółkiem, a następnie potwierdzasz wybraną pozycję przez wduszenie kółka.

Lista pojawia się pod zegarami lub na HUD jeśli masz tak ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzłem dzisiaj u BMW znajomego jak to działa i faktycznie u niego wyświetla się to na wyświetlaczu przy zegarach, ale on ma rozbudowane zegary cyfrowe, a ja mam te zwykłe z niewielkim prostokącikiem pod zegarami i u mnie nic się nie dzieje jak pokręcę tym kółkiem. Czy oznacza to że u mnie się zmieniać nie da utworów z kierownicy? :shock: A może po prostu ktoś sobie zmieniał u mnie wcześniej kierownicę i źle ją ustawił? Proszę o podpowiedź kogoś kto ma też zegary te uboższe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było dokładane dużo rzeczy, m.in. hamulce sportowe, nawigacja duża, HiFi Alpine i kamera cofania. Kierownica też nie wygląda na oryginalną, bo jest ta okrągła ale z zamszem. Może problem tkwi jednak w tym pokrętle i wystarczy to jakoś rozebrać przeczyścić? Albo ktoś nie zmieniał kierownicę i jej dobrze nie zaprogramował? VIN podaję jeśli to pomoże: WBA3D51030J459088
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj okazało się, że pokrętło jak najbardziej działa, ale nie wyświetla się nic na ekranie pod zegarami! Przy włożeniu płyty cd gdy kręcę i zmieniam utwory to wszystko działa jak należy, poza informacją na ekranie. Czy to oznacza że ktoś sobie włożył tu kierownicę i źle ją zaprogramował? W ukrytym menu w zegarach jest opcja resetu ustawień, ale boję się jej używać żeby się nie okazało że nagle nic mi na kierownicy nie działa. A może po prostu ta kierownica tylko współgra z zegarami rozbudowanymi pod tym kątem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawial brak zakodowania licznika pod to pokretlo.

Tu by sie musial jakis ekspert wypowiedziec, natomiast moze tez byc tak, ze do licznika nie jest pociagniety swiatlowod.

W slabszych wersjach wyposazeniowych tak wlasnie bylo. Jesli to swiatlo jest odpowiedzialne za przesylanie danych co wyswietlac, a samego swiatlowodu brakuje, to tu moze byc zrodlo problemu. Z tym, ze takie rzeczy to juz u ludzi, ktorzy z tego zyja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie mam czegoś takiego jak wyświetlacz informacyjny w menu. Tak mi jeszcze przyszło na myśl odnośnie nawigacji. Miałem także dokładaną później nawigację z większym ekranem - myślicie że ktoś tam czegoś nie podpiął czy może to zupełnie nie powiązane ze sobą? Znacie jakiegoś specjalistę od tego typu rzeczy w małopolsce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.