Skocz do zawartości

Bmw f30 dziwny dzwiek z klimy YouTube


Kbsquad

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos pomoze mi zidentyfikowac dzwiek pochodzacy z konsoli podczas gdy klimatyzacja jest wlaczona?

Czasami mimo tego ze wylaczam klimatyzacje dziek nadaj jest slyszalny.

Czasami jest w fornie ciaglem jak w filmiku a czasami przerywanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos pomoze mi zidentyfikowac dzwiek pochodzacy z konsoli podczas gdy klimatyzacja jest wlaczona?

Czasami mimo tego ze wylaczam klimatyzacje dziek nadaj jest slyszalny.

Czasami jest w fornie ciaglem jak w filmiku a czasami przerywanej.

 


Czy jesteś pewny, że to z konsoli?


Ja miałem kiedys podobny dźwięk w 1 jak padała klima (jakaś cześć się zacierała).


Pojedz do serwisu klimy i wszystko się wyjaśni.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Obawiam sie ze to nie wentylator, a cos z kompresorem. Klimatyzacja w F-ce rowniez dziala wtedy gdy "sniezynka" jest wylaczona,

dlatego niektorym ten dzwiek nie wydaje sie byc powiazany z klima. U mnie po uzupelnieniu czynnika oraz sprawdzeniu wentylatora nawiewu, zadnej poprawy.

N57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja przyczyny jescze nie znalazlem. Nasamrowalem wentylator oraz dostalem sie do srodkowych nawiewow zeby sprawdzix czy tam nic sie nie dostalo ale wyglada se ok. Moze faktycznie sprezarka nie wien. Tylko dlaczego nie pojawia soe to caly czas? Na bimmerforum pisza cos odbosnie wentylatora i jesgo wstecznyxh obrotach lub skokach napiecia przy schodzenia z obrotow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzocznie jest to problem - Yeti ;)

Wszyscy slyszeli, a nikt nie widzial...


Wracajac do wypowiedzi Lakoma...

Tez mi sie wydaje, ze klima w F30 pracuje w jakims zakresie niezaleznie od polozenia przycisku ja wlaczajacego.


Ponoc w N54 zakladali jakas niewielka mase na jeden z wezy klimy - powodowalo to podobne problemy.

Moze jakis wlasciciel N54 sie wypowie, slyszalem kilka 335i z podobnym pomrukiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, ja miałem identyczny dźwięk, klima szczelna czynnik nabity okazało się zbyt mało oleju w sprężarce, miałem 30ml powinno być ok 100ml, uzupełnili mi olej i potestowali kompresor wyjęty z auta na stole - brak oznak uszkodzenia. Wsadzili do auta - 'gruchotanie' zniknęło więc polecam odwiedzić speca od klimy ponownie ale porządniejszego i zwrócić mu uwagę na olej - u mnie to było przyczyną, kompresor w pełni sprawny


co do pracy samego kompresora to jest tutaj (z tego co mi mechanik klimaciarz tłumaczył) sprężarka bezsprzęgłowa i na wyłączonej śnieżynce ona pracuje również ale na ok. 10% sprawności. U mnie chrobotanie było zawsze czy śnieżek włączony czy nie, ucichło po zupełnym wyłaczeniu nawiewu, pewnie uzycie kompresora spada wtedy do jakiś 1% i nie było go słychać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Sprężarka klimatyzacji smarowana jest tylko i wyłącznie olejem który miesza się z czynnikiem chłodzącym.

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czy ktos pomoze mi zidentyfikowac dzwiek pochodzacy z konsoli podczas gdy klimatyzacja jest wlaczona?

Czasami mimo tego ze wylaczam klimatyzacje dziek nadaj jest slyszalny.

Czasami jest w fornie ciaglem jak w filmiku a czasami przerywanej.

 

Siema udało Ci się coś ogarnąć w temacie tego dzwięku z klimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tak na 100% wiedzieć ile jest oleju w układzie trzeba by zastosować "płukanie" metodą push-pull w trakcie odzysku czynnika. Będzie wiadomo ile jest i czynnika i oleju. W samochodzie jest to trochę trudniejsze bo mamy tylko dwa złącza serwisowe i to na górze układu.

Może być ciężko też że względu na małą ilość czynnika w układzie samochodu - metoda dobra w dużych układach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dźwięk pozostał nawet po ściągnięciu czynnika z olejem i uzupełnieniu na nowo z większa ilością oleju o ok 30gr (ml?) i nic nie pomogło... obawiam się ze mam sprężarkę do wymiany.


Może zna zasad ktoś jakieś dobre miejsce od klimy w Warszawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Obawiam sie ze to nie wentylator, a cos z kompresorem. Klimatyzacja w F-ce rowniez dziala wtedy gdy "sniezynka" jest wylaczona,

dlatego niektorym ten dzwiek nie wydaje sie byc powiazany z klima. U mnie po uzupelnieniu czynnika oraz sprawdzeniu wentylatora nawiewu, zadnej poprawy.

Myślę tak samo wygląda na kompresor ale może być koło na wale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.