Skocz do zawartości

Zmiana zderzaków na M Pakiet


eleventh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. M pakiet to nie tylko zderzaki ale również obniżone zawieszenie. Jeśli masz wersję Sport - to nie ma problemu bo ona też jest niższa ale jak zwykłą to bez obniżenia będzie widać, że to dokładka.

 

Mechanicznie mam wszystko w M pakiet łącznie z kierownicą, siedzeniemi i szperą.

Brakuje tylko pakietu optycznego.


Ale chyba odpuszczę.

Eksplorowałem temat i wydaje się to bardziej skomplikowane niż myślałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w w F3... , ale w e9... to bardzo prosty zabieg. Wydaje mi się, że tu będzie podobnie. Zresztą na tym forum nie jedna osoba już zmieniała zderzaki na te mpakietowe, poszukaj w galeriach aut.

Tylko ja na Twoim miejscu jak bym wymieniał to ma ori używane zderzaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie ma w tym nic skomplikowanego ale oprócz zderzaków i progów trzeba trochę mniejszych plastików.

Wszystko do ogarnięcia. No i jak ma być prawdziwy mpak to jeszcze listwy pasuje wymienić na high gloss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w tym nic skomplikowanego ale oprócz zderzaków i progów trzeba trochę mniejszych plastików.

Wszystko do ogarnięcia. No i jak ma być prawdziwy mpak to jeszcze listwy pasuje wymienić na high gloss.

 

No właśnie o to "trochę mniejszych plastików" się rozchodzi :)

Wyczytałem na Forum że trzeba zakupić ten cały pakiet:


https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/2318192-zest-dopos-aerodynam-m-pakiet-podst/i54653/kL/sN/r2014/m11


Do tego niech będzie że używane oryginalne skorupy.

Plus malowanie.

Plus montaż.


Obawiam się że koszt operacji razem z progami będzie oscylować wokół 8-10k...

Dość dużo vs to co otrzymuję (i to w czarnym lakierze gdzie mpakiet nie rzuca się tak bardzo w oczy).


No chyba że ktoś zna jakiś inny sposób który ograniczy koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Te dokładki są na allegro ale niestety z laminatu.


Bardzo ciekawie wyglądają też dokładki AC Schnitzer i jest nawet dyfuzor :!:


Ceny są wysokie ale miałem w F20 ich akcesoria i spasowanie jest naprawdę perfekcyjne.


https://www.ac-schnitzer.de/en/bmw/3/f30-3-series-sedan-f31-3-series-touring/aerodynamics/aerodynamics-without-m-technik/ac-schnitzer-rear-skirt-attachment-for-bmw-3-series-f30-f31.html


ACS3_328i_01_72.jpg


5112230110_0.jpg


EDIT: Chyba nie ma dla 335i :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja miałem dodatki Schnitzera już w X3 E83. Jakość i spasowanie perfekt. Teraz do X3 F25 zakładam spojler na tylną klapę, też firmy Ac Schnitzer, bo pakiet M performance nie przewiduje do mojego X3 nic więcej, co zamontowałem z dodatków MP znajdujących się w katalogach BMW. Cena akcesoriów Schnitzera wysoka, ale idzie w parze z jakością, więc polecam.

Mam też blisko, bo BMW Sikora w Bielsku jest ich przedstawicielem.


Sprawdź ofertę Maxton Design do swojego BMW. Też mają ciekawe dodatki.

Edytowane przez bart 328
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przespałem się z tematem i po przemyśleniach podjąłem decyzję że to wszytko półśrodki :)

Ja znam siebie to teraz zamontuję spliter do aktualnego zderzaka, a za pół roku będę szukał Mpakietu :)


Dlatego podjąłem decyzję, że montuję M Pakiet na oryginalnych częściach (zderzaki + progi).


Już potwierdziłem, że zestaw montażowy do mojego samochodu to to https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/2318192-zest-dopos-aerodynam-m-pakiet-podst


Dobra wiadomość jest taka, iż zestaw zawiera również progi.


Mam lakiernika który mi to pomaluje i mechanika który złoży (w sklad zestawu montażowego wchodzi instrukcja montażu :) )


Mam jedynie wątpliwość dotyczącą halogenów przeciwmgłowych.


Będą pasowały te które mam aktualnie, z wersji SPORT LINE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Pasują ponieważ jest tylko jeden rodzaj halogenów bez podziału na pakiety ALE..


polecam przeszukać allegro (da się naprawdę tanio wyrwać) i wziąć halogeny led z polifta. Ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony tym bardziej że mam doświetlanie i jedyna brzydka żółta żarówka w aucie to był ten halogen. Dodatkowo zakodowałem sobie że zaświecają się również jako światła powitalne i zawsze mam oświetloną pięknie drogę do auta przy znikomym zużyciu energii.


Pasują plug & play na normalne wtyczki i mocowania, jedynie kodowanie żeby nie mrugały (jak jeszcze nie masz to od razu kup bimmercode + wtyczkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. M pakiet to nie tylko zderzaki ale również obniżone zawieszenie. Jeśli masz wersję Sport - to nie ma problemu bo ona też jest niższa ale jak zwykłą to bez obniżenia będzie widać, że to dokładka.

 

Tu się nie zgodzę. Można skonfigurować auto z m pakietem i zrezygnować z zawieszenia M :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.