Skocz do zawartości

[F30] Kodowanie przez Bimmercode


xelibri

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Chciałem podzielić się szerzej dobrym rozwiązaniem, które wcześniej na forum było poruszane, aczkolwiek nie ma jasno napisane co i jak, a fajnie jakby to było na przyszłość w wyszukiwaniach. :)


Postanowiłem nie płacić za konwersję mojej F30 z USA na EU tylko zrobić to samemu najtańszym możliwym sposobem, czyli: telefon na androidzie, apka Bimmercode oraz adapter iCar Pro BT 4.0.


Cały zestaw to koszt:

- adapter około 150 zł (polecam go, spraedzony, działa dobrze)

- apka Bimmercode (odblokowanie kodowania), koszt: 129 zł.


Po zakupach podpiąłem się do F30stki z niepewnością czy się uda...


Z tą apką można zrobić bardzo wiele, w bardzo prostej formie.


Są dwa tryby- expert oraz standardowy.


Standard pozwala na zdefiniowane przez autora apki kodowania poprzez dosłownie click and code ;)

Oczywiście ten tryb ma ograniczenia, ale można wiele.


W przypadku trybu expert ja na razie zmieniłem: język na PL, region na Europę, przekodowanie radia na paramtery Europy, włączyłem przeciwmgłowe (z zaadaptowaniem zaślepki ;) ), wyłączyłem obrysówki.


Polecam zakup, na prawdę warto- absolutnie nie jestem stronniczy w tej kwestii, po prostu sam byłem przerażony kto mi to wszystko zrobi, kiedy i za jakie pieniądze, a można śmiało podziałać samemu.


W razie pytań zapraszam, chętnie pomogę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Mam do ios adapter bt 4.0 vgate zgodnie z tym co polecają twórcy apki:


http://bimmercodeapp.com/adapter/

https://allegro.pl/interfejs-icar-pro-bt4-0-obdii-elm327-vgate-id50-i6779076471.html


Działa świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeżeli nie będę korzystał z iphona to czy Interfejs iCar PRO BT3.0 https://allegro.pl/interfejs-icar-pro-bt3-0-obdii-elm327-vgate-id48-i6779063058.html?fromVariant=6779076471 będzie miał jakieś ograniczenia względem BT 4.0 ?

Sprzedawca twierdzi że BT3.0 od BT4.0 różni się tylko tym że nie łączy się z iphona no i ceną .

Edytowane przez Andrzej62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
To możliwe bo kiedyś do IPhone pasował tylko interfejs na wifi aż do wejścia bt 4.0. Zobacz w linku który wrzuciłem tam są zalecane wtyczki również dla androida.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dwóch zdań polecam używanie BT 4.0, te wifi sa stare i pewnie dlatego je wyprzedają ;)

Na stronie bimmercode jest nawet napisane, że polecają icar pro 4.0 bt, przy wifi jest opisane, że połączenie może być niestabilne- więc uwaga! :)


Co do samej apki to owszem- jest darmowa, ale.jak zaczniecie połączenie to trzeba opłacić funkcje kodowania (129 zł) - co uważam, że jest uczciwą ceną za zakres możliwości. :)


Lista możliwości do zakodowania jest możliwa do zobaczenia na strone bimmercode po wybraniu modelu auta albo jak zainstalujecie apke to można za darmo wejść w tryb DEMO- tam można sobie klikać i sprawdzać.


W razie pytań zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Chyba ciężko, ale jak to ma być tak przetłumaczone jak Carly (translator) to lepiej żeby juz było po angielsku. Ewentualnie napisz co chcesz zrobić to Ci sprawdzę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przede wszystkim zależy mi na informacji związanych z DPF-em, ciśnienia przed i za temp itp. Czy i w jaki sposób uzyskam informację o rozpoczęciu i zakończeniu procesu wypalania ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

W bimmercode masz tylko kodowanie. Informacje o DPF używałem narazie tylko w Carly, twórcy Bimmercode maja też drugą aplikacje - Bimmerlink i tam jest taka opcja.


http://i.imgur.com/m4apz5c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To że zacznie się wypalać DPF możemy wnioskować tylko po wzroście ciśnienia a że zaczął się proces wypalania to na podstawie temperatury spalin ? Tylko na podstawie tych danych ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.