Skocz do zawartości

[F30] Kodowanie przez Bimmercode


xelibri

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukuję wątek bimmercode ale jeszcze sie nie zdecydowałem.


Potrzebuje zakodować między innymi:


1) składanie lusterek przy zamknięciu auta - i otwieranie po odpaleniu, w tym momencie musze z przycisku na drzwiach to robić.


2) komfortowy dostęp - aktualnie podchodząc do auta tylko klape bagażnika mogę otworzyć a drzwi to musze już z przycisku na pilocie.


3) otwieranie zamku centralnego po zgaszeniu auta - teraz mi sie nie otwiera, nie wiem czy to wina kodowania? jak ruszam to drzwi sie ryglują ale ja zgaszę silnik i pociągne za klamke to musze zrobić to dwa razy zeby otworzyć drzwi...


4) zmiana dźwięku otwierania/zamykania auta - jest jakiś dziwny pisk, słyszałem ze można to zmienić.


5) wyświetlanie prędkości na cyfrowym ekranie - teraz tylko na tarczy mam ale wolałbym cyferki na wyświetlaczu.


6) oświetlenie ambiente - nie wiem czy jest coś wyłączone bo nie świeci mimo że na iDrive włączam jasność na max, przestawienie między classic i sport i nic niestety. Może też trzeba zakodować?


7) obniżanie prawego lusterka przy cofaniu



Teraz kwestia czy zrobię to wszystko z apki bimmercode?

i czy lepiej bimmercode czy carly do tych rzeczy?


słyszałem ze carly jest prostsze w obsłudze. W bimmercode musiałbym pewnie sie sporo naszukać żeby te rzeczy znaleźć.

Może ktoś doradzi - wtyczke OBD mam już, ale jeszcze nie kupiłem apki żadnej.


Jesli bimmercode lepszy to może macie jakieś poradnik dla laika gdzie znajde te rzeczy o których piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Tu patrzyłeś?

https://bimmercode.app/cars/f30/


Ad7 - o ile dobrze pamiętam, to działa tylko jeśli jest pamięć foteli i lusterek i było fabrycznie aktywne. Nie działa jak przestawisz przełącznik regulacji lusterek na kierowcę?

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu patrzyłeś?

https://bimmercode.app/cars/f30/


Ad7 - o ile dobrze pamiętam, to działa tylko jeśli jest pamięć foteli i lusterek i było fabrycznie aktywne. Nie działa jak przestawisz przełącznik regulacji lusterek na kierowcę?

 


Sprawdzałem tam pod linkiem - ogólnie mam F36 LCI bo nie wspomniałem.

tylko nie wiem jak potem w aplikacji to znaleźć żeby czegoś innego nie pozamieniać.


Pamieć foteli mam wiec powinno działać. Aktualnie jak przestawiam przełącznik lusterek na prawe to nie działa nadal.


i jeszcze jedna rzecz:


Mam ten komfortowy dostęp wiec na klamkach są te paseczki, które podobno mają zamykać i otwierać auto jak sie je przytrzyma - tez to nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Ok, nie załapałem, że nie pytasz o listę, tylko jak działa.

Zainstaluj sobie i odpal demo, na YT zobacz sobie filmiki co i jak, sporo tego jest. Większość najczęściej kodowanych rzeczy jest w wersji "opisowej".


Składanie lusterka przy wstecznym - przełącznik ma być w lewo (na kierowcę), nie w prawo.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie załapałem, że nie pytasz o listę, tylko jak działa.

Zainstaluj sobie i odpal demo, na YT zobacz sobie filmiki co i jak, sporo tego jest. Większość najczęściej kodowanych rzeczy jest w wersji "opisowej".


Składanie lusterka przy wstecznym - przełącznik ma być w lewo (na kierowcę), nie w prawo.

 


Właśnie siedzę nad YT i przeglądam, chyba po polsku nic sensownego nie ma ale po angielsko troche filmików faktycznie jest.


O w lewo ma być... to teraz nie wiem czy tak sprawdziłem, byłem przekonany że na prawe lusterko ma być ustawione. Sprawdze sobie potem bo może jednak działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku latach powróciłem do BMW (F30) z czego bardzo się cieszę. Natomiast brakuje mi funkcji SLI. Bardzo się przyzwyczaiłem do funkcji rozpozna i informowania ograniczeniu prędkości. Niestety muszę dołożyć moduł SLI ponieważ moj KAFAS nie obsługuje tej funkcji. Znalazłem kilka modułów które pozwolą na wyświetlanie informacji o znakach. Natomiast przed zakupem chciałbym zapytać czy ma ktoś jakieś doświadczenie z tymi modułami.Który wybrać.


Mam także pytanie, czy instalacja takiego modułu niesie jakieś ryzyko dla samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy podpowiecie mi jakie zmiany dokonać w Bimmercode aby zakodować tempomat (standardowy) w BMW f31 (ok 10.2013).

(Kolega prosi mnie o pomoc).

Dzięki i pozdrawiam.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie coś w związku z dokodowaniem tempomatu w F30:

FEM

ICM

KOMBI



FDL Codieren:


KOMBI 3003 SLD_ENABLE aktiv


ICMQ 3000 C_SLD_Funktion aktiv


ICMQ 3000 C_Umschaltung_ACC_DCC zugelassen


Są te wpisy w Bimmercode (expert).


Kiedyś w podobny sposób dodawałem do wyposażenia w f31 hak holowniczy elektryczny w swoim aucie, i wszystko zadziałało.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Oprogramowanie w f31 grudzień 2018 pozwoliło mi na grzebanie bimmercode w aucie..ale tego nie robiłem bo gwarancja. Pod koniec stycznia 2022 bylem na ostatnim przeglądzie gwarancyjnym i tam wgrali mi nowe oprogramowanie

Bimmercode przestał się łączyć z autem. Napisałem do bimmercode, przesłałem im logi i powiedzieli, żeby udać się do serwisu bo to nie ich problem. Zapomniałem o temacie, w międzyczasie były dwie aktualizacje BCode i liczyłem że dokonają poprawek, aby można było wejść do auta poprzez wtyczkę....nie da sie

Ktoś miał taki problem? Jak tak to co zrobić, żeby apka dzialala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...
Panowie pomóżcie bo przeczytałem wszystkie posty i nie znalazłem nic na temat kodowania Asystenta Świateł Drogowych w F30. Konkretnie mam czytanie znaków czyli kamerka jest i zmieniłem manetki na te z klawiszem Automatyczne Drogowe. Oczywiście muszę to zakodować jednak nie wiem jak. Kupić licencję Bimmercode i tam będzie tryb Expert rozumie? Jaki wpis szukać i co zmienić? Pomoże ktoś? Z góry dziękuję za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Hej,


czy da się w jakiś sposób pauzować pliki video, mp3 puszczane z USB?

Jak łączę się przez BT to oczywiście mogę sobie zatrzymać to bez problemu, a z usb tylko odtwarzanie i przełączanie :roll:

Ktoś przerabiał ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.