Skocz do zawartości

[F30] Kodowanie przez Bimmercode


xelibri

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
Czy BimmerCode można zakodować wszystko w najnowszym sofcie samochodu z VIII 2021? Bo serwis mnie tym uszczęśliwił i esys już nie daje rady i nie wiem czy jest sens wydać kasę na BimmerCode jak też nie zadziała. Ma ktoś F30 z najnowszym softem głównie moduł silnika i FEM?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A może jest jakiś inny program do kodowania. Może być na laptop poprzez kabel.

Czy takie urządzenie starczy do Bimera Zobacz ofertę:

https://allegro.pl/oferta/elm327-icar2-vgate-obd2-interfejs-bluetooth-polski-11066797805

Tak, ostatnio kupowałem koledze - jak dobrze poszukasz to kupisz jeszcze kilka zł taniej :)

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się tym zakodować sterowanie przepustnicą wydechu? jak kupiłem auto, to był customowy wydech, bez przepustnicy, chyba ktoś ją wykodował bo błędów żadnych nie było. Teraz mam wydech oryginał, z oryginalną przepustnicą ale nie otwiera się w żadnym trybie. Ktoś, coś ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy BimmerCode można zakodować wszystko w najnowszym sofcie samochodu z VIII 2021? Bo serwis mnie tym uszczęśliwił i esys już nie daje rady i nie wiem czy jest sens wydać kasę na BimmerCode jak też nie zadziała. Ma ktoś F30 z najnowszym softem głównie moduł silnika i FEM?

Naprawdę nikt nie ma zaktualizowanego softu w samochodzie? :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że robiłem aktualizację nawigacji professional 2021 + kodowanie drobnych rzeczy jak np. sygnalizacja niezapiętych pasów czy odtwarzanie dvd w Bimmer Kodowanie Kraków byłem tam osobiście z moją bmw. Gościu bardzo pozytywnie ogarnięty w temacie - polecam, punktualny, konkretny, ceny ok. do dogadania, więc Panowie jeśli ktoś ma problem ze swoja bm-ką to polecam, poza tym w ofercie ma wiele innych rzeczy dostępnych na stronie: bimmer kodowanie kraków gromadzka itd. :D :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy zna ktoś ustawiał może kody do video z usb w hu_nbt_evo żeby działało? Z zakładki Expert mode.

Nie mogę uruchomić działa mi po podłączeniu tylko dźwięk nie ma obrazu. Dla zainteresowanych mam ustawienia do ulepszonego bluetooth, gdzie można podłączyć dwa telefony naraz i wyświetlają się zdjęcia kontaktów.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podpowiedź

Interesuje mnie czy oprócz kodowania w Bimmercode można również kasować błędy typu check engine i inne ,oraz czy jest to zależne od aplikacji czy urządzenia ?


Oraz czy istnieje szansa że kupując zwykły tani interfejs i łącząc się z jakąś x aplikacją uda mi się usunąć checka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Do diagnostyki jest Bimmerlink lub bimmer-tool.

Do skasowania błędów możesz użyć każdego darmowego programu OBD.

Do połączenia wystarczy interfejs na BT za ~50zł.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Można zakodować, żeby po wybraniu opcji Telefon, pojawiała się domyślnie lista ostatnio wybieranych numerów, a nie książka kontaktów?

Wiecie coś o tym?


A jak nie przez bimmercode, to może czymś innym można?

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się tym bimerem opóźnić trochę ptzełączanie swiateł mijania że świateł dziennych? Światła włączają się jeszcze jak jest bardzo widno.

 

Cześć. Tak, można to zrobić.


FEM -> EXPERT MODE -> RLS_DEF_FLC_SCHWELLWERT_SATZ -> i tutaj zmień flagę na wartość: "unempfindich" tzn nieczułe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.