Skocz do zawartości

Wymiana ekranu na Android


mmw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Powiem Ci, że dość dziwny miałeś ten problem z anteną GPS z zestawu. Może umieściłeś ją w złym miejscu. Ja zawsze podklejałem za zegarami, czyli trochę bliżej szyby pod tym daszkiem od zegarów i nigdy nie było najmniejszych problemów z sygnałem. Pamiętaj, że nad anteną i w jej okolicach, nigdy nie może być żaden metalowy element, bo one zakłócają sygnał GPS. Trzeba je podklejać pod czystym tworzywem sztucznym.


Co do zasilania, to masz rację. Jest to źle rozwiązane. Oryginalnie jednostka główna czyli oryginalna nawigacja/radio w aucie jest zasilane stałym zasilaniem ze skrzynki bezpieczników, a z niego przecież korzysta ten ekran z Androidem. Oryginalny ekran też ma zasilanie stałe, chociaż myślę, że Android jednak korzysta z zasilania po wiązce jednostki głównej niż z ekranowego. Wygląda więc, że to usypianie jest wewnętrzną funkcją tego urządzenia, a nie jest związane z usypianiem się sterowników w aucie. Być może chodzi o to, żeby Android nie zużywał akumulatora. Ciężko to będzie jakoś ominąć.

 

No niestety taki był problem z tym dołączonym GPS , miałem też inny chinski GPS z innego zestawu i problem był ten sam , ja ten gps umieszczałem nawet na dachu luzem i on słabo działał ( możliwe że jest uszkodzony ) nie chciało mi się już z tym bawić i kupiłem w/w spliter GPS i działa idealnie , jak każdy wie oryginalny GPS Fixa łapie dosłownie w kilka sekund a co oryginał to oryginał .


AVINUSA sprzedaje rozdzielacze GPS FAKRA ludzie pokupowali i pojawił się problem bo Android za którymś razem pokazywał NO SIGNAL ( jednym działało innym nie ) , mnie tez to spotkało wykonałem sam taki rozdzielacz i od czasu do czasu było NO SIGNAL po długich przemyśleniach doszedłem że problem jest w tym rozdzielaczu moja wzmianka o tej informacji jest zawarta na bimmerpost bo tam też ludzie głowili się co jest nie tak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Oryginalna antena jest taka sama tylko po prostu ma tę przewagę, że jest na dachu, więc nic nie zakłóca sygnału z wszystkich dostępnych satelitów. Te umieszczone gdzieś pod deską zawsze mają ograniczenia, bo dach samochodu skutecznie blokuje część sygnału, a gdy urządzenie nawigacyjne widzi zbyt mało satelitów, nie jest w stanie ustalić pozycji. Mimo tego spokojnie zawsze dają radę. Dziwny ten Twój przypadek, no ale ważne że sobie poradziłeś.


Oryginalne nawigacje BMW mają dość sprytne rozwiązanie powodujące, że startowe problemy z ustaleniem pozycji lub inne związane ze słabym sygnałem, są dla użytkownika niezauważalne. Samochód potrafi prowadzić nas po drogach praktycznie bez sygnału GPS. Robi to na podstawie prędkości i skrętu kierownicy. Jak ktoś nie wierzy, może odpiąć oryginalną antenę i w drogę. :) Póki pozycja na mapie będzie się zgadzała z tym co się dzieje z samochodem, nawigacja będzie dzielnie prowadziła nas do celu, bez jakiegokolwiek problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tą zwykłą antenkę GPS zamontowałem (przylepiłem) obok czujnika deszczu przy lusterku (jest tam miejsce nawet na kilka). Zdaje egzamin idealnie, problem jest tylko jeden, że sam przetwornik GPS nie mierzy wysokości (nie jest 3d).

Minusy - jakość dźwięku - jestem uczulony i w tle słyszę zakłócenia, separatory mas, tłumiki ect. nie pomagają.

Niestety szybkość działania jest bardzo daleka ideału.

Ciekawostką jest to że urządzenie działa na podstawie wejścia AUX, zaś komunikaty z google mapy odcinają radio i odtwarzane są za pomocą lewego głośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lopico


Jaką masz wersje androida ?

U mnie natomiast jest odwrotnie dźwięk z androida jest lepszy ,co potwierdziło już kilku znajomych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

android 7.1

Dźwięk w androidzie można wyregulować, lecz zakłóceń, nie.

Temat ten był wałkowany na obcych forach i nie da się tego wyeliminować.

Nie pisze tu o jakimś dramacie, lecz o delikatnym zakłóceniu, które jest zależne od tego co jest wyświetlane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dokładnie taka sama sytuacja miała miejsce u mnie, skontaktowałem się z firmą która się zajmuje między innymi montażem tych urządzeń, po dłuższej telefonicznej rozmowie fachowiec stwierdził " jeśli naprawdę Pan lubi swoje BMW tomprosze tego nie montować, oczywiście jeśli się Pan uprze mogę Panu zamontować taki zestaw"

Odpuściłem sobie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Użytkuję to urządzenie od ponad roku i w moim przypadku gdzie nie miałem ori usb, bluetooth, navi, zestawu głośnomówiącego a chcąc w to wszystko doposażyć przekroczyłbym cenę zakupu kilkukrotnie, więc ta opcja była jak najbardziej dla mnie. Też mam kilka problemów, ale w moim przypadku i tak jest więcej plusów niż minusów. Jednym z problemów to jest ten często tu wymieniany, czyli łączenie się gps, ale jest to do rozwiązania, bo antena jest wrzucona gdzieś w "otchłań" deski i na jej miejscu też bym nie chciał się z nikim komunikować :D . Kolejna sprawa to usb ... urządzenie ma dwa gniazda usb, ale gniazda te mają tak nie wielki prąd, że nawet jest problem z ładowaniem telefonu a co dopiero, gdy podłączę dongle Carplay (mam dwa czarny i biały, ponieważ któryś z nich ponoć ma mniejsze zapotrzebowanie prądowe... żaden nie działa :mad2: ) Cała reszta naprawdę działa i się wyświetla zadawalająco. Jeśli chodzi o wielkość to jakoś bardzo nie przysłania widoczności a fotel mam dość nisko ustawiony, więc to chyba kwestia indywidualna. Raczej jestem zadowolony a jakbym jeszcze nie miał w/w problemów to naprawdę super alternatywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam.Moje autko to f31 z 2016r i mam nawigacje mala Biznes ,mapy ROTE,chcialbym zmienic na androida ale nie wiem,czy podejdzie .Rozmawialem z gosciem ktory montuje androidy i powiedzial ze sie nie da bo mam system jakby CIC i NBT w jednym.Chcialbym spytac szanownych kolegow,czy jest jakis android,ktory pasuje do mojego systemu i jaki mam system,ewentualnie,czy da sie zamontowac duzy display
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ten czlowiek montuje te urzadzenia, a pojecia o tym nie ma jak widac. W Twoim przypadku kupujesz ekran Android pod jednostke NBT i tyle. Potem kodujesz tylko Head Unit pod duzy ekran i cieszysz sie. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Będzie. Oryginalny ekran to też jest normalny moduł/ECU, który komunikuje się z samochodem, ma zapisany VIN itd. W tym momencie dla samochodu jest on nieobecny. Ten błąd na nic nie ma wpływu, po prostu będzie się pojawiał w diagnostyce i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Mikrofon podłączasz jak nie masz bazowo BT w CCC i chcesz prowadzić rozmowy przez zestaw głośnomówiący.

Głośnik miałem w zestawie ale nie użyłem więc nie wiem po co jest.

Antena GPS, niektórzy podłączają rozgałęźnik Fakra i korzystają z obu anten GPS, ja podłączyłem tylko tą dołączoną bo z map CCC nie korzystałem wcale - bardzo szybko łapało fixa.

Antena LTE chyba wiadomo po co jest korzystasz z sim - podłączasz.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dokladnie tak jak piszesz ,ale mikrofon podlaczylem ,gps dalem z androida do androida bo orginalny ma inny kat ten fakra,nie dzialal mi aux ale juz ogarnalem :cool2:

O dziwo gra bardzo dobrze przy naglosnieniu 677 ,ogolnie mogli mogli wziasc wszytsko z auta ,dziw mnie fakt ze w tych czasach z auxa musi byc brazny dzwiek do androida .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To nie jest wina tego urządzenia z Androidem, tylko samochodu. W modelach i wersjach audio, w których AUX idzie bezpośrednio do jednostki głównej, ekran Android pobiera dźwięk bezpośrednio z głównej wtyczki i nie trzeba ciągnąc przewodu do gniazda AUX.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej. Posiadam obecnie mała navi i zastanawiam zna nad wymiana na duza org albo wlasnie taka na androidzie.

I tu jest problem. Czy jest sen wogole zakładać cos takiego do samochodu? Jak to działa jakie są tego plusy i minusy Najbardziej zależy mi na dużym ekranie. Różnica w cenie jest dosc spora ,lepiej dołożyć czy jest to na tyle dobre ze nie ma sensu dokładać do oryginału. Jak ze stabilnością tego androida? Z jakiej mapy korzysta chodzi mi o ta wgrana na stale?

Dzięki za sugestie i wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, jestem nowy na forum.

Jeżeli odpowiedz na moje pytanie gdzieś jest proszę o przeniesienie.

Mam F46 wymieniłem fabryczny ekran na chinola z Androidem 10 i CarPlay, 8 rdzeń systemu Android 10 ekran radia samochodowego dla BMW F45 F46 F87 13-16 IPS Touch 4 + 64GB WIFI 4G Bluetooth.

Podłączyłem i wszystko działa , iDrive przełącza android, ekran widzi telefon i się podłącza. Ekran jest poprawnie zamontowany, łączy się z Bluetooth. Jedyny i glowny problem polega na tym że nie mogę przez Bluetooth połączyć CarPlay. Wydaje sie ze problemem jest najnowszy iOS.


Czy w związku z dużym ekranem istnieje możliwość aktualizacji oprogramowania samochodu w celu instalacji Apple CarPlay ?

Albo w takiej konfiguracji jest jakiś sposób aby uruchomić CarPlay?

Dzięki za pomoc, jeżeli trzeba moge podać jakiejś szczegóły lub podesłać zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Posiadam obecnie mała navi i zastanawiam zna nad wymiana na duza org albo wlasnie taka na androidzie.

I tu jest problem. Czy jest sen wogole zakładać cos takiego do samochodu? Jak to działa jakie są tego plusy i minusy Najbardziej zależy mi na dużym ekranie. Różnica w cenie jest dosc spora ,lepiej dołożyć czy jest to na tyle dobre ze nie ma sensu dokładać do oryginału. Jak ze stabilnością tego androida? Z jakiej mapy korzysta chodzi mi o ta wgrana na stale?

Dzięki za sugestie i wypowiedzi

 


Jak zwykle to zależy, co kupisz.

Ja szukałbym urządzenia na procesorze Snapdragon 625 i min. 4GB RAM. Z tego co obserwuję jest najbardziej wspieraną jednostką na obecną chwilę.

Prędkość działania możesz porównać z telefonami ze średniej półki.

Czy jest sens, to zależy od wyposażenia Twojego obecnego auta i bardziej trzeba to rozpatrywać w kategoriach konsekwencji montażu i czy jesteś w stanie z tym żyć.

Np. ekran jest zauważalnie gorszy od oryginalnego pod kątem refleksów; urządzenie uruchamia się kilkanaście sekund (i przy niefabrycznej kamerze cofania tyle będziesz musiał czekać na po wrzuceniu wstecznego), nie współpracuje z HUD, w niektórych autach dźwięk z urządzenia jest słyszalnie gorszy w porównaniu np. z oryginalnym radiem, a połączenie telefonu po bluetooth działa tak sobie; trzeba kombinować jak podłączyć np. ODB po bluetooth; o ile słuchanie radia (fabrycznego) i komunikatów z nawigacji jeszcze w miarę działa, o tyle dorzucenie do zestawu Yanosika już stanowi problem.

Nie wiem z jakiej mapy korzysta, bo wolę swoją. Google Maps, TomTom działają bez problemu.

Jak masz wersję z kartą SIM, to masz info o korkach itd. bez konieczności udostępniania internetu z komórki - dla mnie to ogromny plus.


Ja mam dużą navi, system hifi, HUD i mimo tego się zdecydowałem na montaż androida.

Jak masz więcej pytań odezwij się na priv to pogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.