Skocz do zawartości

Wymiana ekranu na Android


mmw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Podobnie jak kolega wcześniej moje urządzenie ma problem z dźwiękiem. Początkowo grało na wszystkie głośniki, później okresowo grało tylko na te w lewych drzwiach a teraz już tak pozostało. Miał ktoś podobny problem ? Możliwe ze obluzowały się jakieś połączenie kabli bądź wiązka i przerywa ? Radio z navi fabrycznej działa normalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
A coś konkretnie jaki był powód lagi czy co ?

 

Płaski telewizor mam w domu na ścianie :D generalnie jest to za duże i zasłania widoczność, trzeba by siedzenie podnieść mocno do góry. Druga sprawa nie znalazłem funkcji autojasności, grzebanie w tym urządzeniu paluchem za każdym razem jak się jaśniej/ciemniej na zewnątrz robi, jest mega irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A coś konkretnie jaki był powód lagi czy co ?

 

Płaski telewizor mam w domu na ścianie :D generalnie jest to za duże i zasłania widoczność, trzeba by siedzenie podnieść mocno do góry. Druga sprawa nie znalazłem funkcji autojasności, grzebanie w tym urządzeniu paluchem za każdym razem jak się jaśniej/ciemniej na zewnątrz robi, jest mega irytujące.

 

To ja nie wiem jaką masz pozycję w samochodzie, ale chyba musisz leżeć albo ledwie zza kierownicy widzieć ulicę, bo nikomu w F30 i żadnym innym modelu BMW nie zasłania ten ekran widoku, bo jest to wręcz niemożliwe przy prawidłowej pozycji za kierownicą. Wystarczy spojrzeć na zdjęcie jakie umieściłeś. Nawet na nim ten ekran nie zasłania widoku, a fota jest zrobiona z pozycji praktycznie leżącej, bo kompletnie z niej nie widać ulicy i nikt w ten sposób nie siedzi w samochodzie. Różnica wysokości tego ekranu w stosunku do oryginalnego nie przekracza chyba nawet 2 cm, więc nie pisz ludziom nieprawdy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś konkretnie jaki był powód lagi czy co ?

 

Płaski telewizor mam w domu na ścianie :D generalnie jest to za duże i zasłania widoczność, trzeba by siedzenie podnieść mocno do góry. Druga sprawa nie znalazłem funkcji autojasności, grzebanie w tym urządzeniu paluchem za każdym razem jak się jaśniej/ciemniej na zewnątrz robi, jest mega irytujące.

 


 

To ja nie wiem jaką masz pozycję w samochodzie, ale chyba musisz leżeć albo ledwie zza kierownicy widzieć ulicę,

Mam 182cm wzrostu siedzenie mam opuszczone na maxa do dołu bo tak lubię, oparcie na pion.

 

bo nikomu w F30 i żadnym innym modelu BMW nie zasłania ten ekran widoku, bo jest to wręcz niemożliwe przy prawidłowej pozycji za kierownicą
. Bzdura do kwadratu, jest masa ludzi którzy sprzedali ten ekran ponieważ jest za duży.

 

Wystarczy spojrzeć na zdjęcie jakie umieściłeś. Nawet na nim ten ekran nie zasłania widoku, a fota jest zrobiona z pozycji praktycznie leżącej, bo kompletnie z niej nie widać ulicy i nikt w ten sposób nie siedzi w samochodzie.
kolejna bzdura bo zdjęcie jest zrobione z tylnego siedzenia a telefon był na wysokości zagłówka w aucie,

 

Różnica wysokości tego ekranu w stosunku do oryginalnego nie przekracza chyba nawet 2 cm, więc nie pisz ludziom nieprawdy. ;)
te dwa centymetry przy odpowiednim kącie zrobią Ci kilka metrów przed maską których nie widać.


Jest to moja subiektywna opinia. Rozumiem że sprzedajesz te graty ale nie rozumiem czemu posądzasz mnie o mówienie nie prawdy ? Jeżeli ktoś tu ma jakiś interes w tym żeby pewne rzeczy przemilczeć to chyba raczej Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszym sposobem żeby się o tym przekonać jest danie mi tej navi za darmo i dam niezależna opinie:D

a tak serio bardzo mnie korci to sprawdzić ale mam gwarancje na silnik i boje sie że bmw w razie czegoś (mimo że nie ma nic wspólnego) osadzi mnie że było grzebane.


Dla każdego coś miłego pewnie jak by była taka sama jak org wiele osób by narzekało że nie ma sensu bo jest taka sama było by mniejsza to zaś za mała nikomu sie nie dogodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jest to moja subiektywna opinia. Rozumiem że sprzedajesz te graty ale nie rozumiem czemu posądzasz mnie o mówienie nie prawdy ? Jeżeli ktoś tu ma jakiś interes w tym żeby pewne rzeczy przemilczeć to chyba raczej Ty.

 

Równie dobrze możesz napisać, że Ziemia jest płaska i sorry, ale "to jest Twoja subiektywna opinia". Nie oznacza to, że mówisz prawdę. ;) Nie mam żadnego interesu, żeby na tym forum wychwalać te urządzenia, chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego. Po prostu montowałem to i sprzedawałem i wiem czy ekran przeszkadza czy nie podczas jazdy. Ludzie mają różne "ale" do tych urządzeń, ale nigdy nie słyszałem, że komuś zasłania widok. Jeżeli Tobie tak, to zmień pozycję za kierownicą, bo zrobisz sobie krzywdę albo komuś. Po prostu nie widzisz dużej części drogi, którą powinieneś widzieć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to moja subiektywna opinia. Rozumiem że sprzedajesz te graty ale nie rozumiem czemu posądzasz mnie o mówienie nie prawdy ? Jeżeli ktoś tu ma jakiś interes w tym żeby pewne rzeczy przemilczeć to chyba raczej Ty.

 

Równie dobrze możesz napisać, że Ziemia jest płaska i sorry, ale "to jest Twoja subiektywna opinia". Nie oznacza to, że mówisz prawdę. ;) Nie mam żadnego interesu, żeby na tym forum wychwalać te urządzenia, chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego. Po prostu montowałem to i sprzedawałem i wiem czy ekran przeszkadza czy nie podczas jazdy. Ludzie mają różne "ale" do tych urządzeń, ale nigdy nie słyszałem, że komuś zasłania widok. Jeżeli Tobie tak, to zmień pozycję za kierownicą, bo zrobisz sobie krzywdę albo komuś. Po prostu nie widzisz dużej części drogi, którą powinieneś widzieć. ;)

 

Odnośne Ziemi to mylisz fakty z opinią, z faktami się nie dyskutuje. Dziękuję Ci za dobre rady ale pogadamy jak przejedziesz bezwypadkowo (odpukać) tyle kilometrów co ja, wtedy będziesz mógł mi radzić.

Póki co to mam wrażenie że masz zadatki na wróżbitę, jesteś w stanie ocenić moją pozycję za kierownicą nawet mnie raz w życiu nie widząc.

Mimo wszystko życzę Ci dobrego wieczoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się trafiło, że kupiłem ten ekran od ww. kolegi. Zgadzam się z nim w 100%, że nie jest on proporcjonalny do tego auta.

Jest to wielkość z BMW G10, ale 7 jest w środku zdecydowanie większa a deska stosunkowo niżej usadowiona.

Fakt jest to bajer tylko pytanie czy wart. Ja osobiście powiem że znalazłem więcej wad w tym urządzeniu niż zalet.

Po zakupie oczytałem się w tej materii i z wiedzą którą teraz posiadam pewnie nie kupił bym ponownie.

Jak ktoś chętny to odsprzedam za 1200zł używany powiedzmy tydzień stan jak nowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się trafiło, że kupiłem ten ekran od ww. kolegi. Zgadzam się z nim w 100%, że nie jest on proporcjonalny do tego auta.

Jest to wielkość z BMW G10, ale 7 jest w środku zdecydowanie większa a deska stosunkowo niżej usadowiona.

Fakt jest to bajer tylko pytanie czy wart. Ja osobiście powiem że znalazłem więcej wad w tym urządzeniu niż zalet.

Po zakupie oczytałem się w tej materii i z wiedzą którą teraz posiadam pewnie nie kupił bym ponownie.

Jak ktoś chętny to odsprzedam za 1200zł używany powiedzmy tydzień stan jak nowy :)

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Ja osobiście powiem że znalazłem więcej wad w tym urządzeniu niż zalet.

Po zakupie oczytałem się w tej materii i z wiedzą którą teraz posiadam pewnie nie kupił bym ponownie.

Jak ktoś chętny to odsprzedam za 1200zł używany powiedzmy tydzień stan jak nowy :)

 

Napiszesz coś więcej na temat swoich wniosków i obserwacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na Aliexpres jakiś rok temu z androidem 7.1 i wszystko działa bez problemu ba nawet dźwięk jest lepszy z androida niż z oryginalnej jednostki BMW . Jedyna wada Androida jest taka że bardzo szybko się usypia i przy częstym wysiadaniu i wsiadaniu do auta tracimy czas na uruchomienie ( trzeba by pokombinować z przewodami lub dodać jakieś podtrzymanie napięcia ) . Android 7.1 szybkością nie grzeszy ale tragedii też nie ma spokojnie da się go używać najbardziej zamula zaraz po uruchomieniu ( wszystko musi się załadować ) Google maps chodzi dobrze ,Yanosik działa bez problemu , spotify działa bez problemu ,przystawka car play działa bez problemu,jedyna nawigacja która nie działa prawidłowo to TomTom GO jest jakiś problem z sygnałem GPS bardzo często go gubi ,TomTom na razie nie wspiera tej jednostki szkoda bo Navi jest super . Jeżeli chodzi o dostarczenie internetu do Androida to ja zrobiłem prostą rzecz , kupiłem na all......o modem USB z WIFI władowałem to do bagażnika i zawsze mam neta w aucie na dodatkowej karcie SIM za 9zł miesięcznie , działa to bezproblemowo , zrezygnowałem z udostępnienia z telefonu bo jest z tym dużo kłopotu i drenuje baterie w telefonie . Co do GPS ten oryginalny od chinczyka wywaliłem bo zanim złapał sygnał to ja dojechałem do celu :lol: na All....o jest koleś co sprzedaje splitery GPS cena około 150zl przez ten spliter podłączyłem androida i orginal do oryginalnej anteny GPS i jest bajka ( jedyna wada splitera to auto wywala błąd ) ale wszystko działa jak należy sprzedawca o tym informował że tak będzie i nie ma co się przejmować .

Nie radze rozdzielać kabla od GPS będą występowały problemy z Androidem NO SIGNAL .


Jeżeli ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem ,podpowiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Powiem Ci, że dość dziwny miałeś ten problem z anteną GPS z zestawu. Może umieściłeś ją w złym miejscu. Ja zawsze podklejałem za zegarami, czyli trochę bliżej szyby pod tym daszkiem od zegarów i nigdy nie było najmniejszych problemów z sygnałem. Pamiętaj, że nad anteną i w jej okolicach, nigdy nie może być żaden metalowy element, bo one zakłócają sygnał GPS. Trzeba je podklejać pod czystym tworzywem sztucznym.


Co do zasilania, to masz rację. Jest to źle rozwiązane. Oryginalnie jednostka główna czyli oryginalna nawigacja/radio w aucie jest zasilane stałym zasilaniem ze skrzynki bezpieczników, a z niego przecież korzysta ten ekran z Androidem. Oryginalny ekran też ma zasilanie stałe, chociaż myślę, że Android jednak korzysta z zasilania po wiązce jednostki głównej niż z ekranowego. Wygląda więc, że to usypianie jest wewnętrzną funkcją tego urządzenia, a nie jest związane z usypianiem się sterowników w aucie. Być może chodzi o to, żeby Android nie zużywał akumulatora. Ciężko to będzie jakoś ominąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.