Skocz do zawartości

bezpiecznik zapalniczki f30


michal_pl

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z f30

ostatnio wpadla mi wtyczka z ladowarki do gniazga zapalniczki no i oczywiscie spalil sie bazpiecznik sprawdzilem wszystkie bezpieczniki w bagazniku i tam wszystkie sa dobre czy ktos sie orietuje gdzie konkretnie znajduje sie ten bezpieecznik dodam ze zapalniczka od strony pasazera dziala wiec musza byc dwa osobne bezpieczniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przedwczoraj wymieniałem ten bezpiecznik,zwarcie zrobiła mi wtyczka od lodówki. Tak jak kolega wyżej pisał druga skrzynka jest w przedziale silnika to jest 20A żółty bezpiecznik. Opis wszystkich bezpieczników jest na kartce w skrzynce z bezpiecznikami w bagażniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
A działało kiedyś? Jeżeli nie jesteś pierwszym właścicielem samochodu to wyciągnij gniazdo i zobacz czy wtyczka jest do niego wpięta. Ja u siebie miałem wypiętą. Najwyraźniej poprzedni właściciel specjalnie wypiął żeby się dzieciaki nie bawiły. Jeżeli jesteś pierwszym właścicielem to też sprawdź, bo może wtyczka nie łączy albo w fabryce nie podłączyli gniazda.
BMW F31 318d 143pk aut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś wyciągał gniazdo zapalniczki w F30 LCI, które znajduje sie pomiedzy uchwytami na kubki przed drązkiem skrzyni.

Nie mam w nim zasilania, a bezpiecznik pod maską, który za to odpowiada jest sprawny, więc podejrzewam, ze musiało się coś rozłączyć przy samym gniazdku.

Wszystko dookola jest z wykonane z tworzywa więc nie chciał bym nic porysować dłubiąc tam srubokrętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbadałem sprawę dokładniej, okazuję się, że jest zasilanie w gniazdku. Niestety żadna z trzech ładowarek jakie posiadam nie wchodzi odpowiednio głęboko w to gniazdo przy cupholderach.

Bez problemu wchodzą w gniazdo na tunelu środkowym dla pasażerów z tyłu, czy w gniazdo w bagażniku. Jednak widać, że te gniazdka są różnej konstrukcji.

Już naprawde mocno probowałem nacisnąć, żeby wcisnąc te ładowarki ale obawiam się ze użycie wiekszej siły spowoduje co najwyżej ze pół gniazdka wpadnie do wnętrzna tapicerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, sprawa jest rozwiązana gdyby ktoś kiedyś się na to natknął okazuję się, że istnieją dwa standardy gniazdek do zapalniczki:

12-volt cigarette lighter receptacle and plug, size A

Receptacle inside diameter: 20.93–21.01 mm (median 20.97 mm)

Plug body diameter: 20.73–20.88 mm (median 20.805 mm)

Most often used in American automobiles

12-volt cigarette lighter receptacle and plug, size B

Receptacle inside diameter: 21.41–21.51 mm (median 21.455 mm)

Plug body diameter: 21.13–21.33 mm (median 21.18 mm)

Most often used in European automobiles, and sometimes as a second socket in American automobiles expressly for DC power connections.

https://en.wikipedia.org/wiki/Automobile_auxiliary_power_outlet


przy czym to przy cupholderach jest typu A a to z tyłu typu B :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.