Skocz do zawartości

Nie działa centralny zamek


Koniec69

Rekomendowane odpowiedzi

Pojechałem jak co środe do pracy posatwilem auto w tym samym miejscu ( do slonca ) zaznacze że rano normalnie się otworzylo z pilota .. wychodze z pracy otwieram z dalek z pilota szyby podchodze do auta a tam drzwi pasazera i tylne drzwi otwarte ( w sensie ten bolec był wysunięty ) a drzwi kierowcy dalej zamknięte .. więc wziąlem od srodka klamką i otworzylem drzwi. Wsiadlem włączylem klime i pojechalem po czym auto tak jak w ustawieniach samo się zamknęlo ale juz bez drzwi kierowcy i do tej pory nie chcą się zamknąć. Powiem tez ze jak otworze normalnie klamką drzwi stojąc na zewn auta i zamknę z kluczyka to reszta drzwi zamyka się normalnie i centralny zamek nie odskakuje.. tak jakby uważal ze drzwi kierowcy są cały czas zamknięte i tez się zamknęly z pilota z innymi drzwiami a caly czas mam je otwarte na zewn auta ..

 

Ktoś cos pomoże ??

 

Na moją głowe albo coś się rozkodowalo albo sam z siebie spieprzył się zamek .. powiem też ze akumulator odpiąlem na jakies 15 min i dalej to samo ...

 

PROSZĘ O POMOC !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że chyba nic nie poprawili w F30 :D Trochę skomplikowany ten twój opis. Jeżeli zamek działa przekręcając kluczyk ale nie działa z pilota. To zamek do wymiany. W E90 trzeba się trochę nagimnastykować ale da radę to zrobić samemu. W F30 pewnie też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mg123 dlaczego skomplikowany ? Pytaj mogę wyjaśnić w razie wątpliwości. Pilny temat także potrzebuje jakiejkolkwiek pomocy.

 

Panowie nie wiem czy dziala z kluczyka bo nawet nie mam go gdzie wsadzic.. .

 

Co do zamka to w razie czego przytrzymaj go dla mnie bo jeżeli padł to na pewno będę szukał. Napisz na pw jaka cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czy może ktoś się orientuje jaki jest koszt naprawy zamka? U mnie czasami nie zamyka drzwi pasażera z przodu, wczoraj się nieźle zdziwiłem jak wracając ze stacji benzynowej dziewczyna wsiadła zanim ja pociągnąłem za klamkę :lol: z otwieraniem drzwi z kolei był problem od środka, dlatego wyłączyłem automatyczne zamykanie po ruszaniu. Raz się otwierały po pociągnięciu klamki a raz nie, ten dzyndzel w drzwiach od zamykania szedł w górę ale nie zostawał w górze, tylko jak się puściło klamkę to wracał na dół.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamek otwiera się od środka przez pociągnięcie klamki lub przez wciśnięcie przycisku centralnego zamka. Ewentualnie może być tak, że pasażer ciągnie za klamkę od zewnątrz i w trakcie ciągnięcia jest otwierany zamek, to może faktycznie coś tam się psuje wtedy. U mnie wygląda jakby coś blokowało ten bolec w drzwiach, bo rusza się ociężale, i czasami przez to się nie otwiera/ zamyka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam!

 

Od niedawna jestem posiadaczem BMW F30.

 

Zauważyłem, że nie zawsze gdy zamykam auto z pilota, przednie drzwi od strony pasażera zamykają się. Mimo, że "cypelek" w tapicerce się chowa, bez problemu można je otworzyć z zewnątrz za pomocą klamki.

Czy ktoś z Was spotkał się z wyżej wymienionym problemem?

 

Pozdrawiam Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie w f20 2013r.

Siedzę czasem na pasażera miejscu jak żona chce pojeździć, auto się zamyka w trakcie jazdy, zatrzymujemy się i mogę wyjść z auta gdy "cypelek" od zamka jest w pozycji zamkniętej (wciśnięty).

Kolego a jak masz z matą obciążenia fotela pasażera? U mnie jest spalona i nie odczytuje że ktoś siedzi na tym fotelu, myślałem że to ma coś wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Od niedawna jestem posiadaczem BMW F30.

 

Zauważyłem, że nie zawsze gdy zamykam auto z pilota, przednie drzwi od strony pasażera zamykają się. Mimo, że "cypelek" w tapicerce się chowa, bez problemu można je otworzyć z zewnątrz za pomocą klamki.

Czy ktoś z Was spotkał się z wyżej wymienionym problemem?

 

Pozdrawiam Damian

U mnie dla odmiany drzwi kierowcy :)

Jeszcze z tym nie "walczyłem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie w f20 2013r.

Siedzę czasem na pasażera miejscu jak żona chce pojeździć, auto się zamyka w trakcie jazdy, zatrzymujemy się i mogę wyjść z auta gdy "cypelek" od zamka jest w pozycji zamkniętej (wciśnięty).

Kolego a jak masz z matą obciążenia fotela pasażera? U mnie jest spalona i nie odczytuje że ktoś siedzi na tym fotelu, myślałem że to ma coś wspólnego.

 

Hej, mata obciążenia działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wracam do tematu. Może ktoś wie coś więcej?

U mnie mata jednak nie była spalona, wiązka pod siedzeniem wypadła z uchwytu i wpadła pod szynę fotela, rozcięło 3 kable.

Kable zlutowałem i już jest OK.


Niestety problem z zamkiem dalej jest. Najczęściej, gdy jest zimno i pierwsze zamknięcie auta po trasie zazwyczaj mimo, że cypelek się schowa to auto można otworzyć ciągnąc za klamkę z zewnątrz auta. Trochę mnie to denerwuje bo ostatnio sąsiadka mówiła, że ktoś mi szarpał za klamkę właśnie od strony pasażera. Zamontowałem kamerkę w aucie 24/7 i na balkonie, ale zamek dalej nie daje mi spokoju.

Rozebrałem boczek auta, zamek i wtyczka były mokre od jakiegoś tłustego środka. Ale tak mokre, że po odpięciu wtyczki wypłynęło kilka kropel. Przedmuchałem wszystko i będę obserwował. Dalej nie rozbierałem bo to sporo pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja znowu przez dwa dni zostawiłem uchyloną szybę od pasażera, niestety przez te dwa dni też popadywał deszcz i podłogę od psażera miałem mokrą i rozczelniły mi się również boczek drzwi pasażera, oczywiście wysuszyłem wszystko boczek drzwi zdemontowali i je usczelniłem, ale teraz zaczeły się problemy. Najpierw gdy na myjni lałem karcherem po zamku od pasażera drzwi mi się odblokowywały i zamykały aż w końcu teraz z kluczyka otwierają mi się tylko drzwi od kierowcy, w środku auta z przycisku pod awaryjnym też nie da się pozostałych odblokować tylko poprzez klamki wewnętrzne w drzwiach i do tego doszło, że po nocy (jest chyba jakieś zwarcie) bo akumulator się rozładowuje i przechodzi w tryb odpięcia niektórych poborów prądu. Mam nadzieje że nie pada mi modół.

Może miał ktoś podobne objawy?

Jestem za dwa tygodnie umówiony z fachowcem, jak się coś wyjaśni to napiszę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb odcięcia poboru prądu to norma. Odcina wszystko, zostawia prąd tylko tam gdzie trzeba.


Prawdopodobnie zalało Ci jakąś wtyczkę. Moim zdaniem czyszczenie pomoże i żaden fachowiec nie potrzebny. Ewentualnie zdejmij zamek i zobacz czy nie ma wody w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

Witam, centralny zamek drzwi kierowcy przestał działać, czy z kluczyka lub z przycisku ryglowania w wewnątrz samochodu oraz z opcji komfort nic go nie rusza, natomiast reszta drzwi i bagażnik ww opcjami działa poprawnie. Dodam że drzwi kierowcy mogę tylko zamknąć lub otworzyć fizycznie kluczykiem. Moje pytanie czy może mieć coś wspólnego np. czy coś się zawiesiło iż 15 min wcześniej pasażer bawił się bolcem od zamka drzwi pasażera ( proszę bez podtekstów).

Z góry dziękuje za jaką kolwiek odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W pierwszej kolejności sprawdziłbym bezpieczniki o ile jest taki który odpowiedz za drzwi kierowcy. Jeżeli bezpieczniki ok. to odkręciłbym tapicerkę drzwi i sprawdził czy dochodzi napięcie do siłownika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W pierwszej kolejności sprawdziłbym bezpieczniki o ile jest taki który odpowiedz za drzwi kierowcy. Jeżeli bezpieczniki ok. to odkręciłbym tapicerkę drzwi i sprawdził czy dochodzi napięcie do siłownika.

Czy po otwarciu drzwi pasażera zamek centralny zamyka drzwi? Drzwi kierowcy się nie zamykają z centralnego jak są otwarte - pytam ponieważ chcialbym sprawdzic napięcie na pinach gniazdka.

Mam ten sam problem z F30 335 i kupiłem z All używke, tylko, że jak wepne wtykę w sam zamek bez jego wymiany to równiez się nic nie dziej. Próbowałem ten nowy sam wyzwolić podjąc napięcie z aku, ale tez nic. Wie ktoś jak sprawdzić czy kupiony zamek jest OK? Może dopiero po zamknięciu drzwi zamek centrlany podaje napięcie na zamek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.