Skocz do zawartości

Nie działa centralny zamek


Koniec69

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie również napięcie jest - brązowy/niebieski (przy otwartych drzwiach jak wciskam otwieranie w pilocie)- niestety po wymianie zamka nic się nie zmieniło. Czy U ciebie przed wymianą, zanim zdemontujesz stary, ale tylko wepniesz wtykę w nowy/kupiony zamek działa centralny w tym zamku, coś się dzieje?


Taka rada, nie demontuj klamki, inaczej nie wyjmiesz zamka - 335ix. Nie wiem jak u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

w moim BMW F31 pojawił się problem z centralnym zamkiem.

Pewnego dnia zauważyłem, że zamknęły się z pilota tylko drzwi kierowcy i klapa bagażnika.

Otworzyć z pilota można było już tylko klapę.

Drzwi kierowcy można otworzyć tylko kluczykiem, przy czym pozostałe drzwi nie reagują.

Pozostałe drzwi można otworzyć tylko pociągając za klamkę od wewnątrz.

Przyciskiem na konsoli zamykają się tylko drzwi kierowcy. Otwieranie przyciskiem z konsoli już nie działa.


Wymieniłem bezpieczniki - te pod maską i w bagażniku.

Wymieniłem też zamek w drzwiach kierowcy i niestety nie rozwiązało to problemu.


Czy jest możliwe, że problemem jest zamek w któryś z drzwi pasażerów?

Ewentualnie jak to sprawdzić aby w ciemno nie wymieniać sprawnych zamków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 3.09.2020 o 15:02, pdart napisał(a):

Witam,

w moim BMW F31 pojawił się problem z centralnym zamkiem.

Pewnego dnia zauważyłem, że zamknęły się z pilota tylko drzwi kierowcy i klapa bagażnika.

Otworzyć z pilota można było już tylko klapę.

Drzwi kierowcy można otworzyć tylko kluczykiem, przy czym pozostałe drzwi nie reagują.

Pozostałe drzwi można otworzyć tylko pociągając za klamkę od wewnątrz.

Przyciskiem na konsoli zamykają się tylko drzwi kierowcy. Otwieranie przyciskiem z konsoli już nie działa.

 

Wymieniłem bezpieczniki - te pod maską i w bagażniku.

Wymieniłem też zamek w drzwiach kierowcy i niestety nie rozwiązało to problemu.

 

Czy jest możliwe, że problemem jest zamek w któryś z drzwi pasażerów?

Ewentualnie jak to sprawdzić aby w ciemno nie wymieniać sprawnych zamków?

Witam. Mam dokładnie ten sam problem (dokładnie tak jak opisuje Kolega 'pdart') w F30. 

Dziś kupiłem zamek - podłączyłem, ale nie zadziałało. Z pilota (tak jak opisuje Kolega) mogę jedynie zamykać drzwi kierowcy i otwierać klapę.

Zamek po stronie pasażera był zepsuty. Czy to mogło zawiecić sterownik/ spalić go / spalić bezpieczniki?

 

@pdart jak rozwiązałeś problem?

 

Z góry dziekuję za info.

 

Bernardo

Edytowane przez bernardog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wygląda jakby coś się w FEM uwaliło. Każdy zamek jest sterowany bezpośrednio z FEM. Nic innego, pobocznego, w sensie elektrycznym, nie może mieć wpływu na to, że otwierają się tylko drzwi kierowcy. Szczególnie, gdy drzwi kierowcy się zamykają, ale już nie chcą otworzyć w żaden sposób od strony elektrycznej. Przycisk centralnego zamka też jest podłączony bezpośrednio do FEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.