Skocz do zawartości

Apple CarPlay


trixter

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się może orientuje, czy jest możliwość uruchomienia Apple CarPlay w F30 2017 - poza ASO ;). W PL jest ta usługa blokowana, ale system jest wg mnie przygotowany, bo np. w Niemczech jest ta usługa uruchomiona.

Może ktoś próbował u siebie odblokować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kiedyś się też tym interesowałem ale ludzie, którzy tego używali w BMW i Audi napisali, że to niestety średnio działa i nie będę tego używał na dłużą metę więc odpuściłem temat... Tym bardziej, że w Apple Car Play nie ma i nie będzie map Google, a te iPhonowe są dużo słabsze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Czy ktoś się może orientuje, czy jest możliwość uruchomienia Apple CarPlay w F30 2017 - poza ASO ;). W PL jest ta usługa blokowana, ale system jest wg mnie przygotowany, bo np. w Niemczech jest ta usługa uruchomiona.

Może ktoś próbował u siebie odblokować?

 

Dziwnie brzmi ale jednym ze sposobow jest wykonanie jakiejs uslugi w ASO BMW w Niemczech. Jesli auto zostanie tam raz zarejestrowane w systemie, CarPlay sie podobno odblokuje. Tak mi powiedziano u dilera polskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie brzmi ale jednym ze sposobow jest wykonanie jakiejs uslugi w ASO BMW w Niemczech. Jesli auto zostanie tam raz zarejestrowane w systemie, CarPlay sie podobno odblokuje. Tak mi powiedziano u dilera polskiego.

 

Czyli wystarczy na wymianę oleju podjechać? Może po prostu napisze do ASO BMW w Niemczech. Zobaczę co mi odpiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
(...)Tym bardziej, że w Apple Car Play nie ma i nie będzie map Google, a te iPhonowe są dużo słabsze...

Od iOS 12 będzie możliwość instalowania aplikacji firm trzecich na Car Play. Takich jak Google Maps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • Moderatorzy
O jakim konfiguratorze piszesz? Na BMW.pl nie ma jeszcze konfiguratora dla nowej trójki.

Poza tym, to wcale nie oznacza dostępności jako doposażenia w innych autach...

 

Jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim konfiguratorze piszesz? Na BMW.pl nie ma jeszcze konfiguratora dla nowej trójki.

Poza tym, to wcale nie oznacza dostępności jako doposażenia w innych autach...

Pewnie że nie oznacza. Ale w Polsce w ogóle w BMW Car Play nie jest dostępny, ale skoro zamówiłbym nową serię 3 z tą opcją to nie wyobrażam sobie, żeby jej nie było.... więc jeśli uruchomią to raczej do wszystkich modeli a nie tylko dla owej serii 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos z was chce sprawdzic czy usluga Apple Car Play bedzie dzialac u was w samochodzie mozecie podeslac vin, to sprawdzimy.

Apple Carplay dziala w unitach NBT EVO. Jezeli posiadasz androida mozesz rowniez sprobowac Android Screen Mirroring jak rowniez Video In Motion.


Osdobiscie BMW stwierdzilo ze usluga jest niedostapna w moim samochodzie G31 2018, i ze nie ma takiej mozliwosci aby ja uruchomic podobnie jak Speed Limit Information.

Zakodowane i dziala do dzis.


Pozdrawiam

KLUBplMINI.jpg?v=1600915213

_______________________________________

WhatsApp (tylko tekst): +4479 8181 3547

email: oemcarmultimedia@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

chcę dokodować do mojej F32 17' Apple CarPlay i znalazłem na allegro ofertę zdalnego dokodowania za niecałe 500 zł. Ktoś może aktywował zdalnie i może coś podpowiedzieć? Link do aukcji nie daje bo nie wiem czy mogę ale wystarczy wyszukać na allegro "bmw kodowanie apple zdalna aktywacja"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chcę dokodować do mojej F32 17' Apple CarPlay i znalazłem na allegro ofertę zdalnego dokodowania za niecałe 500 zł. Ktoś może aktywował zdalnie i może coś podpowiedzieć? Link do aukcji nie daje bo nie wiem czy mogę ale wystarczy wyszukać na allegro "bmw kodowanie apple zdalna aktywacja"

Pozdrawiam

 

Według infolinii BMW Apple Car Play ma być niedługo dostępny do zamówienia samodzielnie na Connected Drive. Niestety nie chcą mi podać dokładnej daty :-(

Nowe auta mają już tą opcję seryjnie włączoną w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chcę dokodować do mojej F32 17' Apple CarPlay i znalazłem na allegro ofertę zdalnego dokodowania za niecałe 500 zł. Ktoś może aktywował zdalnie i może coś podpowiedzieć? Link do aukcji nie daje bo nie wiem czy mogę ale wystarczy wyszukać na allegro "bmw kodowanie apple zdalna aktywacja"

Pozdrawiam

 

Mozesz zakodowac Apple Carplay w swoim samochodzie poprzez USB lub poprzez kabel ENET i laptop Windows (zalezne od Firmware samochodu). Glownie tym zajmujemy, dla uzytkownikow bmw-klub.pl cena nizsza niz na allegro (USB)

Tak mniej wiecej przebiega proces kodowania poprzez USB:



Jezeli ktos z panstwa ma firmware P lub Q aktywacja odbywa sie poprzez kabel (5-10min)

Edytowane przez ErikG31

KLUBplMINI.jpg?v=1600915213

_______________________________________

WhatsApp (tylko tekst): +4479 8181 3547

email: oemcarmultimedia@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W końcu mam Apple CarPlay!!! :) Działa rewelacyjnie :)

Co prawda sklepie BMW ConnectedDrive Apple CarPlay jest niedostępne dla 330e, stacjonarny salon BMW też odmówił instalacji, ale dzięki:


https://oemcarmultimedia.com/products/apple-carplay-speed-with-pc-coding?variant=20436546289753


udało się. Polecam chłopaków, dla BMW Klub jest zniżka :)

Proces instalacji prosty, nawet taki laik jak ja dał rade. Instrukcja obsługi do całego procesu instalacji prosta, prowadzi wręcz za rękę i po ok. 20 min. instalacji Apple CarPlay śmiga aż miło. Waze na pełnym ekarnie, google maps ułatwia życie :) No i w końcu w BMW mam to samo, znajomy w Skodzie ;) Ale z tą różnicą, że w BMW Apple CarPlay jest bezprzewodowy :)


BTW. Tylko oni dali rade zainstalować Apple CarPlay w 330e z najnowszym softem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam i ja !!! Również BMW 330E, u mnie niestety był starszy firmware więc carplay nie jest na pełnym ekranie ale wszystko działa :D Polecam Panów z oemcarmultimedia.com cała aktywacja przebiegła szybko i bezproblemowo.


59106061_340452390156786_4466922908765126656_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=c45080dde972de74b428f8735faeae2e&oe=5D6E157C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydatna rzecz :-) Szczególnie Google Maps


Moje uwagi po kilku tygodniach używania:

1. Działa ok, nawet jak się przytnie (bluetooth jest wąskim gardłem) to nigdy się nie zawiesił, tylko trzeba poczekać 2-3 sek.

2. Brakuje mi możliwości wyszukiwania kontaktów tel. tak jak iDrive (pisanie literek na kółku) - teraz długo się wyszukuje, bo nie można użyć klawisza na kierownicy - oddzwoń do nieodebranych :-(

3. Jak się jedzie na Google Maps, to nic nie można robić na tel, bo znika mapa, a na ekran wskakuje coś innego..... rozumiem dlaczego tak jest, ale wolałbym mieć możliwość np. wyświtlenia na ekranie navi Google Maps, a na tel. Spotify, czy Yanosika. Teraz, tak sie nie da.

4. SMS - odczytuje głosowo (chyba Siri - iPhone) - nie da sie wyświetlić tekstu :-(

5. Jak tel. podłączony jest w trybie Apple Car Play to nie da się muzyki puścić po kablu USB :-( - tylko Bluetooth który bardzo obniża jakość dźwięku)

6. Fajne jest to, że zjeżdżam windą do garażu i wybieram w Google Maps cel, klikam nawiguj wsiadam do auta i za kilka sekund tel łączy się i wyświetla na iDrive prowadzenie do celu w Google Maps.

7. Nie da się przybliżać navi Google Maps kółkiem iDrive tylko klikająć w "+" ,co jest niewygodne. Mam niedotykowy ekran. Pewnie w nowszych wersjach to jest bardziej naturalne.

8. Ekran Apple Car Play wyświetla sie na 2/3 ale dla mnie jest to ok, bo na 1/3 i tak miałem i mam pogodę

9. Sama obsługa jest średnio wygodna ponieważ ekran nie jest dotykowy, ale widać że próbowali tą niedogodność zminimalizować ale do końca się nie da.

10. Automapa i NaviExpert też już ponoć są dostępne na Apple Car Play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.