Skocz do zawartości

[f30] Doposażenie w aktywny tempomat


mua123

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

poczytałem trochę na ten temat i mam kilka pytań.

 

Mam F30 316D 2015 automat z limiterem i chciałbym doposażyć go w aktywny tempomat stop&go(chyba). Chodzi mi o tempomat z radarem, który sam staje na np w korku i następnie rusza.

 

 

Czy doposażał ktoś już tak auto i z jakim kosztem trzeba się liczyć?

 

Orientujecie się może gdzie w Krakowie robią coś takiego?

 

 

Dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Hej, dosc dawno pisales, ale moge ci odpowiedziec.

Moja wersja to f31 316d AUT 2013r. Doposazalem swoja BMKe w ACC, musisz sprawdzic jaki masz ICM i czy ci obsluzy radar ACC jezeli tak to pol biedy jezeli nie to musisz znalezc taki ktory jest dedykowany pod twoj VIN auta koszt w bmw store 4200zl mi udalo sie znalezc na allegro ale szukalem 8 miesiecy na ebay i allegro. Potrzebujesz zmienic multifunkcje, dotego radar dobrze jest jezeli masz kamere KAFAS to wtedy masz ochrone przed pieszym SAFETY cos tam :-) przyciski do wlaczania ACC. Koszt w warsztacie ktory zajmuje sie doposazaniem okolo 2000zl mysle, ja zaplacilem sporo wiecej poniewaz doposazalem jeszcze w asystenty przed opuszczeniem pasa ruchu, oraz utrzymanie pasa ruchu musialem wymienic kierownice.

W sumie wyszlo ponad 5 kola za robocizne. Podsumowujac jezeli jestes maniakiem takich gadzetow jak ja warto sie pobawic :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę Cię skasowali, zwłaszcza ze żadna z tych opcji nie wymaga kodów FSC. Owszem ICM musi być w wersji HI, ale w naszym kraju tak sobie sprawdza się ACC (mało autostrad, a na zwykłych drogach ciagle albo ktoś wyprzedza albo go trzeba wyprzedzić). Funkcje bezpieczeństwa są spoko, ale nie za taka cenę! Tyle kasy za przyciski warte (nawet nowe) kilkaset zł i kodowanie. A wymiana kierownicy? Po co? Wystarczy włożyć do swojej generatorek drgań z modułem (w serwisach aukcyjnych kilkaset zł, pasuje od innych Fxx) i ewentualnie przełączniki pod kierownice jeśli chcemy do tego asystenta zmiany świateł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej

Widziałem że udało ci się doposażyć swoje f31 w ACC. Mam dwa pytania w związku z tym, miałeś zwykły zderzak czy m-pakietowy? Jęśli zwykły to żeby zamontować radar musiałeś go wymieniać? I czy po zamontowaniu trzeba kalibrować system w serwisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co daje aktywny tempomat? Bo rozumiem, że jest tylko lepsze hamowanie?

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywny tempomat utrzymuje stałą odległość w stosunku do pojazdu jadącego przed Tobą.

 

serio? a gdzie ten sensor jest, czujnik? kupilem zderzak z pdc i moze wyłączyłem go chwilowo?

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W F30 akurat służy do tego radar umieszczony oczywiście z przodu. W prostszych modelach jak np. F48, funkcja ta działa w oparciu o kamerę KAFAS (ta przed lusterkiem), więc nie działa aż tak precyzyjnie jak radar i nie w każdych warunkach pogodowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Koledzy jak mozna sprawdzic czy np.ICM jest dedykowany pod moj VIN auta?

Interesuje mnie doposazenie w ACC,a nie wiem jak i gdzie mozna to sprawdzic.

Tutaj jest wszystko ladnie opisane jak by ktos potrzebowal(po rosyjsku ,ale mozna strone przetlumaczyc)

https://www.drive2.ru/l/472839479040672259/

https://www.drive2.ru/l/504109039978807359/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Gdybym tak zastanawial sie nad doposazeniem. W jaki sposob moge sprawdzic co juz mam a co musze dokupic? I moze pytanie - co dokladnie potrzebuje miec w wyposazeniu zeby doposazyc ten system? Np, radar, wiazki, przyciski, modul itp? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czy mogę zastosować moduł ICM dla aktywnego tempomatu i adaptacyjnego zawieszenia pomimo tego, że nie mam takiego zawieszenia?


Po numerach z realOEM moduł pasuje, ale brak w/w zawieszenia w aucie. Czy można je po prostu wyłączyć z poziomu kodowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.