Skocz do zawartości

[F30] Maglownica - wymiana czy regeneracja?


ipozaup

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,

 

mam (chyba) standardowy problem z maglownicą z F30 - stuki z lewego koła. Bmw zaleca dość kosztowną wymianę całego podzespołu, co mi się w tym roku już nie uśmiecha, bo dopiero co wymieniłem rozrząd i masę innych rzeczy, które wymagały nagłej interwencji. Czy ktoś próbował regeneracji albo montażu używki? Mam elektryczną wersję z asystentem parkowania, jeśli regeneracja, jakieś sprawdzone punkty?

 

Z góry dziękuję za info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 165
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Mam to samo. Stukanie ,pukanie od strony kierowcy.

Kupiłem auto ponad 1,5 roku temu. Strasznie mnie drażniło na początku. Byłem kilkukrotnie u mechaników ale po wymianie pierwszego elementu - stukanie pozostało.

Wymienili drążek który ma coś wspólnego ze zbieżnością, bo musieli zbieżność ustawiać laserowo.

Po powrocie do nich i kolejnych poszukiwaniach nie znaleźli. I opinia była taka żeby wrócić jak będzie gorzej :/ a na ta chwile tylko tam był luz gdzie wymienili :/

 

Znalazłem „ winowajcę „ przez internet. Jest tego dużo na brytyjskim forum.

Jest to „drążek kierownicy”(nie wiem jak poprawna nazwa) dam zdjęcia.

Luzuje się na nim śruba która można dokręcić ale nie daje to gwarancji ze pukanie nie powróci za jakiś czas.

Piszą ze u niektórych nie wraca a u niektórych po czasie wraca. Warto spróbować.

Najgorsze jest to ze trzeba robić specjalny klucz.

Kiedyś widziałem ze na Litwie robią je.

Klucz na taki 3 piny. ( zdjęcia )

Jeszcze tego nie próbowałem. Ale na 100% spróbuje.

 

 

Ps. Jak dodaje się zdjęcia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam.

Mam to samo. Stukanie ,pukanie od strony kierowcy.

Kupiłem auto ponad 1,5 roku temu. Strasznie mnie drażniło na początku. Byłem kilkukrotnie u mechaników ale po wymianie pierwszego elementu - stukanie pozostało.

Wymienili drążek który ma coś wspólnego ze zbieżnością, bo musieli zbieżność ustawiać laserowo.

Po powrocie do nich i kolejnych poszukiwaniach nie znaleźli. I opinia była taka żeby wrócić jak będzie gorzej :/ a na ta chwile tylko tam był luz gdzie wymienili :/


Znalazłem „ winowajcę „ przez internet. Jest tego dużo na brytyjskim forum.

Jest to „drążek kierownicy”(nie wiem jak poprawna nazwa) dam zdjęcia.

Luzuje się na nim śruba która można dokręcić ale nie daje to gwarancji ze pukanie nie powróci za jakiś czas.

Piszą ze u niektórych nie wraca a u niektórych po czasie wraca. Warto spróbować.

Najgorsze jest to ze trzeba robić specjalny klucz.

Kiedyś widziałem ze na Litwie robią je.

Klucz na taki 3 piny. ( zdjęcia )

Jeszcze tego nie próbowałem. Ale na 100% spróbuje.



Ps. Jak dodaje się zdjęcia ?

 

Witam. Usterka objawiała się tylko stukaniem czy było coś jeszcze? Ostatnimi czasy moje auto zaczęło dziwnie myszkować po drodze i staram się znaleźć przyczynę. Zauważyłem że gdy ruszam kierownicą przy zgaszonym silniku czuć niewielki luz i pukanie. Przy odpalonym silniku nic nie słychać i nic nie czuć.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
I mnie dopadł problem stukania magla , próbowałem dokręcić pokazana śrubę ale nic to nie dało po Za tym Ze kierownica ciężej chodziła , mam wrażenie ze ten stukot idzie od krzyżaków . Czy jest to możliwe ? Bo nie wiem czy robić sobie robotę i go wyciągać aby to sprawdzić .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam,


Mialem ostatnio wymieniony koncowke drazka i drazek kierowniczy.

Po czym zauwazylem za auto lekko wibruje pocczas jazdy porzy okolo 100-120km/h, (geometria i zbieznosc byla ustawiana cyfrowo + dla pewnosci wywazone kola z przodu - auto jedzie prosto)...


Krotko po tym poczulem luz przy machaniu kierownica.. wiec pojechalem sprawdzic i wyszedl lekki luz na maglownicy.

Okazalo sie ze jest sruba ktora mozna dokrecic aby zniwelowac ten luz itd.


Pytanie..

Mieliscie podobne objawy i czy udalo wam sie to zlikwidowac luz dokreceniem sruby?

Nie chcialbym bawic sie w kosztowne wymiany lub regeneracje :) Beata nie potrzebuje takiego prezentu na swieta :D lepiej zeby dostala np. odnowione felgi :roll:


Pzdr

Seb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
witam mam problem z maglownica potrzebuje pomocy !!!!! mam bmw f30 ona dlugo stala przed moim kupnem kupilem ja trzy miesiace temu pare dni temu silnik od maglownicy mi sie odczepil poniewaz ona byla chyba przemoczona i wyrwalo ja z zaczepow od maglownicy a maglownica jest dobra nie ma zadnych przeciekow ani nic i potrzbuje tylko sam silnik gdzie ja to moge znaleszc prosze o pomoc :evil: :evil: :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Sprawdźcie czy nie ma akcji serwisowej w pierwszej kolejności.

Kruk sprawdza w tym temacie pod kątem akcji z EGR, jeśli jest na przekładnię to tez wyjdzie.


https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=316808


Te czasem słyszę stuk przy skręcaniu kierą do oporu, ale u mnie nie ma akcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś ten element? Ja u siebie będę wymieniał bo raz już dokrecilem ta nakrętke Ale po krótkim czasie znowu zaczęło pukać. Zobaczymy czy coś to pomoże. Pytanie przy wymianie tego elementu, skąd mam wiedzieć z jaka siła lub jak się zorientować że jest już wystarczajaco zakręcona ta nakrętke?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie wymieniłem ale się szykuję, dokręcanie nic nie daje, albo tylko na krótko, zestaw naprawczy jest zrobiony z bardziej wytrzymałego materiału, jego koszt 116 zł, niektórzy jeżdżą rok, dwa po wymianie i nic im już nie stuka, tu jest instrukcja wymiany

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f30-335i-xdrive-lim/repair-manuals/32-steering-wheel-alignment/32-13-steering-gear-with-power-steering-unit/1Vnc3X9PQZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znac jak wymienisz. Patrząc na wymianę to nie jest taka skomplikowana, tylko pytanie czy da radę to zrobić bez tych specjalnych kluczy? Klucz do odkrecenia tej nakrętki mam Ale reszty nie mam. Ciekawe ile serwis przy mnie za wymianę tego zestawu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

czy próbował ktoś wymienić zestaw naprawczy 32106891974 ?

Nie wygląda to na jakieś mocno skomplikowane


tutaj po prostu wyjmuje i wkłada zestaw naprawczy.

https://www.bmw-sg.com/forums/threads/bmw-1-3-4-x-f3x-f2x-steering-rack-fix.87438/ (link otwierać w przeglądarce z flash chrome, firefox. Safari nie ładuje animacji)



tutaj z kolei chyba demontuje wiekszosc maglownicy

https://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=1309275


z kolei tutaj jest opisane, żeby odłączyć aku i przewody od esp, posmarować smarem itp

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f30-335i-xdrive-lim/repair-manuals/32-steering-wheel-alignment/32-13-steering-gear-with-power-steering-unit/1Vnc3X9PQZ?fbclid=IwAR2444vCJYRMhImesRqNfCH7y6-s9RvlRIIeEOt8ht6Kkr1PI8wHdi94E7o


Pytanie czy oprócz wymiany trzeba coś kodować w komputerze, co ze zbieżnością ? (w sumie i tak mam do zrobienia + wymiana opon)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem wczoraj, temat łatwy i przyjemny ale trzeba mieć odpowiednie nasadki.


Po przygotowaniu to jakieś 30 minut pracy.


U mnie pomogło w jakiś 50%. Jeszcze coś stuka w zawiasie, możliwe że drążek lub wahacz. Trzeba obserwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po przygodzie w deszczowa noc gdzie wpadłem w taka dziurę ze aż mi się felga skrzywiła po kilku dniach zaczęło coś stukać najpierw od strony pasażera gdzie była ta skrzywiona felga a później od strony kierowcy. Wymieniłem prawą i lewą końcówkę drążka kierowniczego dużo pomogło ale jadąc po tak zwanych kocich łbach lub innych dziwnych drogach nadal słyszę stukanie od strony kierowcy Zamówiłem ten zestaw naprawczy w środę napiszę czy coś pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem wczoraj, temat łatwy i przyjemny ale trzeba mieć odpowiednie nasadki.


Po przygotowaniu to jakieś 30 minut pracy.


U mnie pomogło w jakiś 50%. Jeszcze coś stuka w zawiasie, możliwe że drążek lub wahacz. Trzeba obserwować.

 

A po wymianie nie miałeś problemu z cieżko chodząca kierownica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.