Skocz do zawartości

[F30] Maglownica - wymiana czy regeneracja?


ipozaup

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 165
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

czy ktoś z Was zakładał zestaw naprawczy mając taką śrubę

 

Mam to samo - to Bosch, zestaw naprawczy jest do ThyssenKrupp. Jak znowu mi zacznie pukać, to planuję się tam dobrać i trochę dokręcić tą śrubę (podobno dosłownie trzeba ruszyć o 2-3mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poranki chłodniejsze to i maglownica ucichła :lol: Bardzo miło się jeździ bez żadnych stuków :)

 

U mnie też... :D Na lato to zrobie



Ale ludzie, kurde trzeba to ogarnąć. Dlaczego tutaj ten temat jest tak bagatelizowany?

Niektórzy nie mają nawet 100 tys na liczniku i siedzą cicho.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I u mnie cisza. Choć jak temp. w Warszawie kilka dni temu była powyżej 27 C to zaczęło znów pukać.

 

No dzisiaj u mnie też cisza.


Myślę, żeby BMW wprowadziło software rozszerzającą informacje o pogodzie o pukanie w maglownicy powyżej 25 C

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra u mnie biło dzisiaj na zimny po wjechaniu w dziure, a potem 600km prosto i cisza po rozgrzaniu

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten luz który powoduje stuki mechanik jest w stanie wyczuć na odniesionym aucie?


Jest. Przy hamowaniu z niskiej prędkości czuć, że coś stuka.

Ale trzeba normalnego mechanika. Ja oddałem na 3 dni auto i nic nie zrobili

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Czy ten luz który powoduje stuki mechanik jest w stanie wyczuć na odniesionym aucie? Ktoś to w ogóle sprawdzał, że to maglownica a nie np. amortyzator?

Stuki z przekładni, które niweluje zestaw, to najlepiej tak się sprawdza


Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

u mnie stuki były już mocno irytujące. Na podniesionym aucie luz na przekładni był wyczuwalny na kole od strony kierowcy. W ciemno kupiłem zestaw naprawczy, pasował. Wyjęty element stabilizujący listwę był mocno zużyty. Po montażu zestawu stuki zniknęły. Opór obracanej kierownicy jest zauważalnie większy, nie wiem czy tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

u mnie stuki były już mocno irytujące. Na podniesionym aucie luz na przekładni był wyczuwalny na kole od strony kierowcy. W ciemno kupiłem zestaw naprawczy, pasował. Wyjęty element stabilizujący listwę był mocno zużyty. Po montażu zestawu stuki zniknęły. Opór obracanej kierownicy jest zauważalnie większy, nie wiem czy tak ma być?

 

Chyba tak ma byc, bo u mnie jest :P zbyt miekko :)

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie spróbuje wiosną zaprojektować zestaw naprawczy do Boscha, Jeśli coś z tego wyjdzie to się podziele :)

 

:shock:


Co prawda teraz jest cicho, ale nie mógłbyś się tym zająć wcześniej? :mrgreen:


Dopytywałem się kolegi wojt_m o ten zestaw naprawczy, bo co prawda nakrętka ma inną średnicą niż Bosch, ale nie wiem, czy ten plastikowy element w środku też. Pewnie niestety tak, ale nikt nie potwierdził.


Zastanawia mnie ta geneza stuków. U mnie, jak pisałem, stuki pojawiają się po rozgrzaniu maglownicy - bo jak ją dotknąć ręką, to ona się nieźle grzeje. I teraz, czy to jest jakaś kwestia smaru w środku, może jego ubytków? (u mnie jest jakoś brudno po prawej stronie, tam gdzie jest silnik elektryczny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W weekend oglądałem program na TVN Turbo z Klimkiem. Regenerował maglownicę w starej M3. Prawdopodobnie awaria maglownicy u nas jest podobna do tej, która wystąpiła w tej M3 remontowanej przez Klimka. Otóż, wałek atakujący pracuje na wałku głównym najczęściej w jednym miejscu, co pozwala jechać na wprost. Zużycie wałka głównego powoduje luz pomiędzy wałkami w miejscu ich najczęstszego kontaktu. Regeneracja polega na m.in. wymienia wałka głównego. Ten zestaw naprawczy dociska wałek główny do wałka atakującego i w ten sposób kasuje luz pomiędzy wałkami. Ale powoduje do większy opór przy skręcie, ponieważ podczas skrętu wałek atakujący ma kontakt z wałkiem głównym w miejscu w którym nie było nigdy luzu. Generalnie naprawa poprzez wyminę docisku /czyli tego zestawu naprawczego/ może być na krótko. No chyba że u nas ten docisk się wyciera a nie wałek. Wtedy wymiana docisku powinna kończyć sprawę, ale jednak większość która zastosowała zestaw naprawczy pisze o większym oporze podczas skrętu lub np. o braku odbijania kierownicy to jazdy na wprost.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż, wałek atakujący pracuje na wałku głównym najczęściej w jednym miejscu, co pozwala jechać na wprost. Zużycie wałka głównego powoduje luz pomiędzy wałkami w miejscu ich najczęstszego kontaktu.

 

Tyle teorii, w praktyce ludziom waliło po kilkunastu tysiącach, co nie było spowodowane wyrobieniem się elementów. Poza tym tamta maglownica ma pewnie inną budową (nie jest elektryczna).

 

Regeneracja polega na m.in. wymienia wałka głównego.

 

No właśnie naczytałem się trochę i napatrzyłem na proces regeneracji i nikt nie mówił o wymianie wałka głównego. Dobrze by było... Wymieniają przewody (hydrauliczne), uszczelki, uszczelniacze, osłony, ale nie widzę żeby ktoś wymieniał listwę, czy wałek atakujący. Listwa przechodzi co najwyżej magiczny szlif i wszystko jest składane do kupy. Dlatego nie bardzo wierzę w trwałość regeneracji.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Członkowie klubu

I nadal coś jeszcze słyszę z lewego przodu, zwłaszcza na zimnym, czyli odwrotnie niż u Was.

Mechanik, przeglądał przy okazji wymiany zestawu i mówił, że nie ma się do czego przyczepić... wolną chwilą muszę jeszcze raz do niego podjechać.

Cały czas coś słyszę z przedniego zawieszenia - ale tylko jak długo stoi i jest zimny, potem to wszystko cichnie i nie przeszkadza. Przekładnia zrobiona, mój mechanik nic nie może znaleźć, wczoraj na szarpakach specjalnie zwracali uwagę - też nie mieli się do czego przyczepić. Zaczynam myśleć, że faktycznie za dużo słyszę i to zawieszenie adaptacyjne jest po prostu głośniejsze (gdzieś w testach na YT chyba tak mówili). Nie wiem... samemu ciężko mi w to uwierzyć...

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam jak rozpoznać czy moja przekładnia jest firmy Thyssen i czy zestaw naprawczy będzie pasował do przekładni

 

po vinie,



u mnie to samo jest i mam thyssena cale szczescie

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie BMW otrzymałem informację że po Vin-e auta nie będą wiedzieli gdyż różne przekładnie wkladali

 

To jest BMW, a nie Fiat Panda.


Olali cię i nic wiecej. Ja szukalem i zweryfikowalem.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.