Skocz do zawartości

Rozrzad - naprawa


Kurdek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem tutaj nowy wiec proszę o wyrozumiałość.

Proszę o naprowadzenie mnie na jakieś warsztaty które wymienia dobrze rozrzad. Chodzi mi o okolice rzeszowa.

Czy orientujecie się ile to kosztuje?

 

Proszę o informację. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z okolic Rzeszowa to nie znam, z forum to kolega gorik79 ale to Legionowo

Może odwiedź serwis w twojej okolicy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientowalem się w serwisie. Koszt 3.500 zl części, robota 3.900zł wiec uważam ze 7.400 to zdecydowanie za dużo. Dużo osób twierdzi, że w normalnym warsztacie do 4 tys. Tylko gdzie te warsztaty. Oczywiście za 4 tys. nie na chińskich czesciach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś kłamie ;) komplet rozrządu + moduł pompy oleju, który wymieniałem ostatnio to koszt jakoś 2300 brutto po rabatach (mam listę części jakbyś chciał). W tej cenie około 500zł to cena modułu pompy, więc moim zdaniem śmiało można przyjąć, że części to na pewno niecałe 2000zł. Do tego dochodzi olej i filtr, ale tego w ASO nie musisz kupować i pewnie wyjdzie 250zł. Sama robocizna wymiany rozrządu w ASO zapłaciłem 2800zł brutto po rabacie (tutaj zostałem potraktowany bardzo rozsądnie uważam). Inne warsztaty mi krzyczały 3000 netto co ciekawe (nie ASO), ale np. hypertech z Wawy bierze za taką operację koło 2500zł. Myślę, że około 2000-2500zł za wymianę na pewno się coś znajdzie.

 

Jeśli chodzi o Rzeszów to chyba Randal ma obcykane co gdzie warto robić. Wyślij mu priva.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w serwisie w Jankach obok Warszawy. Zrobili mi kosztorys ile to kosztuje i co zmieniają. Całość tak jak napisałem , to jest bez rabatów. Cżyli ile wyniósł Cię cały rozrzad? I gdzie to robili? Może serwis serwisowi nie równy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inchape Wrocław, który raczej nie jest tani :) generalnie nie wiem czy masz rabaty czy nie, ale tak po 10-15% na każdą część idzie wyrwać jak już coś kupowałeś u nich.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz kolego u mnie pojawia się teraz ten sam problem. Bo juz niedługo pojawi się 200 k na liczniku i chciałbym tez zrobić dla spokoju rozrząd. Z tego co się orientowałem ceny wynoszą od 3500 zł w górę.

 

Szkoda że tak mało mamy na forum specjalistów od mechaniki. Gorik79 jest świetny wymieniałem u niego olej w skrzyni i dyfrze. Ale do Warszawy mam ponad 250 km. Wtedy było przy okazji. Robiąc rozrząd tez wolałbym bliżej siebie.

 

Podepnę się czy Na terenie Śląska jest jakiś pasjonata z doświadczeniem do Naszej ulubionej marki, który jest najbardziej polecany przez forumowiczów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesledzilem dużo firm i jest jedną w Tarnowie bardzo dobra. Czekam teraz na wycenę. Przesledzilem części i koszt oryginalnych części to 2000-2300brutto. W Jankach w serwisie koszt calkowity wymiany 6300zl. Wcześniej liczyłem z pamięci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :) koszt części nie jest tragiczny i to na oryginałach. Poszukać warsztatu, który dobrze zrobi za 2000zł i można przeżyć. Jak macie 320i lub 328i to zmieniajcie od razu moduł pompy.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurdek a Ty czytasz prywatne wiadomości? wysłałem Ci już dość dawno mój cennik za wymianę rozrządu, ale z tego co widzę dalej mam w "do wysłania", czyli wydaje mi się, że nie odczytałeś mojej wiadomości.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od prawie roku jeżdżę F30 320i automat i pojęcia nie mam kiedy należy zmienić rozrząd, po czym wiadomo że należy go zmienić, nie znalazłem nigdzie informacji o silniku N20B20B, czy jest na łańcuchu. Wogóle nic nie wiem, jeżdżę i choć auto ma już prawie 170k przejechane, to jak długo jeszcze pojeżdżę na tym rozrządzie?

 

A wracając do cen wymiany rozrządu na jesieni 2016 dowiadywałem się w Wawie Inchcape Motor to wycenili mi 6441,00zł, więc ceny o których wcześniej piszecie są bardzo atrakcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twój przebieg to można stwierdzić, że auto masz z 2012 roku tak? Początki f30 to koniec 2011 roku. Przez jakiś czas (myślę że do 2014) rozrzadu q tym autach lubiły się zrywać, także propożycja moja zastanów się nad tym poważnie, żeby potem nie było zdziwienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twój przebieg to można stwierdzić, że auto masz z 2012 roku tak? Początki f30 to koniec 2011 roku. Przez jakiś czas (myślę że do 2014) rozrzadu q tym autach lubiły się zrywać, także propożycja moja zastanów się nad tym poważnie, żeby potem nie było zdziwienia.

 

Jestem bardzo ciekaw jak Twój samochód ? Już po wymianie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy czy ktoś z forum jest w stanie potwierdzić fakt iż w modelach F30 z pierwszych lat produkcji rzeczywiście zrywały się łańcuchy rozrządu, czy to po prostu jest jakimś mit i plotka? Ogólnie silniki benzynowe N20 są gówniane ale prawidłowe ich użytkowane i częsta regularna wymiana oleju utrzymuje ten silnik w dobrej kondycji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było slychac rozrzad i napęd pompy oleju, wiec jak wymieniac to łącznie z rozrzadem. U mojego znajomego nic nie było słychać i łańcuch został zerwany przy 110 tys. Auto odbieram jutro, a najpóźniej w pięter także dam znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.