Skocz do zawartości

Jakie audio do F30 -alpine, gladen, hi - fi?


danekbxl

Rekomendowane odpowiedzi

hejcia czytalem gdzies ze istnieje pakiet naglosnienia alpine do bmw f30, mialby ktos namiary gdzie go moznaby bylo kupic? szukam na necie i znalesc nie moge

 

lub jakies inne sensowne naglosnienie ktore bedzie naprawde gralo

Edytowane przez danekbxl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 451
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli Twoja wersja nagłośnienia to podstawowa wersja Stereo i nie planujesz rozbudowy systemu o zewnętrzny wzmacniacz mocy, to polecam - http://sklep-car-audio.pl/484-match-ms-83c-bmw2.html . W przypadku, gdy jest to co najmniej wersja HiFi lub bierzesz pod uwagę dołożenie wzmacniaccza, to powinieneś pójść w kierunku - http://sklep-car-audio.pl/217-one-201-bmw.html . Wybór podyktowany sporym doświadczeniem z prac przy tych samochodach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odwalilem siare i kupiłem 4 głośniki sredniotonowe, 2 subwoofery pod siedzenia i twitery harmana kardona do f30 ale teraz mam problem o którym nie pomyślałem czy da się to normalnie podłączyć? I czy wzmacniacz jest absolutnie konieczny w tym przypadku? Pomóżcie proszę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

jestem na etapie konfiguracji F30. Fabryczny zestaw audio to delikatnie mówiąc kaszana. Czy któryś z forumowiczów dokładał dedykowany zestaw Alpine?

Może warto założyć poza ASO np Gladen One? Cenowo są do siebie bardzo zbliżone. Przy zamówieniu hi - fi to koszt ok 1700zł, pytanie czy pozostałe zestawy są wyraźnie lepsze?

 

z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w czwartek będę montował audio system, taki zestaw: http://allegro.pl/audio-system-x200bmw-plus-evo-hi-fi-do-nowych-bmw-i6769131102.html + do tego wzmacniacz za jakieś 1200zł (też z audio system, jakaś nowa wersja X80.4 ). Dam znać jak to gra :) To evo to jakaś nowość wcześniej było x200 plus po prostu, a ten ma być jeszcze lepszy. Zobaczymy, ale koleś twierdzi, że ten zestaw zjada gladena, którego pierwotnie chciałem montować. Przy okazji wyciszam nadkola przód/tył, bo kolega ma racje, że F30 jest głośne. Dodatkowo koleś twierdzi, że warto założyć matę wygłuszająca gladena na tapicerkę od środka drzwi (dodatkowy koszt wychodzi za sam materiał, potrzeba 2,5m2 maty, cena to około 200zł). Jak nawet z tym będzie słychać z zewnątrz to jeszcze wyciszenie drzwi (blachy) dojdzie za jakieś 600zł za przednią parę, ale mam nadzieję, że już nie będzie trzeba tego robić.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj znać jak gra :) Chociaż zestaw, który zamontujesz wychodzi podobnie jak HK przy konfiguracji - pytanie co lepsze w takiej sytuacji. Ma ktoś porównanie hi-fi vs alpine? Co do wygłuszenia oczywiście to prawda, ze jest głośno, jednak samochodem poruszam się głównie po mieście, ewentualnie pod miastem, więc prędkości są dalekie od autostradowych. Szczerze mówiąc zmiany w serii F idą ku lepszemu. Mam bezpośrednie porównanie F20 z F48 - przepaść na korzyść X1, mimo szklanego dachu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoc hk jest taki sobie, tez sie bilem z myslami co montowac. Ale u mnie wyjdzie wszystko kolo 4500, a hk plus montaz to kolo 6000 z tego co wiem.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam HK i gra całkiem dobrze pod warunkiem że nie słuchasz radia FM, bo wtedy ono jest najsłabszym ogniwem. Płyty audiofilskie zagrały bardzo dobrze poza dołem (basy) ,które na na 3+. Musisz odpowiednio ustawić korektor w HK inaczej jest kiepsko. Nie wiedzieć czemu nie nastroili tego audio dobrze.

Absolutnie nie wolno podbijać dźwięku Basami i Tonami wysokimi, bo wtedy jest dramat (karykatura dźwięki i wcale nie przesadzam).

Bluetooth gra też średnio, a po kablu jest już ok (iPhone)

Oczywiście dotyczy się to prędkości miejskich. Na trasie szum opon psuje wszystko...

 

Jest w moim wątku F30 po 100 km dużo w tym temcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu poszedłbym w Gladen ONE. Słuchałem jak gra to zacnie w X1. :mrgreen:

 

Ja natomiast mam zestaw pomieszany

w drzwiach dimension (przód podpięty pod wzmacniacz)

pod siedzeniami gladen

wzmacniacz focal.

 

Bassy w radiu ma na zero i powiem że gra przyjemnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu poszedłbym w Gladen ONE. Słuchałem jak gra to zacnie w X1. :mrgreen:

 

Ja natomiast mam zestaw pomieszany

w drzwiach dimension (przód podpięty pod wzmacniacz)

pod siedzeniami gladen

wzmacniacz focal.

 

Bassy w radiu ma na zero i powiem że gra przyjemnie :mrgreen:

 

ps. Seria to porażka, nawet HIFI :duh: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

jestem na etapie konfiguracji F30. Fabryczny zestaw audio to delikatnie mówiąc kaszana. Czy któryś z forumowiczów dokładał dedykowany zestaw Alpine?

Montowałem kilka zestawów Alpinie do F3x. Wg. mojej oceny, różnica względem bazowego STEREO jest od razu odczuwalna. Zestaw gra czyściej i wyraźniej. Jest też trochę więcej basu.

 

W porównaniu do OEM Hi-Fi wypada gorzej. Jeśli jesteś na etapie konfiguracji auta, to nie zawracaj sobie głowy zestawem Alpine. Bierz HiFi. Alpine jest dla osób, które mają już wyprodukowane auto z bazowym systemem STEREO i chcą nieco polepszyć dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.