Skocz do zawartości

Jakie audio do F30 -alpine, gladen, hi - fi?


danekbxl

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyne wyjście w dobrej kasie to after market a nie żadne harmany kardony i zabawa w przeciąganie światłowodu i kupno i montaż osprzętu bo pójdzie tyle pieniędzy a efekt nie jest wart takiej kupy kasy. DImension lub ogarnięty człowiek zrobi Ci wersje custom ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 451
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dorzucenie wzmacniacza to dorzucenie wiązki i dociągniecie jej do bagażnika.

Subwoofery masz wklejone pod przednimi fotelami.


Ja osobiście poleciałem bezinwazyjnie, dołożyłem tweetery i zmieniłem głośniki w drzwiach na Harman Kardon.


Za jakiś czas może wrzucę wzmacniacz DSP Puzu C7 i umieszczę go pod fotelem pasażera.



Pytałem firmę o modyfikację audio: koszt jakieś 4,5k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Ja jednak poszedłem w ORI i dołożyłem wzmak HK.


Dociągnięcie światłowodu + dorobienie wiązki to nie jest problem. Wszystko jest na newtis.info .


Dla mnie HK gra optymalnie, jest dekoder DTS/DD a lubię posłuchać muzykę w formacie 5.1 (mam dość dużą bibliotekę).

Do tego equalizer i 'fabryczny' ład i skład.

AMPT zakodowałem z ustawieniami F01 i gra o wiele lepiej niż tradycyjne F30.


No ale kto co woli.


W F02 mam banga z tweetarami z bowersa, a w E91 dołożyłem individual.


Akurat za czasów serii E to średnio to grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Hej! Polecam tanią modyfikację, jeżeli ktoś posiada system HiFi. Wymieniłem tylko głośniki deski rozdzielczej i obu przednich drzwi na Harman/Kardon (używane). I gra dużo fajniej! :D Koszta: Ok. 420zł. Wymieniłem jeszcze ramki na Harmany, ale to nie jest konieczne, bo HiFi mają trójkąty na tweetery.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Polecam tanią modyfikację, jeżeli ktoś posiada system HiFi. Wymieniłem tylko głośniki deski rozdzielczej i obu przednich drzwi na Harman/Kardon (używane). I gra dużo fajniej! :D Koszta: Ok. 420zł. Wymieniłem jeszcze ramki na Harmany, ale to nie jest konieczne, bo HiFi mają trójkąty na tweetery.

 

Hej, a może chciałbyś woofery HK? Mam parkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Hej! Polecam tanią modyfikację, jeżeli ktoś posiada system HiFi. Wymieniłem tylko głośniki deski rozdzielczej i obu przednich drzwi na Harman/Kardon (używane). I gra dużo fajniej! :D Koszta: Ok. 420zł. Wymieniłem jeszcze ramki na Harmany, ale to nie jest konieczne, bo HiFi mają trójkąty na tweetery.

 

Hej, a może chciałbyś woofery HK? Mam parkę :)

I zamiast 2Ohm będzie miał 8OHm i będzie grało ~4x mniej efektywnie


Złota pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem poprawić nagłośnienie w swojej f 30 ( aktualnie jest system podstawowy) i gra to słabo, dużo lepiej grało to w mojej starej e90. Chciałem wpakować taki zestaw może ktoś użytkuje i jest w stanie sie wypowiedzieć czy to bedzie sensownie grało

https://allegro.pl/oferta/bmw-e90-e91-f30-f31-audio-system-x200bmw-setup-one-7986513979

czy może dorzucić ten 1000 zł i kupić coś takiego

https://allegro.pl/oferta/bmw-f30-f31-audio-system-x200bmw-evo-r110-4-kable-8651731003?reco_id=8fbc304e-618d-11eb-93e0-b02628cf2f00&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

Jesteście w stanie coś doradzić ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem poprawić nagłośnienie w swojej f 30 ( aktualnie jest system podstawowy) i gra to słabo, dużo lepiej grało to w mojej starej e90. Chciałem wpakować taki zestaw może ktoś użytkuje i jest w stanie sie wypowiedzieć czy to bedzie sensownie grało

https://allegro.pl/oferta/bmw-e90-e91-f30-f31-audio-system-x200bmw-setup-one-7986513979

czy może dorzucić ten 1000 zł i kupić coś takiego

https://allegro.pl/oferta/bmw-f30-f31-audio-system-x200bmw-evo-r110-4-kable-8651731003?reco_id=8fbc304e-618d-11eb-93e0-b02628cf2f00&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

Jesteście w stanie coś doradzić ? :)

 

Miałem ten pierwszy zestaw u siebie. Sprzedałem suby z pod foteli i dałem subwoofer do bagażnika i teraz gra jak należy. 2 zestaw różni sie od pierwszego Subami (i to mocno) oraz wzmacniaczem. Jeżeli nie masz daleko do Wrocławia to mozesz sie przejechac do tego sklepu. Właściciel ma ten 2 zestaw włożony w swoją X5.

Głośniki w drzwiach są o 10 klas wyżej niz te podstawowe co masz. Tweeter jest naprawdę ciężki i robi robotę. W razie czego zapraszam priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, chciałem poprawić nagłośnienie w swojej f 30 ( aktualnie jest system podstawowy) i gra to słabo, dużo lepiej grało to w mojej starej e90. Chciałem wpakować taki zestaw może ktoś użytkuje i jest w stanie sie wypowiedzieć czy to bedzie sensownie grało

https://allegro.pl/oferta/bmw-e90-e91-f30-f31-audio-system-x200bmw-setup-one-7986513979

czy może dorzucić ten 1000 zł i kupić coś takiego

https://allegro.pl/oferta/bmw-f30-f31-audio-system-x200bmw-evo-r110-4-kable-8651731003?reco_id=8fbc304e-618d-11eb-93e0-b02628cf2f00&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

Jesteście w stanie coś doradzić ? :)

Miałem ten droższy zestaw ale bez wzmacniacza w e91 pod CCC. Grało milion razy lepiej, niestety autko nie doczekało wzmacniacza.

Teraz sam zastanawiam się co wsadzić do f31.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie zastanawiam jak podniec mojego HK na lepszy poziom :|

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/bmw-e90-e91-f ... 7986513979

czy może dorzucić ten 1000 zł i kupić coś takiego

https://allegro.pl/oferta/bmw-f30-f31-a ... 4291fbf951

Jesteście w stanie coś doradzić ?

 

Zbierałem się do tych zestawów, ale mi nie wyszło :| Ale zakupiłem wzmacniacz (Audio System R105) i podpiąłem pod głośniki HK. Dawał kopa głośnikom, ale jednocześnie trochę się grzał. Wymieniłem wzmaka na Helix M Six (zasila 6 kanałów, a nie 4 jak AS) i gra znacznie lepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekodowaleś radio na tryb HiFi i zasilacz wzmacniacz niskim napięciem ?

 

Przy wzmacniaczach audiosystem nie trzeba tego robić bo masz wejście wysoko i nisko napięciowe. Jak przekodujesz na hifi to z tylu glosniki praktycznie nie grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekodowaleś radio na tryb HiFi i zasilacz wzmacniacz niskim napięciem ?

 

Oczywiście :cool2:

 

Przy wzmacniaczach audiosystem nie trzeba tego robić bo masz wejście wysoko i nisko napięciowe. Jak przekodujesz na hifi to z tylu glosniki praktycznie nie grają.

 

Jak podepniesz wzmaka na przód to tył i tak praktycznie nie gra, czy przekodujesz, czy nie. Poza tym kodowanie jest wskazane jak dorzucasz tweetery - sygnał z bazowego audio jest zniekształcony pod kątem braku tweeterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekodowaleś radio na tryb HiFi i zasilacz wzmacniacz niskim napięciem ?

 

Oczywiście :cool2:

 

Przy wzmacniaczach audiosystem nie trzeba tego robić bo masz wejście wysoko i nisko napięciowe. Jak przekodujesz na hifi to z tylu glosniki praktycznie nie grają.

 

Jak podepniesz wzmaka na przód to tył i tak praktycznie nie gra, czy przekodujesz, czy nie. Poza tym kodowanie jest wskazane jak dorzucasz tweetery - sygnał z bazowego audio jest zniekształcony pod kątem braku tweeterów.

 


Właśnie mam już dorzucone tweetery i chcę się pozbyć niekorzystnej equalizacji dźwięku. Interesuje mnie jak sobie poradzić z sygnałem z radia - balanced 4V.. Czy jest jakiś starszy tani wzmacniacz który prawidłowo to obsłuży ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem już po montażu głośników x200 evo plus bmw + dodatkowo wrzuciłem dwa nowe głośniki do tylnych drzwi. Po rozmowie z sprzedającym oraz monterem nagłośnienia zdecydowałem się na razie nie zakłądac wzmacniacza tylko chwilę pojeździć z takim zestawem. Cała impreza wyszła mnie 3200. Efekt jest poprostu genialny, nie chce myśleć jak to będzie grało razem ze wzmacniaczem. Polecam zestaw wart swojej ceny :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem już po montażu głośników x200 evo plus bmw + dodatkowo wrzuciłem dwa nowe głośniki do tylnych drzwi. Po rozmowie z sprzedającym oraz monterem nagłośnienia zdecydowałem się na razie nie zakłądac wzmacniacza tylko chwilę pojeździć z takim zestawem. Cała impreza wyszła mnie 3200. Efekt jest poprostu genialny, nie chce myśleć jak to będzie grało razem ze wzmacniaczem. Polecam zestaw wart swojej ceny :wink:

 

gratuluję! barwa, szczegółowość, przestrzeń, w tej cenie ciężko pobić, Audio System rządzi! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołożyłem audio system x200bmw evo2 razem ze wzmacniaczem m90.4

Iii gra słabo. Wie ktoś jak ustawic dobrze wzmacniacz? Hpf lpf (czy jak to tam się zwie)

Do średnio tonowych była zwrotnica(?) (czy tam kondensatorki) plus zwrotnice do tweeterow, wyciszyłem też drzwi.

Srednie tony jakoś tak uciekły (przed zmianą na wzmacniacz plus ten kondensator grało jakoś lepiej ze średnich)

Tweetery grają dobrze.

Zaś subwoofery po prostu walą, nie ma żadnego przyjemnego "miękkiego" bassy, tylko takie nawalanie w bęben(czy tam puszkA





Ogólnie to mam wrażenie że audio gra jakoś gorzej (FAKT! Pojawiły się bassy plus wysokie tony)

Jakoś tak bez ładu i składu, wszystko się drze ale jakoś tak, nie gra tak jak to powinno.


Na początku obejrzalem filmik na yt od sprzedawcy jak ustawic m90.4 ale przy jego ustawieniach to już totalnie było słabo.

W bimmercode mam ustawione hifi (Chyba że mam zmienić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.