Skocz do zawartości

Jakie audio do F30 -alpine, gladen, hi - fi?


danekbxl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Posiadam podstawowe audio w swoim aucie i mam pytanko . Czy ktoś może wymieniał tylko głośniki w drzwiach bez dokładnia wysokotonowych w słupkach.

Myślałam o jakiś głośnikach współosiowych , coś jak Focal IFBMW-C lub podobnych.

Tylko czy taki zabieg jest warty zachodu i przyniesie jakąś znaczącą poprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 451
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Słyszałem dużo dobrego o udimension, ale tu gdzie mieszkam nie są praktycznie dostępne , a chciałbym kupić tu na miejscu. W podobnej cenie mogę kupić

Match MS 4X 79€ lub trochę drozej ESX AUDIO VISION VS100X za 129€. Najlepiej by było przymierzyć i porównać, ale to trochę za dużo zachodu.

Może znacie te modele ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odświeżam temat, bo nie znalazłem w nim odpowiedzi na moje pytanie. Zamierzam wymienić podstawowe audio w F31 LCI na Audio System X200BMW+EVO, a w przyszłości, po zakończeniu gwarancji, dołożyć dedykowany wzmacniacz. Czy podstawowe radio "uciągnie" zestaw 6 nowych głośników (sub, średio i tweetery) czy zdecydować się najpierw na wymianę 4 głośników (średnio i tweetery) a suby dołoży wraz ze wzmacniaczem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...


- system bmw ma "wbitą" korekcję dźwięku aby ze standardowych głośników z przodu uzyskać jak najwiecej sopranów... patrz punkt wyżej. Tę korekcję można "zdjąć" przez kodowanie, ale wtedy wymagany jest zewnętrzny wzmacniacz, bo sygnał jest "słaby i płaski".

 

Siemano, powie mi ktoś jak to zakodować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dobra, przeczytałem te 20 stron i zgłupiałem ;)

Mam f31 z podstawowym radiem, tak jest złe ;)

Wymieniłem jednostkę na NBt, wygłaszałem drzwi (jest lepiej :) )

Chciałem kupić audio system 200 evo plus ale teraz już sam nie wiem, znalazłem fajny zestaw fosal.

Co myślicie . Fosal jest droższy o ok tysiaka.

Narazie chce podłączył głośniki bez wzmacniacza a nie wykluczam go, fosal pisze ze ma zestaw który idealnie gra właśnie bez, ale audio system tez -oglądałem testy na yt.

Cel zestaw bez wzmacniacza, ale jak już pisałem jeśli trzeba to dołożę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam zmienione z podstawowego systemu głośniki w przednich drzwiach na wspolwspółosiowe Match oraz niskotonowe pod siedzeniami tej samej marki.

Czy powinienem przekodować jeszcze na hifi czy w takim przypadku nie ma potrzeby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie miejsce wybieracie podczas montażu dodatkowego wzmaka?

 

zależy jak duży wzmacniacz - ja mam mosconiego 130.4 DSP wrzucony w miejsce oryginalnego wzmaka tj. lewa strona w bagażniku. Jak masz duży wzmak to możesz go podwiesić w górnej części bagażnika lub wykorzystać "wannę" pod osłoną podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zmienione z podstawowego systemu głośniki w przednich drzwiach na wspolwspółosiowe Match oraz niskotonowe pod siedzeniami tej samej marki.

Czy powinienem przekodować jeszcze na hifi czy w takim przypadku nie ma potrzeby ?

 

Jeżeli nie ma dodatkowego wzmacniacza to nic nie rób - lepiej nie będzie (jak przekodujesz wszystko zrobi się ciszej). Teraz masz dobrą podstawę pod dodatkowy wzmacniacz - będzie na pewno spora różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Już gra zdecydowanie lepiej, ale puchnie pod koniec skali i brakuje takiej dynamiki.

Trochę broniłem się przed montażem wzmacniacza, bo to trochę dłubania i dodatkowe koszty, ale chyba się zdecyduję.

Co by tu można wsadzić po najmniejszej linii oporu?


Glosniki to : dzwi- Match MS 4X-BMW.2

I suby Match 8BMW-D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszą dobrą opcją będzie Audio System M 90.4, ja polecam mosconi 130.4 i najlepiej z DSP (wersja bez DSP trochę tańsza). Zaletą mosconiego jest to że spokojnie zmieści się w fabryczne miejsce wzmacniacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz szukać używek poprzednich wersji audio system. Polecam zobaczyć Ebaya niemieckiego.


Do tego musisz doliczyć prawie 400 zł za kable...


https://audio-system-polska.com.pl/pl/p/Audio-System-HLAC-BMW-kable-P-n-P-do-podl.-wzmacn./5149

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.