Skocz do zawartości

Jak się pozbyć skrzypienia podłokietnika? Problem rozwiązany


Sweeper

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś ma jakiś sposób na skrzypiący podłokietnik? na nierównościach tylko przy specyficznych temperaturach na zewnątrz (zazwyczaj koło 0-2 stopnie rano) i wilgotności na zewn. jak jadę po kostce to lubi tak skrzypieć/hałasować. Jak docisnę go łokciem to przestaje, nie wiem gdzie popsić aby to zniwelować, podobne problemy były w E90 bo coś kojarzę takie wątki, ale w F30 nie widziałem tematu na ten temat.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Myślałem, że tylko ja jestem przewrażliwiony na tym punkcie ale u mnie niestety tak samo skrzypi przez pierwsze 5 minut jazdy na wertepach, jak docisnę albo lekko uderzę to przestaje na momencik i zaraz znowu zaczyna. Droczy się ze mną ewidentnie! Zastanawiam się czy nie da sie tego jakos rozkręcić, wypsikać czymś i ponownie zalożyć :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, na pewno ktoś się znajdzie kto powie gdzie co jak :) jak nie to będę sam kombinował i jak mi się uda to na pewno się podzielę jak się tego pozbyć.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem! Najlepiej przykleić wąske paski tych samoprzylepnych gąbeczek (takie co się krzesła podkleja itd, żeby nie rysowały podłogi). Przyklejasz to od dołu podłokietnika przy rogach i już! Wystarczy parę cieniutkich kawałeczków i kompletnie ich nie widać, gdy podłokietnik jest zamknięty. To po prostu wyeliminuje niepotrzebne luzy, przez co podłokietnik nie bedzie wibrował i nie bedzie trzeszczał itd! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, u mnie ten dźwięk jest taki dziwny, że wydaje mi się, że te takie sprężyny które odpowiadają za podnoszenie całego schowka podłokietnika, te po bokach sprężyny czy co tam siedzi. Ale sprawdzę to co piszesz :)

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Moderatorzy

Odkopię temat bo i mnie dopadł skrzypiący podłokietnik.


Od razu zaznaczę że psikanie smarem silikonowym itp w ogóle nie pomaga - sprawdzałem wszystko ale w końcu znalazłem rozwiązanie na bimmerpost :mad2:


Trzeba uchylić cały tylny panel z nawiewami (wystarczy szarpnąć, jest na wcisk). Po tym ukaże się nam taki widok:


oGOVlGd.jpg


w miejscach zaznaczonych na czerwono wystarczy nakleić małe kawałki samoprzylepnego filcu. Bardzo ważne są dwa punkty na samej górze, pod nie należy filc wcisnąć podważając wcześniej całość lekko do góry. Od tego czasu cisza idealna. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
Sprawdź czy nie jest to osłona słupka ocierająca się o deskę. Generalnie tak jak napisał kolega wyżej. Chyba każde skrzypienie da się zlikwidować kawałkiem odpowiednio podklejonego filcu samoprzylepnego, trzeba tylko precyzyjnie namierzyć miejsce w którym dwa elementy się względem siebie przesuwają powodując niechciane dźwięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,


zająłem się tematem u siebie i niestety po rozmontowaniu nie widzę szansy aby cokolwiek dołożyć na zatrzaskach, bo jest tak ciasno.

Ale przy okazji stwierdziłem, że największy hałas powoduje ten element, na którym akurat trzymam dłoń. Czy ktoś wie jak rozmontować? Tam akurat się wydaje, że byłoby miejsce na filc.

Korzystając z okazji zapytam też o element na ostatnim zdjęciu - okolice lewego kolana pasażera. Tam jest też bardzo duży problem ze skrzypieniem. Czy udało się komuś to wyeliminować?


IMG-20210802-180603.jpg

IMG-20210802-183224.jpg

IMG-20210802-183303.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czy ktoś miał i rozwiązał problem ze skrzypiącymi uchwytami w drzwiach przednich? Po złapaniu za uchwyt skrzypi.. pozdro

 

Mam, ale nierozwiązany. Ostatnio BMW mi włączyło zdalnie tę opcję ;-) Podpinam się, bo co gorsza na niektórych nawierzchniach powoli to słychać nawet nie dotykając.

Głowix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.