Skocz do zawartości

Connected drive- aplikacja


robs2003

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem na forum ale nie znalazłem tematu, czy mieliście problemy z poprawnym działaniem aplikacji na telefon Connected (wersja na iOS) ? Pół roku wszystko hulalo jak trzeba, a teraz aplikacja sie uruchamia na telefonie na 1 sekunde i sie sama zamyka ..:-(. W czym problem ? Odinstalowałem już aplikacje i instalowałem ponownie ze 6 razy, restartowalem telefon i nic.... jakieś pomysły ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Ściągnąłem wczoraj na Androida aplikację BWM Connected (podobno zastąpiła BMW Remote) i jest widoczna mapa z lokalizacją samochodu, stanem paliwa, zasięgiem.

Nie wiem jednak, czy ta lokalizacja jest aktualna, gdyż system podaje godzinę ostatniej aktualizacji na 10:49 (to jest raczej godzina zakończenia jazdy i zaryglowania samochodu, a od tego czasu minęło kilka godzin), a nie widzę w opcjach zdalnych "odświeżenia" aktualnego położenia pojazdu.

Chyba, że jest tak, że jak samochód nadal stoi w tym samym miejscu, to system podaje godzinę ostatniej zmiany położenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne trasy => Kliknij w mapę => Kliknij w ikonkę odświeżania.

 

Przy okazji dzięki bo nie wiedziałem o tej aplikacji i pisałem wcześniej o BMW Remote, która jest koszmarna. Nie wiem dlaczego jej nie usuną ze sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne trasy => Kliknij w mapę => Kliknij w ikonkę odświeżania.

 

 

Jak kliknę w mapę to podaje pozycję pojazdu, są 4 ikony po prawej stronie, ale nie ma wśród nich ikony odświeżania - system dalej podaje czas ostatniej aktualizacji na taki, jaki był przy ostatnim parkowaniu samochodu.

 

Sparuj Spotify przez BT i uruchom z iDrive poprzez media->aplikacje telefonu. U mnie chodzi wszystko jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz włączony lokalizator GPS w iDrive? Ostatnia pozycja w Ustawieniach. Jak sparować Spotify przez BT? Mam BT audio, włączony Spotify w aplikacji BMW Connected i nic się nie pojawia. Może w moim aucie jest tylko przez snap in. No po kablu USB też lipa. Tylko ładowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz włączony lokalizator GPS w iDrive? Ostatnia pozycja w Ustawieniach. Jak sparować Spotify przez BT? Mam BT audio, włączony Spotify w aplikacji BMW Connected i nic się nie pojawia. Może w moim aucie jest tylko przez snap in. No po kablu USB też lipa. Tylko ładowanie.

 

Spotify jest widoczne jak uruchomisz apkę w telefonie i włączysz utwór. Wtedy pojawi się w iDrive->ConnectedDrive>Spotify i będzie odtwarzany (choć trzeba wyregulować głośność, bo jest cichsze niż z innych mediów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotify jest widoczne jak uruchomisz apkę w telefonie i włączysz utwór. Wtedy pojawi się w iDrive->ConnectedDrive>Spotify i będzie odtwarzany (choć trzeba wyregulować głośność, bo jest cichsze niż z innych mediów).

 

Na Androidzie? U mnie pokazuje tylko BMW Connected I mogę wybrać cel podróży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotify jest widoczne jak uruchomisz apkę w telefonie i włączysz utwór. Wtedy pojawi się w iDrive->ConnectedDrive>Spotify i będzie odtwarzany (choć trzeba wyregulować głośność, bo jest cichsze niż z innych mediów).

 

Na Androidzie? U mnie pokazuje tylko BMW Connected I mogę wybrać cel podróży

 

W samochodzie wchodzisz w system iDrive, opcja ConnectedDrive następnie uruchamiasz apkę Spotify w smartfonie, włączasz muzykę i Spotify aktywuje się w samochodzie w menu ConnectedDrive opcja aplikacje smartfona - powinny tam być aplikacja BMW Connected a pod nią Spotify. Wchodząc w Spotify potwierdzasz, że chcesz słuchać utwór ze smartfona i wówczas powinieneś słyszeć muzykę ze Spotify. Jeżeli Spitify nie aktywuje się w samochodzie spróbuj zrestartować iDrive. Jeżeli to nic nie pomoże spróbuj odinstalować i ponownie zainstalować Spotify w smartofnie, przy włączonym iDrive.

 

 

Wracając do lokalizacji samochodu, to mam aktywna opcję lokalizacja pojazdu w ustawieniach iDrive. W opisie tej opcji jest napisane, że umożliwia to podanie pozycji samochodu na chwilę ostatniego parkowania. Sprawdziłem, że pozycja samochodu aktualizuje się po wysłaniu np. sygnału otwarcia drzwi, bądź klaksona.

Dalej jednak nie widzę opcji odświeżenia pozycji samochodu w mapach. Chyba, że to jest ikonka kółeczka ze strzałką w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotify jest widoczne jak uruchomisz apkę w telefonie i włączysz utwór. Wtedy pojawi się w iDrive->ConnectedDrive>Spotify i będzie odtwarzany (choć trzeba wyregulować głośność, bo jest cichsze niż z innych mediów).

 

Na Androidzie? U mnie pokazuje tylko BMW Connected I mogę wybrać cel podróży

 

W samochodzie wchodzisz w system iDrive, opcja ConnectedDrive następnie uruchamiasz apkę Spotify w smartfonie, włączasz muzykę i Spotify aktywuje się w samochodzie w menu ConnectedDrive opcja aplikacje smartfona - powinny tam być aplikacja BMW Connected a pod nią Spotify. Wchodząc w Spotify potwierdzasz, że chcesz słuchać utwór ze smartfona i wówczas powinieneś słyszeć muzykę ze Spotify. Jeżeli Spitify nie aktywuje się w samochodzie spróbuj zrestartować iDrive. Jeżeli to nic nie pomoże spróbuj odinstalować i ponownie zainstalować Spotify w smartofnie, przy włączonym iDrive.

 

 

A czy to nie dotyczy tego rozbudowanego BT tylko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A propos lokalizacji - zmieniłem ostatnio komórkę i zainstalowałem appkę. Okazało się że pojawiła się piąta ikona - do odświeżenia położenia. Jeszcze nie sprawdzałem czy działa,.

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Androida i Spotify działa, jak pisałem, bez zarzutu.

 

Gdzie jest ta piąta ikona i jak wygląda? U mnie są cztery a apkę instalowałem kilka dni temu. Godzinę położenia samochodu pokazuje na ostatnie parkowanie. Odświeża godzinę położenia dopiero po wysłaniu zdalnego sygnału do samochodu (np. klaksonu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Androida i Spotify działa, jak pisałem, bez zarzutu.

 

Gdzie jest ta piąta ikona i jak wygląda? U mnie są cztery a apkę instalowałem kilka dni temu. Godzinę położenia samochodu pokazuje na ostatnie parkowanie. Odświeża godzinę położenia dopiero po wysłaniu zdalnego sygnału do samochodu (np. klaksonu).

 

Wygląda to tak:

 

http://i.imgur.com/K8hmdqMl.jpg

 

Co do Androida + Spotify, może podaj model telefonu + swój VIN i porównam sobie opcje. Jak nie chcesz tutaj to wyślij na PW.

 

Mam wrażenie, że jest jakaś opcja związana z ostatnim paragrafem na tym ekranie:

 

http://i.imgur.com/Tk8uqmgl.jpg

 

Przepraszam za zdjęcia ale możliwość zrobienia zrzutu ekranu jest w tej aplikacji zablokowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak:

 

http://i.imgur.com/K8hmdqMl.jpg

 

Co do Androida + Spotify, może podaj model telefonu + swój VIN i porównam sobie opcje. Jak nie chcesz tutaj to wyślij na PW.

 

Mam wrażenie, że jest jakaś opcja związana z ostatnim paragrafem na tym ekranie:

 

http://i.imgur.com/Tk8uqmgl.jpg

 

Przepraszam za zdjęcia ale możliwość zrobienia zrzutu ekranu jest w tej aplikacji zablokowana.

 

U mnie brak tej ikonki. Nie wiem dlaczego.

 

telefon Samsung S7 Edge, wersja apki 2.1.1.2037

 

EDIT: Przeinstalowałem BMW Connected i niestety bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie brak tej ikonki. Nie wiem dlaczego.

 

telefon Samsung S7 Edge, wersja apki 2.1.1.2037

 

EDIT: Przeinstalowałem BMW Connected i niestety bez zmian.

 

Dziwne. Wersja się zgadza. Możesz rozkodować VIN (https://www.bmwvin.com/) twojego samochodu i wkleić w wątku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.