Skocz do zawartości

Connected drive- aplikacja


robs2003

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie to jest?

EDIT:

Mam włączoną "Dużą dokładność" zamiast "Tylko urządzenie". Po przełączeniu na druga opcję brak efektów. Dziwne, bo opcja Metoda lokalizowania podaje ze Usługi lokalizacji wyłączone, a są włączone (GPS, WiFi, sieci komórkowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Kwestia braku 5 ikonki w aplikacji - do odświeżania aktualnej pozycji samochodu, przekazana na infolinię BMW, gdzie obiecali zająć się problemem. Po tygodniu nadal brak odpowiedzi.

Możliwe, ze jest to kwestia oprogramowania iDrive, ewentualnie telefonu, choć testowałem apkę na innym telefonie i tablecie, funkcja nadal niedostępna.

 

ArturUK, czy mógłbyś sprawdzić jak u Ciebie pozycja samochodu pokazywana jest na mapie w portalu https://www.bmw-connecteddrive.pl. Chodzi o odświeżanie pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam auto z końca 2015 roku z pełnym pakietem Connected Drive i w pierwszej wersji aplikacji Connected Drive, miałem informacje o ilości paliwa w baku oraz zasięgu. Dane te były synchronizowane z autem po podłączeniu telefonu kablem. Jednak już od jakiegoś czasu – po wejściu tej najnowszej aplikacji Connected Drive – już tych danych nie mam... lokalizacja pojazdu też działa żałośnie... też tak macie?

 

BTW oczywiście na stronie bmw żadnego update-u do mojego auta nie ma.... czyżby BMW miało mnie już w Du**pie... auto nie ma jeszcze 2 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam auto z końca 2015 roku z pełnym pakietem Connected Drive i w pierwszej wersji aplikacji Connected Drive, miałem informacje o ilości paliwa w baku oraz zasięgu. Dane te były synchronizowane z autem po podłączeniu telefonu kablem.

 

U mnie ilość paliwa i zasięg zawsze działają, i to zdalnie, bez kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam auto z końca 2015 roku z pełnym pakietem Connected Drive i w pierwszej wersji aplikacji Connected Drive, miałem informacje o ilości paliwa w baku oraz zasięgu. Dane te były synchronizowane z autem po podłączeniu telefonu kablem.

 

U mnie ilość paliwa i zasięg zawsze działają, i to zdalnie, bez kabla.

Masz auto z tego roku, wiec jak ma nie działać... mi tez wcześniej działało...

to mnie właśnie wkurza, że BMW popsuło to co już działało, wypuścili model lci zrobili do niego nową apkę olewając użytkowników wersji pre lci, dając im wykastrowany produkt. W poprzedniej apce wszystko działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Zakladam ze wielu z Was ma funkcje Realtime Traffic, czy jakos tak... ma pokazywac korki... Kwestia tylko tak, ze u mnie kolorami pokazuje natezenie ruchu tylko na glownych ulicach miasta... reszte ulic pomija... podczas gdy standardowy google pokazuje wszystkie ulice. Macie tak samo, czy cos zle ustawilem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladam ze wielu z Was ma funkcje Realtime Traffic, czy jakos tak... ma pokazywac korki... Kwestia tylko tak, ze u mnie kolorami pokazuje natezenie ruchu tylko na glownych ulicach miasta... reszte ulic pomija... podczas gdy standardowy google pokazuje wszystkie ulice. Macie tak samo, czy cos zle ustawilem?

 

Chyba nie myślisz, że BMW używa danych Google? Ja mam RTTI ale jeżdżę mało, więc ciężko mi napisać jak się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladam ze wielu z Was ma funkcje Realtime Traffic, czy jakos tak... ma pokazywac korki... Kwestia tylko tak, ze u mnie kolorami pokazuje natezenie ruchu tylko na glownych ulicach miasta... reszte ulic pomija... podczas gdy standardowy google pokazuje wszystkie ulice. Macie tak samo, czy cos zle ustawilem?

 

Chyba nie myślisz, że BMW używa danych Google? Ja mam RTTI ale jeżdżę mało, więc ciężko mi napisać jak się sprawdza.

 

Oni kupili Here od Nokii chyba... razem z Mercedesem i VW... działa niby ok na głównych trasach ale nie pokazuje natężenia ruchu poza nimi... ciekawy byłem czy tomkwesta ustawień może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladam ze wielu z Was ma funkcje Realtime Traffic, czy jakos tak... ma pokazywac korki... Kwestia tylko tak, ze u mnie kolorami pokazuje natezenie ruchu tylko na glownych ulicach miasta... reszte ulic pomija... podczas gdy standardowy google pokazuje wszystkie ulice. Macie tak samo, czy cos zle ustawilem?

Tak niestety działa tylko na większych drogach, ale za to bardzo porównywalnie z Googlem. Tylko kolorki są trochę inne.

Jak potrzebuję w Wawie szybko bez korków gdzieś dojechać to włączam Google, do którego mam większe zaufanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przepraszam ze odkopałem temat , ale kupiłem auto i mam pytanie związane z BMW Connected

A wiec , kilka dni temu kupiłem auto , dzisiaj zainstalowałem Ww. aplikacje na telefonie i co mnie zdziwiło to wszystko działa , mogę zlokalizować auto , mogę włączyć klakson, światła, klimatyzacje itp.

Gdzieś czytałem ze za te funkcje trzeba zapłacić , jestem pewien ze poprzedni właściciel nie wykupował nic związanego z taka aplikacja , bo nigdy jej nie używał

Auto było tzw. Demo czy możliwe żeby były takie usługi w pakiecie z autem ?


Edit mam takie opcje w wyposażeniu:

06AE Teleservices

06AK Connected Drive Services

06AM Real-Time Traffic Information

06AN Concierge Services

06AP Remote Services

06AR Internet

06NS Komfort. telefonia z rozsz. smartfonem 07HW X Line

07S9 Connected Drive Services Paket

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za pytanie bo pewnie niektórych osłabi :wink:


czy aplikacja będzie działała dla auta z USA? mam auto z USA w Vin mam opcje:

S6AKA Connected Drive Services

S6AMA REAL TIME TRAFFIC INFORMATION

S6APA REMOTE SERVICES

czy można coś zrobić (i co trzeba zrobić) aby "uaktywnić" te opcje (lub którąś z nich) u nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. najprostsza i darmowa metoda na weryfikacje -> po prostu zainstaluj aplikację i zobacz co ci działa

2. popytaj w firmach, które się zajmują kodowaniem bądź retrofitem. Na forum znajdziesz bez problemu takie konkretne osoby i tematy, chociażby tutaj: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=163&t=350537

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Dzięki. Niestety w sklepie ta usługa nie jest dostępna dla mojego samochodu. Nie wiem dlaczego.

Spróbuj założyć konto na Niemieckiej wersji strony Connected Drive.

Polska wspiera tylko auta po 07/2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.