Skocz do zawartości

F30, F31, F34 jaki olej do silnika


kicaj

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Nie znalazłem takiego tematu dla serii F3x więc zakładam.

 

Co polecicie?

Silnik B47 190KM

Obecnie Castrol Edge Professional LL04 0W-30 zalany w ASO

Przebieg ok 30 tyś. km, byłaby to druga wymiana.

 

 

With mobilephone sent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tu nie chodzi o standardowy przegląd tylko dodatkową wymianę oleju pomiędzy.

A Edge jest zły dla bmw? Bo za pół roku będę w aso na przeglądzie to pewnie znów tego edga zaletą. Zostać przy nim?

 

I jeszcze jedno pytanko - jaki numer ma filtr oleju?

Czy to ten 11 42 8 575 211 ?

 

With mobilephone sent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Moderatorzy
W ASO nie leja już Edge tylko Shella. Taki też (oryginalny BMW) leję na "swoich" wymianach bo nie widzę sensu co 12-15 tkm zmieniać markę oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jaki olej w końcu zalałeś do B47?

Polecam Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30 lub Valvoline SynPower MST C3 5W-30.

Wymiana tak jak Randall pisał max co 15tys.

 

Parametry tech:

 

Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30- http://media.kreissler24.de/Produktdatenblatt/SHELL_Helix_Ultra_Professional_AM-L_5W-30.pdf

 

Valvoline SynPower MST C3 5W-30-http://www.valvolineeurope.com/uploadedFiles/7820.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzięki Andrzej, jak Ci się spisuje nowy B47? Nie ma cykania jak w N47? ;) W październiku też odbieram tylko, że 25d.

Czy orientujesz się czy ten olej spełnia normę BMW Longlife 12FE? To jest ten sam olej jaki zalewają w ASO? Nie będę miał pakietu serwisowego w ASO. Rozumiem, że nie ma problemów jak przyjadę ze swoim olejem na wymianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzięki Andrzej, jak Ci się spisuje nowy B47? Nie ma cykania jak w N47? ;) W październiku też odbieram tylko, że 25d.

Czy orientujesz się czy ten olej spełnia normę BMW Longlife 12FE? To jest ten sam olej jaki zalewają w ASO? Nie będę miał pakietu serwisowego w ASO. Rozumiem, że nie ma problemów jak przyjadę ze swoim olejem na wymianę?

Przejechałem niecałe 5tyś.bezproblemowo odpukać, jestem więcej niż zadowolony,samochód prowadzi się jak grzeczne dziecko za rączkę :wink: Spalanie rewelacja, z tego dystansu z kompa 4.6l. z tankowania może ok 0,2 więcej.

Co do wtrysków-cykania, profilaktycznie po tych 5tyś zastosuje LIQUI MOLY 2663, w poprzednim N47 dopiero ten preparatem skutecznie wyleczyłem wtryskiwacze z cykania.Także profilaktycznie może nie za każdym tankowaniem będę go stosował w F30.

325D taż mnie kusił. Według mnie to bardzo dobry wybór :cool2: Jakby nie było tak dużej różnicy w kasy ( jak dla mnie) to też bym się zdecydował.O ile się decyduję, to po gwarancji może chip tuning.W E61 nie miałem żadnego problemu z silnikiem po chip tuning przez 6 lat, ale uważam ze to tylko program, a nie fabryczny zestaw silnika.

Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30 czy Valvoline SynPower MST C3 5W-30 nie spełniają normy BMW Longlife 12FE lecz BMW Longlife 04.W instrukcji obsługo F30 piczą ze specyfikacja 12FE przeznaczona jest tylko do określonych silników Diesla.

To na szybko udało mi się znaleźć - https://www.wolflubes.com/PL_PL/Blog/2016/Discover-our-new-fuel-saving-motor-oil-with-BMW-Longlife-12-FE-specification-the-OFFICIALTECH-0W30-MS-BFE.aspx

Obecnie ASO zalewają Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30,w opakowaniu BMW również jest olej Shella.

Z tego co czytam na forum to nie powinni robić problemu jak przywieziesz olej który spełnia normą BMW do tego silnika.Zawsze przed wizytom możesz zadzwonić i spytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wynik spalania lepiej niż rewelacyjny. Też mam nadzieję że będę zadowolony. U mnie będzie 25d ale w G31 więc cięższe auto. Powoli zbieram info jak tu dbać o silnik itp.

Wspomniany przez Ciebie olej shell faktycznie ma całkiem niezłe parametry. Zobaczę jeszcze co powie instrukcja obsługi.

W kwestii paliwa to zamierzam być wierny dodatkowi bmw do diesla, aktualnie w N47 stosuje go co jakiś czas i jest cisza. A już niedługo 200k.

Dzięki za poradę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Można wnioskować że po rezygnacji z Castrola nareszcie w serwisach BMW zalewają silniku bardzo dobrym olejem - Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30.

 

"Opatentowana przez firmę Shell technologia Shell PurePlus, polega na produkowaniu tzw. oleju bazowego stanowiącego podstawę oleju silnikowego, z gazu ziemnego. Dzięki temu olej bazowy jest klarowny, praktycznie pozbawiony wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się w ropie naftowej, cechuje się lepszą lepkością, niższym współczynnikiem tarcia oraz mniejszą lotnością w porównaniu z tradycyjnymi olejami bazowymi grupy II i grupy III."

Więcej tutaj http://warsztatowiec.info/shell-helix-d

https://moto.wp.pl/shell-helix-dla-profesjonalistow-6036886820746369a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

:) toś mnie przyłapał :)

A chciałem tylko dyskusję na temat innej lepkości wzbudzić. Wszyscy tylko 5W30, a coraz częściej słyszę że jednak dla uturbionych silników powinno się lać 0W30.

 

Sent with handy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej. niedawno zrobiłem pierwsze 5000km nowym 440 (b58). W związku z tym chciałbym wymienić olej i mam pytanie czym Wy zalewacie silniki benzynowe??

Wiem że dla BMW oleje są robione przez Shell'a jednak ponoć nie ma odpowiedników o identycznym składzie - stąd decyzja o zalaniu oryginalnym olejem.

Proszę o podpowiedz, który olej zalać

1) BMW M TWINPOWER TURBO LL-01 0W-40

2) BMW TWINPOWER TURBO LL-04 5W-30

co leje ASO na serwis include?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.