Skocz do zawartości

Klapa po montażu spojlera nie unosi się sama - rozwiązanie.


Randall

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Witam, postanowiłem podzielić się swoim "znaleziskiem".

 

Po zamontowaniu lotki performance na klapie bagażnika przestała się ona otwierać do góry z pilota. Ot po prostu kawałek plastiku przeważył i ta bardzo przydatna funkcja przestała działać, klapa odskakiwała ale nie miała siły się podnieść, pogodziłem się z tym i tak jeździłem.

 

 

Wczoraj (po roku od montażu spojlera :duh: ) podczas rozmowy z kolegą z forum o lotce napisałem że tak się dzieje i coś mnie ruszyło żeby poszukać rozwiązania na bimmerpost.com. Byłem pewny że znajdę jakieś kombinacje z podkładkami czy demontażem klapy w celu zmiany sprężyn a jednak rozwiązanie okazało się banalne. W PDFie BMW o montażu zestawu Performance jest pokazana procedura regulacji sprężyn aby utrzymać funkcjonalność klapy :norty:

 

1. odginamy wykładzinę z boczka bagażnika (wystarczy wysunąć ją z pod uszczelki) i na samej górze widzimy sprężynę która jest zahaczona w punkcie nr. 1

 

http://i.imgur.com/KjBvwxq.jpg

 

http://i.imgur.com/VuoB7JG.jpg

 

2. odczepiamy sprężynę i zahaczamy w punkcie nr. 2

 

3. czynność powtarzamy z drugiej strony bagażnika

 

całość to 2 minuty pracy :norty: Trzeba tylko uważać żeby sprężyna nie spadła gdzieś w głąb bo potem trzeba będzie pewnie rozbierać wykładziny. Polecam robić w rękawiczkach gumowanych bo trzeba dość mocno ją złapać.

 

Założe się że większość ASO również nigdy nie przeczytało tej instrukcji :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

odświeżam temat,

co prawda nie w 100% się on pokrywa z moim problemem ale jest mocno zbliżony.

różnice: nie montowałem spojlera, właściwie to nic nie robiłem dodatkowego, działało, działało i z czasem działa coraz rzadziej.


problem:

sytuacja wygląda tak, że klapa bagażnika raz się otwiera do końca a raz uchyla jak na filmach poniżej, zależy jaki ma humor.

wcześniej próbowałem to powiązać z czynnikami zewnętrznymi jak np. deszcze, klapa jest delikatnie cięższa itp.

posiłkowałem się informacjami zdobytymi na forum, że może uszczelki się kleją, przeleciałem je smarem sylikonowym i dalej działa jak chce.


aby zobrazować problem zrobiłem 3 krótkie filmy.


#problem1: na ruch nogą klapa się uchyla dosłownie o 8-10 cm




#problem2: z kluczyka,podobnie jak na ruch nogą, klapa się uchyla o kilka cm. po wciśnięciu guzika drugi raz na uchylonym bagażniku klapa otwiera się na maxa.



#problem3: z guzika na klapie - również się tylko uchyla, po wciśnięciu drugi raz otwiera się jak należy.



wnioskuje, że nie jest to problem z czujnikiem pod zderzakiem ani z modułem komfortu, ponieważ zarówno z ruchu nogą, z kluczyka jak i z przycisku na klapie - zachowuje się podobnie.


statystycznie wygląda to tak, że 2 na 3 razy otwiera się całkowicie, czyli tak jak powinna, a 1 na 3 razy uchyla się jak na załączonych filmikach.


macie pomysł jak się za to zabrać ??


z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
odświeżam temat,

co prawda nie w 100% się on pokrywa z moim problemem ale jest mocno zbliżony.

różnice: nie montowałem spojlera, właściwie to nic nie robiłem dodatkowego, działało, działało i z czasem działa coraz rzadziej.


problem:

sytuacja wygląda tak, że klapa bagażnika raz się otwiera do końca a raz uchyla jak na filmach poniżej, zależy jaki ma humor.

wcześniej próbowałem to powiązać z czynnikami zewnętrznymi jak np. deszcze, klapa jest delikatnie cięższa itp.

posiłkowałem się informacjami zdobytymi na forum, że może uszczelki się kleją, przeleciałem je smarem sylikonowym i dalej działa jak chce.


aby zobrazować problem zrobiłem 3 krótkie filmy.


#problem1: na ruch nogą klapa się uchyla dosłownie o 8-10 cm




#problem2: z kluczyka,podobnie jak na ruch nogą, klapa się uchyla o kilka cm. po wciśnięciu guzika drugi raz na uchylonym bagażniku klapa otwiera się na maxa.



#problem3: z guzika na klapie - również się tylko uchyla, po wciśnięciu drugi raz otwiera się jak należy.



wnioskuje, że nie jest to problem z czujnikiem pod zderzakiem ani z modułem komfortu, ponieważ zarówno z ruchu nogą, z kluczyka jak i z przycisku na klapie - zachowuje się podobnie.


statystycznie wygląda to tak, że 2 na 3 razy otwiera się całkowicie, czyli tak jak powinna, a 1 na 3 razy uchyla się jak na załączonych filmikach.


macie pomysł jak się za to zabrać ??


z góry dziękuje za pomoc.

 

Przesmaruj uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.