Skocz do zawartości

Głośnia praca dmuchawy, nawiewu


misiekxyz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
Może być tuleja dmuchawy albo się coś dostało . Miałem podobnie w E90. Okazało się ,że tuleja dmuchawy chodziła na sucho bo trzpień się nalotem pokrył. Wystarczyło przesmarować grafitem w sprayu i już nie wróciło.

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu byla akcja serwisowa na wymiane kratki w kanale zasysajacym powietrze. Ten element nie zapobiega dostawaniu sie zanieczyszczen do wentylacji. Jest to znany problem F30, a jednostronne buczenie moze wskazywac ze cos dostalo sie do wentylacji, np. lisc.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem a raczej podobny dźwięk z nawiewów . Naprawiłem to samodzielnie po przeczytaniu kilku postów, co wyprawiały serwisy (w skrócie aktualizacje nie przynosiły rezultatu). Naprawa polegała na wyjęciu dmuchawy która jest pod schowkiem. Kilka śrubek ,chyba dwie kostki i dmuchawa była wyjęta. Winowajcą był liść :D a przy okazji została nasmarowana ośka dmuchawy. Może to będzie to .... ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie podpowiedzi:)

Całym winowajcą był bilet od parkingu, który jakimś cudem dostał się do obiegu. :shock:

Usterka (odpłatnie) została usunięta przez serwis BMW, który w tym przypadku nie uznał gwarancji repair. :|

Tak swoją drogą....jest to możliwe, żeby jakaś karteczka dostała się do dmuchawy od wewnątrz? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylacja ma mozliwosc przejscia w tryb cyrkulacyjny. Jesli powietrze na zewnatrz jest zanieczyszczone np. w trakcie jazdy w tunelu, to wentylacja automatycznie przechodzi na jakis czas w tryb cyrkulacji. Wtedy powietrze zasysane nie jest z zewnatrz tylko z kabiny od strony pasazera pod schowkiem. Wiec calkiem mozliwe, ze zassalo bilet z wnetrza auta

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez ostatnio przez to przechodzilem ... Pojezdzilem kilka dni z otwarty szyber dachem jak cieplejsze dni byly, nastepnego dnia rano odpalam auta a dmuchawa brzeczy . Wyciagnalem ja (kilka srobek, 10 min roboty) a tam bilecik z parkometru niemieckiego z 2013 roku gdzie ja auto uzytkuje od 6 miesiecy ... I jak to wytlumaczyc sobie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ,

chciałem pokazać w jaki sposób usunąłem z nawiewu BMW F30 liść który wpadł do wentylatora i spowodował jego głośną pracę (burczenie i wibracje). Takie małe coś a wkurza nieźle .

 

W zał. kilka zdjęć :

 

1) Ściągamy osłonę nawiewu:

http://imageshack.com/a/img922/6994/TtCSdf.jpg

http://imageshack.com/a/img921/7013/eNKwEy.jpg

http://imageshack.com/a/img921/9742/3DHMVV.jpg

 

2) Odkręcamy 3 śruby torks mocujące wentylator :

http://imageshack.com/a/img923/3356/KYsWlV.jpg

 

3)Wyjmujemy wentylator z gniazda nawiewu :

http://imageshack.com/a/img922/9149/KBPfbx.jpg

http://imageshack.com/a/img921/4341/RVlyqA.jpg

 

4)Wyjmujemy śmieci które dostały się do wentylatora i składamy całość spowrotem.

 

Mam nadzieje ze komuś się przyda taka instrukcja .

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Powinieneś nasmarować jeszcze oś wentylatora przed złożeniem - smarem grafitowym lub lekko smarem do łożysk tocznych. Na zdjęciach nawet widać ,że przyrdzewiała ośka. Za jakiś czas zacznie piszczeć.

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Ja mam natomiast inny problem, może ktoś się spotkał i pomoże. Klimatyzacja raczej działa prawidłowo (na chłodzenie nie narzekam), od początku jednak wentylator dla mnie działa dużo głośniej niż w E87 miałem (ale może ten typ tak ma). Ale ostatnio jeszcze doszło coś ciekawego, impulsowo słychać jakby jakiś drugi wentytor, który się włącza generuje dźwięk dmuchania powietrzem i przestaje i po chwili znów jakby wystartował i tak w kółko (dlatego napisałem impulsowo). Słychać jakby co najmniej 2 wentylatory tam były, a z tego co wiem jest jeden. Nawet koleś w BMW mi powiedział, że faktycznie dziwne i sprawdzi jak jest w innych F30 i da mi znać. Czy ktoś wie co to może być? ten drugi nawiew generuje inne częstotliwości i dlatego tak to denerwuje, jeden dmucha na stałe z siłą zadaną, a drugi włącza się dmuchnie i wyłącza, strasznie mnie to irytuje i niedawno się to pojawiło według mnie. Postaram się w tym tygodniu dostać się do wentylatora i posmarować, ale może ktoś wie co to może być?

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie za 100 punktów :mrgreen:

Wczoraj rozbierałem dmuchawę w celu wyjęcia biletu. Wszystko poszło szybki i sprawnie :mrgreen: Mam jednak problem :cry2: Nie działa dmuchawa! Zero dmuchania. Na klimie jaki i bez. Panel się świeci i reaguje na zmiany.

Sprawdziłem że wtyczka przy dmuchawie jest wpięta. Co może być na rzeczy? Jakieś sugestie.... :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Nie wiem o który dźwięk Ci chodzi, bo ja nic nie słyszę, który dokładnie moment i z którego filmiku? gdzie lepiej słychać to co Cię niepokoi.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o który dźwięk Ci chodzi, bo ja nic nie słyszę, który dokładnie moment i z którego filmiku? gdzie lepiej słychać to co Cię niepokoi.

 

O ten świst zaraz po uruchomieniu silnika i pod koniec filmu.

Slychac go przy desce

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi dokładnie powiedziec co to za dźwięk z tego filmiku. Mi też świszczy nawiew szczególnie zimą. Jak się dowiesz co to to daj znać będę patrzył u siebie. Mówisz, że masz gwarancje to ja bym to kazał im sprawdzić.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.