Skocz do zawartości

Aktualizacja oprogramowania przez USB - pytania


michalb79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jeszcze nigdy nie robilem aktualizacji przez USB (chodzi o ta sciagana ze strony www.bmw.com/update). Mam pytanie - czy przy aktualizacji jest mozliwosc niechcacy nadpisania nowszego softu, ktory jest obecnie w aucie, jakims starszym? A moze w takim wypadku wyswietla sie komunikat, ze samochod posiada nowsza wersje oprogramowania i aktualizacja zostaje przerwana?

 

Pytam, poniewaz mam F30 bez nawigacji z bluetooth 6NS. Obecnie mam w aucie wersje softu dla Media MV-130.006.007, a dla Telefon TV-130.006.007. Wszedlem na strone www.bmw.com/update i wpisalem ostatnie 7 znakow VIN i wyswietlila mi sie do sciagniecia aktualizacja UPD07012.bin, ktora w opisie mowi o nastepujacych wersjach oprogramowania:

* MV-110.4.10, TV-110.4.10

* MV-100.12.10, TV-110.4.10

* MV-10.13.10, TV-10.13.10

 

I teraz nie mam pojecia, czy to sa nowsze czy starsze wersje niz to co mam w aucie. Nie chcialbym sobie napisac nowszego softu jakims starszym, ale z drugiej strony jesli po wpisaniu VIN to mi wyskakuje, to moze powinienem to zainstalowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
po włożeniu USB i aktualizacji poda ci numer obecnej i nowej wersji. Neowej starszą nie nadpisze chyba ,że sam mu powiesz aby nadpisał (Chyba nawet się nie da)

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam, mam trochę inny problem. Ściągnąłem oprogramowanie, wrzuciłem na pen i rozpakowałem foldery. Niestety po włożeniu do usb audio wyrzuca mi komunikat, że "do portu nie jest podłączone usb z oprogramowaniem..." Nośnik mam sprawny. Dlaczego to nie bangla?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam wszystkich.

Powiedzcie jesli chodzi o aktualizację nawigacji, mam plik ktory waży ponad 20GB czy f30 ma jakiś dysk twardy?

Jakiej może być pojemności?

Gdzie jest umieszczony?

Czy trud będzie go wymienić?(na wiekszy)

Dziękuję za podpowiedzi.

 

Jeśli masz dużą navi (pro) to ma dysk twardy.

Jest w radiu

Nie jest trudno go wymienić.


Ale po co większy ?


Mapy to nie jeden plik - chyba że spakowane, i ważą ok. 24gb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o aktualizację nawigacji to ty się niczym nie przejmuj. Ważne, żebyś miał pendrive na którym zmieścisz pliki aktualizacyjne. System zgra sam sobie te pliki z pendriva i możesz pendriva usunąć. I na pewno się zmieści. To o czym kolega pisze wyżej to (przy dużej navi) dysk dostępny dla ciebie do przechowywania muzyki. Jak masz małą navi to jakiś dysk też tam jest tylko niedostępny dla użytkownika. Jest właśnie m. in. po to, żeby wgrać mapy.

Reasumując - musisz mieć na chwilę pendrive, który ci po mieści aktualizację. Po procesie aktualizacji pendrive usuwasz i zapominasz o sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na pewno masz pliki do swojej wersji nawigacji ?

Jesli byłby problem z instalacją powinien wyskoczyć ci jakiś komunikat.

Jeśli po włożeniu pendrive nie ma reakcji to znaczy, że system nei rozpoznał na nim plików aktualizacyjnych.

Skoro nie rozpoznał to moim zdaniem mamy dwa warianty:

1. być może ściągnąłeś pliki nie do tej wersji map. Np. masz Route a ściągnąłeś NEXT

2. być może jednak pendrive nie współpracuje dobrze z BMW. Nieraz tak jest. Działa ci dobrze w komputerze ale w aucie nie - po prostu system go nie widzi. Podobnie jest z wideorejestrotarami - nie każdy chodzi z każdą kartą SD.


A więc:

1. sprawdziłbym czy mam dobrą wersję map

2. spróbowałbym z innym pendrive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Pytanie w temacie, jeśli ktoś się orientuje proszę o odpowiedź.

Wczoraj z BMW.com pobrałem aktualizacje dla media oraz telefonu, lecz samochód nie widzi pena. Próbowałem na dwóch różnych, dalej bez skutku. Czy do pobrania jest potrzebny jakiś szczególny program?

Pozdrawiam.

Paweł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozumiem że proces jest następujący:


1. Wchodzę na http://www.bmw.com/update,

2. Wpisuje Vin,

3. Ściągam plik BIN,

4. Kopiuje plik na PenDrive,

5. Podłączam Pendrive do USB (na włączonym zapłonie) czy tylko włączam IDrive?,

6. Wybieram z menu aktualizacja oprogramowania,

7. Czekam aż Idrive się zrestartuje ?


Czy mogę tym procesem coś zepsuć?

Jak długo trwa cały proces? (tak mniej więcej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze
Do swojego auta też mam dostępną aktualizacje ale nie mam w Ustawieniach zakładki Aktualizacja oprogramowania.

Co w tym wypadku? Jak mogę zrobić tą aktualizacje plikiem BIN?


BMW X1 2011 (nawigacje mam MOTION).

Wrzucasz plik bin na najlepiej pustego pendrive z jedna partycja sformatowana na fat32 i:

Ustawieniach zakładki Aktualizacja oprogramowania. robisz Aktualizacja oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do swojego auta też mam dostępną aktualizacje ale nie mam w Ustawieniach zakładki Aktualizacja oprogramowania.

Co w tym wypadku? Jak mogę zrobić tą aktualizacje plikiem BIN?


BMW X1 2011 (nawigacje mam MOTION).

Wrzucasz plik bin na najlepiej pustego pendrive z jedna partycja sformatowana na fat32 i:

Ustawieniach zakładki Aktualizacja oprogramowania. robisz Aktualizacja oprogramowania.

 

W tym problem, że u siebie w menu Ustawienia nie mam zakładki aktualizacja oprogramowania... czy można to sobie jakoś włączyć przez NCS itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Do swojego auta też mam dostępną aktualizacje ale nie mam w Ustawieniach zakładki Aktualizacja oprogramowania.

Co w tym wypadku? Jak mogę zrobić tą aktualizacje plikiem BIN?


BMW X1 2011 (nawigacje mam MOTION).

Wrzucasz plik bin na najlepiej pustego pendrive z jedna partycja sformatowana na fat32 i:

Ustawieniach zakładki Aktualizacja oprogramowania. robisz Aktualizacja oprogramowania.

 

W tym problem, że u siebie w menu Ustawienia nie mam zakładki aktualizacja oprogramowania... czy można to sobie jakoś włączyć przez NCS itp.?

Widocznie nie masz modułu, do którego ta aktualizacja jest przeznaczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ok. A jakiej pojemności max pendrive obsługuje BMW f10 przed lift? Próbuje aktualizować mapy. Mam je z serwisu BMW. Mapa jest dobra ale na jednym nośniku 23 GB. Nie czyta 64gb i 32 GB. Na 16 GB nie wjedzie. Jak to podzielić w takim razie. Czytałem gdzieś o opcji podziału na 3 pendrive. Ale jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ok. A jakiej pojemności max pendrive obsługuje BMW f10 przed lift? Próbuje aktualizować mapy. Mam je z serwisu BMW. Mapa jest dobra ale na jednym nośniku 23 GB. Nie czyta 64gb i 32 GB. Na 16 GB nie wjedzie. Jak to podzielić w takim razie. Czytałem gdzieś o opcji podziału na 3 pendrive. Ale jak?

Kwestia to dobre i odpowiednie przygotowanie pendrive... fat32 najlepiej, odpowiednio umieszczne pliki i folery do odpowiedniej wersji nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Do swojego auta też mam dostępną aktualizacje ale nie mam w Ustawieniach zakładki Aktualizacja oprogramowania.

Co w tym wypadku? Jak mogę zrobić tą aktualizacje plikiem BIN?


BMW X1 2011 (nawigacje mam MOTION).

Wrzucasz plik bin na najlepiej pustego pendrive z jedna partycja sformatowana na fat32 i:

Ustawieniach zakładki Aktualizacja oprogramowania. robisz Aktualizacja oprogramowania.

 

W tym problem, że u siebie w menu Ustawienia nie mam zakładki aktualizacja oprogramowania... czy można to sobie jakoś włączyć przez NCS itp.?

 

No i jak kolega to rozwiązał bo ja też nie mam takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.