Skocz do zawartości

F30/F31 Wymiana lamp tylnich na LCI full LED


Randall

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Witam,

 

jako że drążę temat od dawna a dziś znalazłem świeże informacje to się podziele.

 

Do niedawna żeby wymienić lampy na te z liftu należało albo kupować wiązki w USA albo coś kombinować / sztukować. Natomiast mam już potwierdzone info o tym że wyszedł oficjalny retrofit BMW. Czyli zakładamy lampy w ASO, kodujemy w ASO, gwarancja itp, wszystko zachowane bez zbędnych kombinacji.

 

Jakby ktoś chciał to podaję numery części dla sedana:

 

61122410220 Zest. dopos. Lampy F30 LCI

63217369117 Lampa tylna w błotniku lewa

63217369118 Lampa tylna w błotniku prawa

63217369119 Lampa na pokrywie bagażnika lewa

63217369120 Lampa na pokrywie bagażnika prawa

 

W zależności od zniżek cena wynosi ok 4,5 k pln brutto.

 

Lampy wyglądają świetnie i nie mają tego cholernego pomarańczowego kierunku :) Ja planuję do dwóch miesięcy ogarnąć temat.

 

http://cdn.bmwblog.com/wp-content/uploads/2015/07/2016-bmw-340i-images-1900x1200-23.jpg

 

hqdefault.jpg

 

to coś nie ma nawet porównania :duh:

 

http://f30.bimmerpost.com/forums/picture.php?albumid=8913&pictureid=47004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderatorzy

Wymiana zrobiona, dodam info dla potomnych:

 

tutaj dokładna instrukcja od BMW w PDF: https://drive.google.com/open?id=0B2ZUij0frCfAN3BMVEtUZUVaWkpKOFlfQ2xoQk5xeGRfWlpN

 

poza tym trzeba pamiętać o tym że zaślepki wewnątrz wnęki bagażnika też trzeba zmienić ze względu na inną wypukłość lamp, numery to:

 

51 49 7 453 333

51 49 7 453 334

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...
Mam zamiar po wydechu zrobić tak w moim f36 na prawdę kupując samochód to mi nie przeszkadzało po czasie te lampy są przykre jak zresztą 60% zachowań BMW. kupujesz coś za taką kasę a dostajesz coś o 5 lat już nie na czasie.Powtorze coś co już mówiłem mam passata starszego o rok a w środku jest technika taka jaka w BMW 4 bym musiał zapłacić z 100 tys więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W E90 było to łatwiejsze ;p czy lampy te wychodzili tylko po lifcie w BMW 4 czy była możliwość zamówienia takich lamp do przed lifttu ?





Pytanie nr 2 czy jest możliwe że można mieć lampy ledy z tyłu a z przodu xeony ? A nie ledy ? Czy to zawsze idzie w parze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E90 było to łatwiejsze ;p czy lampy te wychodzili tylko po lifcie w BMW 4 czy była możliwość zamówienia takich lamp do przed lifttu ?

Pytanie nr 2 czy jest możliwe że można mieć lampy ledy z tyłu a z przodu xeony ? A nie ledy ? Czy to zawsze idzie w parze

 

odp1. W F30 jak pisze kolega wyżej pojawiła się w ASO możliwość zamówienia do F3x przed 2015... Poliftowe wychodziły już z lampami led z tyłu.

od2. Jak konfigurowałem swoje auto w tamtym roku, była taka możliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak bym zrobił z tyłu lampy ledowe z z przodu zostawił xeony nikt mi nie może powiedzieć że mam ulepa ;p

 

IMHO ulep to jak włożysz nie OEM. Lampy z LCI są OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mad2: Tyle postów masz nabitych chyba przez takie pytania i wywody... Jak myślisz co się stanie... Wielkie nic + zapewne błędy na desce awaria oświetlenia... Zaraz pewnie będzie tekst bmw fuj bo trzeba kodować...

Wszystko jest na forach opisane wystarczy chcieć poszukać... Aaa i nie zapomnij o "wiązkach/ pinach"... pewnie cie dobiłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.