Skocz do zawartości

Zmiana tapicerki w F3x


Pablopoland2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mija już prawie rok od kiedy mam F34 Mpak. Zacząłem się zastanawiam nad zmianami w środku. Chciałem zacząć od zamiany tapicerki z alkantary na skórę i ten sam zabieg zrobić z obiciem drzwi. Czy ktoś to robił?

To samo chcę zrobić z kilkoma elementami deski rozdzielczej.

Dzwoniłem dziś do Inchape w Wawie i trafiłem na młotka, który zaczął kręcić nosem, że trzeba dużo komponentów kupować itp i w ogóle chciał mnie zniechęcić do tego. Jak to Inchape :).

Robiliście może to, a jeśli tak to gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego rezygnujesz z alcantary?

 

Nie myślałeś o obszyciu sa firmy które dają lepszą skóre niż fabryka...

 

Zgadzam się

na stronach można znaleźć efekty pracy takich firm i wygląda to nieźle

 

Kiedyś miałem takie myśli, żeby deskę rozdzielczą obić skórą w moim F36 ale póki co nic nie zrobiłem w tym kierunku.

To coś z czego pokryty jest mój kokpit raczej średnio wpada w mój gust. Mam wrażenie, że w moim e60 wyglądało to lepiej nie wspominając o obiciu skórą w taty X5, które wygląda o nieeeebo lepiej no i przede wszystkim wprawia w poczucie jakiegoś takiego bardziej luksusowego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat na pomysł obszycia nie wpadłem. Dobry pomyśł - rozumiem, że alkantara pozostaje i jest obszywana wtedy skórą, tak?

Również myślę o obszyciu deski rozdzielczej. Pomimo że to dobrej jakości plastik, to nadal plastik.

 

Macie jakieś polecane miejsca? Zastanawiam, się czy zrobią to równie dobrze jak w ASO - w sensie wymontowanie i ponowne zamontowanie poszczególnych części siedzeń, drzwi i deski rozdzielczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Zna ktoś może taki zakład na Pomorzu? Również rozważam zmianę na skórę,ale dopiero jak alcantara się zniszczy.

 

Widziałem mpakietową alcantarę w E46 i E90 z przebiegami po 250 tyś i nic jej nie było także chwilę Ci zejdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat na pomysł obszycia nie wpadłem. Dobry pomyśł - rozumiem, że alkantara pozostaje i jest obszywana wtedy skórą, tak?

Również myślę o obszyciu deski rozdzielczej. Pomimo że to dobrej jakości plastik, to nadal plastik.

 

Macie jakieś polecane miejsca? Zastanawiam, się czy zrobią to równie dobrze jak w ASO - w sensie wymontowanie i ponowne zamontowanie poszczególnych części siedzeń, drzwi i deski rozdzielczej

 

nie, alcantarę się ściąga można ją potem sprzedać i w jej miejsce obszywa się skórą, dobry tapicer zrobi to idealnie i będzie jak oryginał, a przy okazji można coś zmodzić (dodatkowe przeszycia itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

witam... czy ktoś się orientuje w temacie - chciałbym wymienić swoje fotele z materiału wersja sport na fotele z alcantary z wersji sport tylko te nowe fotele mają ogrzewanie ... jeśli nie chce ciągnąć kabli do ogrzewania to kostki będą pasować ?? nie będzie podpięte tylko to ogrzewanie ??


I druga sprawa boczki też chcę zmienić ale nowe boczki mają oświetlenie led ... więc jeśli chce żeby te paski świeciły to wystarczy zmienić instalację w drzwiach czy muszę jeszcze coś wymieniać??


Ktoś się orientuje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...
Również jestem zainteresowany taką modyfikacją. Czy wykonał ktoś już zmianę?

Zrobiłem u siebie po totalu- fotki pod linkiem:

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=192&t=273267&start=390


Ogólnie chwilowo jeżdżę zastępczym kasztanem 3GT w biedzie i to jest po prostu przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.