Skocz do zawartości

Klakson i bezpieczniki BMW 320i F30


MetysŁódź

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie działa mi klakson. Podobno w F30 są dwa. Najpierw przestał działać jeden i trąbiąc samochód wydawał dzwięk przypominający trabkę odpustową, a potem przestał trąbić wcale. Na zagranicznych forach piszą, że najprawdopodobniej trzeba wymienić bezpieczniki - pytanie brzmi gdzie je znajdę? W rozpisce bezpieczników przy klaksonie jest symbol wskazujący potrzebę udania się do serwisu, ale to chyba słaby żart żeby z taka pierdołą jechać do BMW.

Czy ktoś może mi powiedzieć gdzie jest bezpiecznik od klaksonu albo chociaż wskazać inne miejsce znajdowania się skrzynki bezpieczników niż w podłodze bagażnika i w komorze silnika po stronie pasażera?

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Dzięki koledze Wioslarz dogrzebałem się do puszki z bezpiecznikiem od klaksonu. Dodam,że po tel do aso z pytaniem czy są inne puszki poza jedną pod maską i drugą w bagażniku, odpowiedź "wszystkie bezpieczniki są tylko w tych dwóch puszkach, nie ma ani jednej więcej w aucie" ........magia,bo i trzecia się znalazła :nienie:

 

Tak jak mówił Wioslarz, pod schowkiem za obudową, poniżej zdjęcia gdzie szukać

https://zapodaj.net/2d5a0d940e725.jpg.html

 

trzeba rozpiąć białą kostkę na czarnej obudowie i następnie zdjąć obudowę:

https://zapodaj.net/f3ccdddd1f5d0.jpg.html

 

Niestety u mnie bezpieczniki są ok, więc pewnie czeka mnie wymiana klaksonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 2 tygodnie później...

Panowie, też mam problem z klaksonem. Obecnie nie działa. Pomyślałem o bezpiecznikach, jednak co oznacza oznaczenie na instrukcji i gdzie znajdę bezpiecznik (dotyczy F34) ?

Update - klakson działa jak mu się podoba. Raz działa za chwilę nie działa... Co sprawdzać?


12280ed42013310dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Symbol na spisie bezpieczników oznacza jedź do serwisu bmw i zostaw parę stówek jeśli chcesz trąbić na innych a nie się interesujesz :lol: A tak całkiem poważnie znalazłem już lokalizację tajemniczego bezpiecznika 15A odpowiedzialnego za klaksony. Znajduje się zarówno w f20 jak i f30 z przodu po stronie pasarzera pod schowkiem a dokładniej z prawej strony. Trzeba zdemontować plastikową pokrywę, tapicerkę, siedzi na 3 zatrzaskach. Ja osobiście zdemontowałem również plastik który osłania krawędź progu (4 zatrzaski) oraz odkręciłem plastikową osłonę schowka, od spodu (2 śruby 10ki). Sam bezpiecznik w f20 znajduje się jeszcze ukryty za czarną plastikową osłonką przykręconą na małą śrubkę typu torx. Jest to mały bezpiecznik 15A na samym spodzie. Jednak w Twoim przypadku zdemontował bym nadkola i sprawdził same klaksony i wtyczki czy nic nie zaśniedziało bo czasem działają więc to nie bezpiecznik!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podpinam się pod temat, czy w f20 jest tak samo?

Rozebrałem wszystko pod nogami pasażera łącznie ze zdemontowaniem schowka a bezpiecznika od klaksonów dalej nie mogę znaleźć :mad2:

 

F14........15A

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f20-118d-sha/KZMYzxCX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie, też mam problem z klaksonem. Obecnie nie działa. Pomyślałem o bezpiecznikach, jednak co oznacza oznaczenie na instrukcji i gdzie znajdę bezpiecznik (dotyczy F34) ?

Update - klakson działa jak mu się podoba. Raz działa za chwilę nie działa... Co sprawdzać?


12280ed42013310dmed.jpg

 

F14.........15A

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f34-320d-sat/KZMYzxCX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,


Nie działa mi klakson. Podobno w F30 są dwa. Najpierw przestał działać jeden i trąbiąc samochód wydawał dzwięk przypominający trabkę odpustową, a potem przestał trąbić wcale. Na zagranicznych forach piszą, że najprawdopodobniej trzeba wymienić bezpieczniki - pytanie brzmi gdzie je znajdę? W rozpisce bezpieczników przy klaksonie jest symbol wskazujący potrzebę udania się do serwisu, ale to chyba słaby żart żeby z taka pierdołą jechać do BMW.

Czy ktoś może mi powiedzieć gdzie jest bezpiecznik od klaksonu albo chociaż wskazać inne miejsce znajdowania się skrzynki bezpieczników niż w podłodze bagażnika i w komorze silnika po stronie pasażera?


Maciek

 


F14..........15A

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f30-320i-lim/KZMYzxCX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Odświeżam temat, szukam bezpiecznika lewego światła mijania. Przekopałam bagażnik, pod maską i nawet pod schowkiem tak jak tutaj pisaliście i nic. Jest jeszcze jakaś skrzynka z bezpiecznikami od świateł mijania?

 

Jak pytasz o takie rzeczy to warto jest podać siedem ostatnich znaków numeru Vin.


Masz LED-y, ksenony czy może zwykłe świata.....???


Lewa lampa LED...

- bezpienik F40........15A , miejsce bezpienika - komora silnika/podszybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Witam, dołączam do tematu, tak samo nie działa klakson. Bezpiecznika nie ma po stronie pasażera fizycznie niema , miejsce na bezpiecznik bez styków nawet wiec nie wiem po feacelift b47 może nie ma tam pytanie jest gdzie jest taki bezpiecznik (no bo chyba jest) albo czy wymiana trąbek załatwi sprawę , czy jednak Service mnie czeka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego , powtórzę się jak powyżej , aby ułatwić szukanie podawaj siedem ostatnich znaków numeru Vin.......

Ja piszesz , że sprawdzałeś jakiś bezpiecznik to napisz jaki to był .....


Sprawdź bezpiecznik F14.......15A

Informacja dotyczy auta z - 06/2015.


Jeśli to nie ten bezpiecznik to według schematu sygnały dźwiękowe są zasilane przez moduł , który znajduje się na słupku A po stronie pasażera.

Najszybciej byłoby sprawdzić czy z modułu idzie prąd.....lub przy samych sygnałach...


Przy module A173 masz kilka kości . Ciebie interesuje kość u samej góry po prawej stronie A173*2B . Piny to.....

- pin nr 2 , kolor przewodu fioletowo - biały , jest to prawy głośnik.

- pin nr.3 , kolor przewodu fioletowo - niebieski


Można też sprawdzić czy dochodzi sygnał z kierownicy do modułu A173....

Kość przy module A173 jest po lewej stronie , druga od góry . Pin....

- pin nr.8 , kolor przewodu niebiesko - czarny lub niebiesko - biały


Dwa klaksony są podłączone do tej samej masy Z10*2B. Znajduje się ona nad prawym przednim nadkolu , zaraz przed prawdą przednią lampą .


Skasuj błędy , czasami pomaga.

Jeśli to nic nie da , należy usunąć awarię i następnie skasować błąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.