Skocz do zawartości

F31 - czujniki parkowania - czy dają radę


krzy_chu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych klubowiczów,

Zamówiłem właśnie moje pierwsze BMW. F31 (320i xDrive). Mam zamówione tylko czujniki parkowania z tyłu (bez kamery cofania ani 360).

Mam pytanie do osób, które mają F30/F31, czy te czujniki dają radę, czy można na nich polegać, bo słyszałem, ze w różnych autach różnie to bywa… Z góry dzięki za opinie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tez mam tylko z tyłu - dają radę. Są dosyć precyzyjne i zmyślnie pokazują odległość do przeszkody na wyświetlaczu iDrive. Dla przykładu w Hondach, które miałem czujniki siały panikę przy jeszcze sporej odległości od przeszkody, w F30 jest dużo lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, czujniki są precyzyjne i przy dużej navi fajnie graficznie przedstawiona odległość od przeszkód, zależnie od odległości inny kolor od zielonego poprzez żółty do czerwonego. Raz mnie zawiodła - pachołek krótki, którego widziała a w miarę zbliżania zniknął i tak go dotknąłem ... na szczęście nic się nie stało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tylko jedno zastrzeżenie do czujników. W porównaniu do innych marek moim zdaniem działają z lekkim opóźnieniem. Tzn wbijam wsteczny i od razu ruszam tak w miarę sprawnie do tylu to zanim zaczną dawać znac i wizualnie i dźwiękowo upływa chwila i zdążysz juz bardzo blisko podjechać. Oczywiście nie jest to jakas wielka uciążliwość ale zauważyłem od razu po przesiadce z samochodów innej marki do BMW. Jest zauważalne opóznienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odświeżam temat dla potomnych...

Już mam i zdążyłem potestować - wg mnie czujniki sprawują się bardzo dobrze. Działają dość precyzyjnie i mam do nich zaufanie.

Na pewno bez nich byłoby ciężko.

Fajnie by było mieć kamerę cofania + czujniki z przodu, ale o ile te z tyłu wydają mi się całkowicie niezbędne, to bez przednich i kamery jakoś daję radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat dla potomnych...

Już mam i zdążyłem potestować - wg mnie czujniki sprawują się bardzo dobrze. Działają dość precyzyjnie i mam do nich zaufanie.

Na pewno bez nich byłoby ciężko.

Fajnie by było mieć kamerę cofania + czujniki z przodu, ale o ile te z tyłu wydają mi się całkowicie niezbędne, to bez przednich i kamery jakoś daję radę.

 

ja bardzo doceniam przednie w F30 - przez krzywiznę maski mam stosunkowo słabe wyczucie gdzie kończy się przód :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio sprawdzałem akurat w f30, kazałem dziewczynie stanąć za autem i cofałem :D

Podobno było jakieś 5 cm od jej kolan kiedy miałem już czerwone na ekranie, zatem według mnie działają perfekcyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę z innej beczki, czy auto, który ma na wyposażeniu 508 PARK DISTANCE CONTROL (PDC) ma czujniki tylko tył czy przód również?

 

 

508A to przód i tył, jeżeli jest tylko tył to jest 507A i dodatkowo jest napis (Park Distance Control, rear)

 

@Pat

W pdc jest o tyle fajnie, że im mniejsza prędkość tym czerwone pojawi się przy mniejsze odległości. Gdybyś cofał szybciej to przy 0.5m miałbyś już czerwono by mieć czas na reakcję i hamowanie. Moim zdaniem i tak kamera bije na głowę pdc, szczególnie pomocne są linie przy cofaniu. Dziś miałem przykład, gdzie cofałem F10 między słupkami na robotach drogowych. Bez kamery bym się pewnie sporo namęczył, bo w lusterkach jednak widać wszystko póki jest daleko. Z kamerą przejechałem ten tor przeszkód bez patrzenia w lusterka ;)

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pdc jest o tyle fajnie, że im mniejsza prędkość tym czerwone pojawi się przy mniejsze odległości. Gdybyś cofał szybciej to przy 0.5m miałbyś już czerwono by mieć czas na reakcję i hamowanie. Moim zdaniem i tak kamera bije na głowę pdc, szczególnie pomocne są linie przy cofaniu. Dziś miałem przykład, gdzie cofałem F10 między słupkami na robotach drogowych. Bez kamery bym się pewnie sporo namęczył, bo w lusterkach jednak widać wszystko póki jest daleko. Z kamerą przejechałem ten tor przeszkód bez patrzenia w lusterka ;)

 

 

Tak, w sumie kamera dobra rzecz.. kiedyś jeździłem X5 chyba za 475 tyś no i miała kamery + rzut z góry, do tej pory nie wiem jak oni robią ten zrzut auta z góry, no i nie animowany, tylko realny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.