Skocz do zawartości

Koszt wymiany szyby przedniej F30


Usul

Rekomendowane odpowiedzi

Zdarzyła mi się przykra sprawa - kamień uderzył w szybę i poszła pajęczynka, na tyle duża, że kwalifikuje szybę tylko na wymianę.

I teraz moje pytanie: czy ktoś z Was to przerabiał - czy różnica kosztu ASO/nieASO jest duża ? Jak może taki koszt się kształtować ? Gdzieś słyszałem, że wymianą na Pilkingtona w lepszej firmie to koszt ok. 1500 zł.

Porobiłem zdjęcia, by w przyszłości, przy sprzedaży pokazać, że to rzeczywiście była tylko szyba. Coś jeszcze powinienem zrobić ?

Czy są jakieś argumenty za tym, by robić to w ASO ? Gwarancja na samochód jest zdaje się 2 letnia ? To kończy mi się za miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

... ja osobiscie wymianielem szybe w Nordglass 900 zl w f10, znajomy w serii 3 f30 850 zl. Jesli chcesz miec orginal to kup przez internet nowa orginalna szybe i dac do zamontowania np. do nordglass wyjdzie jakies 2 tys.zl

 

nowa szyba do f 30 http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/7258072-prz-szyba-ziel-z-czujn-deszczu-hud/i54108/kL/sN/r2012/m05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja za szybę do F30 ale pod HUDa płaciłem niecałe 1500 zł brutto w ASO. Zwykła po dobrych zniżkach kosztuje pewnie około 1200 zł brutto. Nie wiem czy warto montować bez znaczka BMW za 800-900 zł, nawet dobrą szybę firmową, bo potem przy sprzedaży jest marudzenie i trzeba z auta opuścić 2 tys zł żeby sprzedać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod HUD'a jest droższa 35 zł - sprawdzałem. Popatrzyłem - jest to ta sama szyba co z ASO, a znaczek BMW jest jakby zasłonięty znaczkiem Pilkingtona (bo BMW stosuje właśnie te szyby). Porobiłem zdjęcia z każdej strony, że samochód cały, tylko szyba pęknięta. Jak ktoś chciałby marudzić, to powie, że szyba ze złego rocznika. Jakby nie było operację mam za sobą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I mi sie przytrafiło. Kamień w szybę, pajeczynka i pęknięcie na 1/4 długości. Póki co próbuje z autoszyba. Dzisiaj zgłosiłem wraz z obszerna specyfikacja z serwisu i zobaczymy czy znajda zamiennik czy bedą kleić oryginał w ASO.

 

Edit: decyzje maja podjąć do poniedziałku wiec zbytnio im sie nie spieszy. Mam za to do Was pytanie: czy wymiana na pilinktona poza ASO skutkuje utrata gwarancji? I jezeli tak to na co konkretnie? Mam czujnik deszczu, zmierzchu, asystenta świateł, navi, HUD..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mi się przytrafiło trafienie kamieniem w szybę. Huk był taki że myślałem że ktoś strzela... :silenced: Ale szyba cała. Zjechałem na parking i znalazłem miejsce uderzenia. Przy samej krawędzi jest biała ryska 1mm x 0.5mm nawet bez wglębienia. Podjechałem do serwisu BMW w Insbruck'u, zdałem relacje, przejrzeli/prześwietlili szybę dokładnie i nie ma nawet mikropęknięć. Wytrzymała jakaś czy miejsce uderzenia przy krawędzi sprawiło że bez zniszczeń :think:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu zakleił miejsce uderzenia jakąś taśmą bezbarwną i podjechał po urlopie do warsztatu, który się zajmuje szybami. Niewykluczone, że za chwilę zacznie się pojawiać rysa. Zaklejenie spowoduje, że w przypadku naprawy miejscowej ślad będzie mniej widoczny (brud).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam tak zrobic w PL na wszelki wypadek pomimo że ASO BMW w Insbrucku twierdziło że nic z tego nie będzie.

W sumie mialem sporo szczęścia. Jechałem na urlop i gdyby poszla mi szyba w drodze miałbym pewnie wyjęte z 2 dni.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mi sie przytrafiło. Kamień w szybę, pajeczynka i pęknięcie na 1/4 długości. Póki co próbuje z autoszyba. Dzisiaj zgłosiłem wraz z obszerna specyfikacja z serwisu i zobaczymy czy znajda zamiennik czy bedą kleić oryginał w ASO.

 

Edit: decyzje maja podjąć do poniedziałku wiec zbytnio im sie nie spieszy. Mam za to do Was pytanie: czy wymiana na pilinktona poza ASO skutkuje utrata gwarancji? I jezeli tak to na co konkretnie? Mam czujnik deszczu, zmierzchu, asystenta świateł, navi, HUD..

 

 

tylko nie jedź z szyba do Inchcape!! Nie umieją poprawnie wymienić szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepiej wymienić na szybę ORI BMW w profesjonalnej firmie zewnętrznej, która robi tylko szyby. Z tego co pisze kolega JacoFK to raczej wymiana nie będzie potrzebna, wystarczy zabezpieczyć to miejsce uderzenia. No chyba że zacznie się za chwilę robić rysa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w Bawarii. Nie warto nic z tym robić. Rysa powierzchniowa bez wgłębienia. Czymś to przetarli i jakby co to się oczywiście zgłoszę na dalsze kroki z wymianą włączenie jeśli zajdzie taka potrzeba.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no naprawdę wymiana szyby w F30 to nie jest żadne rocket technology.

Szyba ori kosztuje ok. 800-1000 zł więcej, więc sam musisz podjąć decyzję. Mi było po prostu szkoda kasy - szyba dokładnie to sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.