Skocz do zawartości

Koszt wymiany szyby przedniej F30


Usul

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, że musiałem ich opierd*&$% za to, że niedokładnie wyczyścili pozostałości po poprzedniej (parę drobinek szkła zostało z prawej strony deski rozdzielczej i po zwróceniu uwagi samochód pojechał na 'doczyszczanie') to nie mam żadnych uwag. Lałem myjką ciśnieniową pod każdym kątem i nic nie przecieka. Wizualnie bez uwag. Funkcjonalnie także (hud i aktywny tempomat działają idealnie, światło się nigdzie nie łamie, asystent świateł, czujnik zmierzchu i wycieraczek OK). Także udało im się póki co :cool2:

 

Tylko koszt niemały bo coś koło 3200 brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
no ale jeżeli miałeś ten pakiet dilerski z Allianza to ta wymiana raczej Cię nie kosztowała,nie? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
acha,ok. ja mam ten pakiet dilerski i odnośnie szyb jest o tyle korzystnie,że nie wpływa na AC i wymieniają na oryginał ze znaczkiem BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Pewnie jest to spowodowane tym że szyba jest niespotykanie pionowo jak na tak aerodynamiczny przód,ja przejechałem raptem 680km od nowości i już miałem 2 lekkie strzały z kamyczka w przednią szybe ,narazie śladu nie ma ale słabo to widze na przyszłość.

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Panowie, dostałem kamykiem w szybę w moim F30 co zaskutkowało śladem z drobnym pęknięciem na jakieś 0,5 do niecałego 1cm. Początkowo myślałem żeby wymienić szybę, ale na to zawsze jest czas (czyt. jak dostanę mocniej) i pomyślałem żeby szybę naprawić. Pytanie tylko gdzie? Do wyboru mam ASO (Inchcape we Wro ponoć ma taką usługę) albo Nordglass. Zastanawiam się co wybrać i na ile taka naprawa będzie skuteczna i jaki ślad pozostawi. Na marginesie, jak już kolega wcześniej wspomniał również mam wrażenie, że F30 jest bardzo podatne na strzały z kamieni w przednią szybę :(.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko F30 jest na to podatne. Niestety większość nowych model i ma kiepskiej jakosci szyby, które są bardziej podatne na uszkodzenia. U mnie w F30 są "setki" mikro uszkodzeń czego niegdy nie miałem nawet po dłuższym użytkowaniu w innych pojazdach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim aucie zdążyłem już trzy razy wymienić przednią szybę, w ciągu 13 miesięcy i 55 tys km przebiegu.

Wymiany robię przez ubezpieczalnie, po umówieniu się auto-glass przyjeżdża i wymienia w ciągu godziny pod domem na oryginalną (cokolwiek by to nie znaczyło :D ) szybę.

Ostatnio "wymieniacz" na pytanie czemu to tak pęka, tłumaczył iż to przez odchudzanie aut, współczesne szyby sa ponoć o połowę ciensze niż 10 lat temu.

A moje pękają dosłownie od byle czego, ostatnia miała dwa pęknięcia od naprawdę mikrospikijnych uderzeń, oba tuż przy karoseri, przy czym gdyby nie pęknięcia to śladów tych uderzeń pewnie w życiu bym nie zauważył.

 

Co do cen, za wymianę płacę 75 funtów excessu, ale byłem ciekaw ile bym musiał zapłacić sam za całosć. Zadzwoniłem do Auto-Glass i dostałem pełną wycene za szybę ze znaczkiem BMW. Ktoś zgadnie ile? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców naprawiałem szybę w Nordglass. Okazało się, że były dwa uderzenia, tuż obok siebie. Ślad pozostał, panowie z ASO obejrzeli szybę po naprawie i stwierdziliśmy, że jak dostane znowu (z poważniejszym skutkiem) to będziemy wymieniać. Na razie mam spokój (poza małym defektem stylistycznym), cała operacja naprawy trwała z 15 minut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Ja w ASO w inchcape z AC robiłem w E87 w 2010 roku, nic nie poniszczyli aczkolwiek został mega syf na desce, którego nie sprzątnęli :) ponoć to norma, kolega u nich też robił i miał tak samo. Następnym razem jak będę u nich robił z pewnością takiego auta nie odbiorę. Liczyli sobie wtedy (jakieś 8 lat temu) szyba + robocizna 2600zł. Za taką cenę powinno auto błyszczeć. Wymiana szyby na pilkingtona na armii krajowej wyniesie Cię jakieś ~500zł.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Szyba wymieniana w Inchcape w E91 na wiosnę 4000 brutto. Z ubezpieczenia szyb, więc luz. Fakt, na desce były okruszki szkła.... Pewnie przyjeżdża do nich ekipa zewnętrzna na wymianę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.