Skocz do zawartości

Dziwne drgania nadwozia


UTA-5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wiem że wątek był przerabiany pare lat temu ale widzę ze nie został zamknięty. Moje pytanie brzmi czy rzeczywiście były to tarcze?? Przód czy tył ? Mam podobny problem w f33 428. Auto do 77 km/h jedzie idealnie, powyżej zaczynają się wibracje i są tym większe im większa prędkość. Koła nowe, opony nowe. Na pedale hamulca nic nieodczuwalne. Jeśli jest tak możliwość to proszę o potwierdzenie rozwiązania problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 6 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Ps. To ja może dodam, że wymieniłem tarcze przod i było zero poprawy. Zakładałem kilka kompletów kół i wymieniłem: konwerter asb, wał, polosie, dyfer, tuleje tylnych sanek. Nie pomogło. Poddałem się, czekam aż coś się wysypie co będzie wskazywało na ewidentną przyczynę..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam

Wczoraj miałem podobne objawy. Zaczęło się od rezonansu na biegu 6 przy 1600ob/min (trwało to ok 2 miesiecy).

Potem bieg 5 i 6 jakoś tak "bassowo" i ciężko zaczęły pracować. Jadąc dalej samochód delikatnie zaczął wibrować jak przy kapciu, co dalo się odczuć też na drążku. Po 100km ciężko było jechać. Sprawa się rozwiązała sama - niestety. Podczas jazdy zazgrzytało I auto stanęło. Okazało się że padło gumowe łożysko przenoszące napęd czy jakoś tak. Zużyło się i się rozleciało, ponoć poszło jeszcze sprzęgło. Mam nadzieję że tylko to bo rok temu robiłem dwumasę.

Także jeżeli będziecie czuli drgania, to koniecznie sprawdzać też to łożysko. Auto ma 156 tys km i wysiadło.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.