Skocz do zawartości

F34: BMW 3 GT - opinie i uwagi


_holek

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie przy opadach zbiera sie w rynnie spojlera i leje sie strumieniami do bagaznika przy otwieraniu klapy

 

Lol. Miałem focusa z 2005 mk2 i tam lało się po szybie na boki i potem do bagażnika. Dało się dokupić gumki zakładane na krawędź szyby, które te wodę odprowadzały z brzegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakoś nie obserwuję gromadzenia wody...Przy okazji podzielę się wrażeniami niedawnej jazdy po serpentynach na podgórskim terenie w którym mieszkam. Zima raczej lekka i nie wymusza na samochodach specjalnych umiejętności...a tu jazda wieczorem, trochę śniegu, oblodzona nawierzchnia - zjeżdżające z naprzeciwka auta migają światłami o zagrożeniu. Po 400 m jazdy stop- na drodze stoi kilka samochodów, po drugiej stronie nieco wyżej to samo. Omijam towarzystwo delikatnie wciskając się w przerwę między stojącymi pod górę autami. Jakiś gość na szeroko rozstawionych nogach stoi na poboczu i mówi, że o dalszej jeździe nie ma mowy. Kilka samochodów z przeciwległego pasa próbuje zjechać tzn ślizgać się - jeden prawie ląduje w rowie i blokuje tym samym innym zjazd w dół. Wysiadam z samochodu, pytam czy ktoś ze stojących przede mną będzie ruszał pod górę - ochotników nie ma, czekają na piaskarkę. Odpalam auto i powoli wyprzedzam stojące-jadące pojazdy dojeżdżając do szczytu wzniesienia a następnie swobodnie do domu. Zero poślizgu. X-drive daje radę. Może trochę brak emocji związanych z tylno- osiowym napędem (w pozytywnym znaczeniu) ale jest spokój ducha i poczucie, że masz szansę dojechać bezpiecznie do domu w niepewnych warunkach. :D Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak zawsze byłem anty x po quattro w aud które nie dały emocji ale bezpieczeństwo, to właśnie jednak chyba next auto będzie znów x czy q... I chodzi tylko i wyłącznie o bezpieczeństwo.... Bo frajdy z rwd mam mega dużo... Ale nie jestem sam i nie mam już 20 kilku lat..
male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zachodnich forach jest sporo o problemach z xdrive, jest sporo opinii uzytkownikow ktorzy mieli wymieniana skrzynke rozdzielcza przed dobiciem do 50 tys. km

Z drugiej strony xdrive to nie tylko bezpieczenstwo, ale tez gwarancja dobrych osiagow w kazdych warunkach.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w X3 przez 209.000 nie padł. Padło co innego, ale naprawione i z tego co wiem dalej służy.

A w 3GT którą teraz mam też jeszcze nie padł, a mam już nabite ho, ho, z 15.000 :D

Nie wierzę, że istnieją takie auta, w których cokolwiek nie pada. Zależy, na kogo padnie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

Czy ktoś wie po jakim kodzie wyposażenia ze zdekodowanego nr VIN można sprawdzić/wywnioskować iż amortyzatory w danym egzemplarzu są amortyzatorami VDC (podaje nr czesci dla ułatwienia 37116851549 ) pytam ponieważ przy zakupie chciałbym uniknąć tego typu zawieszenia , interesuje mnie tylko na zwykłym amortyzatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taki powód zdecyduje czy zainteresujesz się danym modelem? :o Jaki jest koszt ew. wymiany?

 

Pozdrawiam

marioogt

Nie chodzi o to. W swojej 5gt wymieniłem ostatnio 4 amortyzatory w komplecie za około 13,700,00 pln ;-) w porównaniu do zwykłych których koszt to około 3000 pln za komplet .... sam sobie odpowiedz.

 

Ponad to pompa podwójna która kosztuje około 6000 pln

Poduszki na tylnym zawieszeniu, 700 pln za 1 sztukę czegoś uczciwego.

 

Do podanych części należy doliczyć koszt wymiany (śmiało kolejne 600-800 pln za amorki i z 600 pln za pompę oczywiście nie w ASO)

 

Gdzie ten cały dynamic Drive + EDC w 5GT to jakaś porażka, nawet na trybie sport auto zachowuje się jak mercedes 123 ;D buja, kołysze, miękko jak cholera i bardzo niepewnie po zakrętach, można się grubo zdziwić jak ten samochód o wadze 2tony potrafi być złudny.

 

W wrześniu tego roku kończy się leasing oraz moja przygoda z 5gt ;-) pora przeskoczyć na coś bardziej sprytniejszego. Jeździłem przez tydzień 3gt 2.0d 190 koni i jest dużo lepiej w prowadzeniu. Poza tym przez ostatnie 13 miesięcy ubyło mnie prawie 40 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Witam, miał któryś z kolegów problem z pukającymi zawiasami/siłowniami tylnej klapy podczas jazdy ? Słychać to na nierównościach jak pracuje nadwozie, podobnie jak podniosę klapę i bujam autem. Nie wiem czy regulacja na tych oldbojach coś da, nie che póki co grzebać żeby nie pogorszyć. Zawieszenie sprawdzone, zero luzu czy stuków. Jest to lekko irytujące.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem auto z serwisu. Oprócz rzeczy, które robi się na pierwszym przeglądzie (20600km)(moim drugim) doszła wymiana amortyzatorów z przodu. Dobrze, że załapałem się jeszcze na gwarancje, bo kończy się za miesiąc. Jestem zmieszany tą sytuacją- 20kkm i amortyzatory do wymiany...coś się tłukło na nierównościach z przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym dziwnego czy nadzwyczajnego?

 

Send with handy.

 

Nowe 3gt w testach.

 

A musi być nadzwyczajne ? a jak nie będzie dziwne to co wtedy ? :duh: Może kup nowe wydanie gazety FAKT , tam jest zawsze mega wysyp nadzwyczajnych i dziwnych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.