Skocz do zawartości

Głośno, głośniej, f30


kimi

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszę wprost f30 jest kiepsko wyciszona. Odgłosy wiatru od drzwi i lusterek są powyżej 80 km/h jak w klasach niższych.

Na forach zagranicznych jest wiele wątków na ten temat.

Obok kiepsko zamykający się drzwi to największa wada f30.

 

Czy jest sposób na to? Czy ktoś zgłaszał to w serwisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 523
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niewiele da sie z tym zrobić. Mi przeszkadza huk wiatru z szyby przedniej powyżej 140km/h.

 

W serwisie powiedzą Ci, że trzeba było kupić 5kę

 

Dokładnie tak, ja o to pytałem w salonie, powiedzieli mi, że trójka to samochód młodzieżowy i nie przykładali tam wagi do wyciszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sztukawyciszania.pl/

 

możecie spróbować:D bardzo "przystępne ceny"

 

"Wyciszenie uszczelek drzwi, uszlachetnienie ich izolacji akustycznej

 

Możliwe jest także wygłuszenie uszczelek drzwi w samochodzie, co znacząco poprawia izolacyjność akustyczną. Jeżeli podczas pokonywania trasy z wyższą prędkością lub podczas większego wiatru słyszysz przedostający się przez uszczelki drzwi hałas, oznacza to prawdopodobnie, że możemy popracować także nad uszczelkami drzwiowymi w twoim samochodzie.

Czas trwania operacji (cały komplet) to ok. 6-14 godzin. Koszt 350-750 zł/jedne drzwi."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest tak, że są różnice w głośności poszczególnych egzemplarzy. Jeśli niektórzy twierdzą, że jest o.k. Wtedy byłaby podstawa do reklamacji.

 

Faktem jest, że coś jest na rzeczy skoro wiele osób nie tylko w Polsce skarży się na to.

 

Moim zdaniem jest źle. Wyraźnie auto powyżej 80 km/h jest na poziomie klasy compact.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tą głośnością...

 

+1

To nie 7ma... Na, 5tka tez nie!

Do czego porównujecie? Hałas jest bo być musi a jak duży to kwestia punktu odniesienia.

Ja ostatnie pół roku przelatałem C-klasą(wziąłem nówkę i przez ten czas zrobiłem nią 32tyś. km) i śmiem twierdzić, że w F30 jest dużo ciszej! Mało tego, nie tylko szum jest mniejszy ale też znacznie lepiej wytłumione są odgłosy pracy zawieszenia itp.

Przy czym zaznaczam, ze w C-klasie miałem małą benzynę a w BMW mam klekota(silnik w BMW przy małych prędkościach slychac bardziej) i w Mercu miałem znacznie węższe opony(4 x 205 vs 225 + 255).

Do 200 można normalnie rozmawiać z pasażerem czy przez telefon(na głośnym) - moim zdaniem w tym segmencie tomi tak super wynik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś wielbicielem dźwięku to wcale mnie nie dziwi, że lubisz te dźwięki.

Compact za 200 tys, marki, która szczyci się być Premium powinien przynajmniej być lepszy od tych za 50 tys.

 

Zostaliśmy rozbestwieni przez producentów Golfów, Focusów i Octavii, które są coraz cichsze i różnica pomiędzy nimi a Beemkami i Mercami się zmniejszyła. Taki Golf GTI w wypasie jest bardzo realną alternatywą dla gołej nowej trójki mimo, że w podstawowej budzie i bebechach można go już za 60 tysięcy kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że tu nie chodzi o ciszę ale o ponadprzeciętną głośność. Ja na początku myślałem, że szyby nie są pozamykane.

 

Na początku miałem dokładnie takie samo wrażenie, cały czas ciągnąłem za przyciski od szyb. Coś jest na rzeczy, bo czasami w trakcie wolnej jazdy, np. w korku słyszę ptaki, które drą się na drzewach. Obecnie już przywykłem i nie zwracam na to uwagi, uważam, że rzeczywiście tragedii nie ma, jednak wydaje mi się, że E90 mojego ojca, które czasem pożyczam jest cichsze, szczególnie przy prędkościach 140 plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Skoro jesteś wielbicielem dźwięku to wcale mnie nie dziwi, że lubisz te dźwięki.

 

Audiofil to miłośnik DOBREGO dźwięku :twisted: . Szum trudno zaliczyć do takiego brzmienia.

 

Gdyby moje lampowce szumiały, to bym je pozabijał.

17201351_1531754336834932_3241894237246117208_n.jpg?oh=52637f578bbb6c04fb758f53a709581c&oe=5928CFCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F30 to katastrofa jeżeli chodzi o wyciszenie. Nie wiem co oni zrobili ale mój kolega ma e90 i jest o wiele ciszej. Byłem na jeździe próbnej F30 w benzynie i jadąc 140 także odruchowo łapałem za guziki od sterowania szyb bo myślałem że coś jest nie tak. Sorry ale jakbym miał jechać takim autem przez 5 godzin nonstop to bym wysiadł i zamówił taryfę najlepiej marcedesa.

 

A propo wyciszenia to jeździłem naprawdę wieloma autami dla ludu i według mnie najbardziej wyciszone auta to BMW 7, Mercedes S-klasa, VW Phateon i takimi autami mogę jechać nawet do hiszpanii. Audi A8 niby duża limuzyna ale beznadziejnie wyciszona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F30 to katastrofa jeżeli chodzi o wyciszenie. Nie wiem co oni zrobili ale mój kolega ma e90 i jest o wiele ciszej. Byłem na jeździe próbnej F30 w benzynie i jadąc 140 także odruchowo łapałem za guziki od sterowania szyb bo myślałem że coś jest nie tak. Sorry ale jakbym miał jechać takim autem przez 5 godzin nonstop to bym wysiadł i zamówił taryfę najlepiej marcedesa.

 

A propo wyciszenia to jeździłem naprawdę wieloma autami dla ludu i według mnie najbardziej wyciszone auta to BMW 7, Mercedes S-klasa, VW Phateon i takimi autami mogę jechać nawet do hiszpanii. Audi A8 niby duża limuzyna ale beznadziejnie wyciszona.

 

Jak Ty porównujesz serie 3 do serii 7 lub MB S-klasa to ja Ci gratuluje... Rozumiem bezpośrednie porównanie F30 do E90 i tu może bym się zgodził, ale zrobić tego nie mogę, bo nie jeździłem nigdy E90, natomiast przeczuwam, że Twoimi wyznacznikami są właśnie duże samochody które wymieniłeś, a to już grube przegięcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.