Skocz do zawartości

Kontrolka płynu spryskiwaczy - bład powiadomienia


hektorrr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Odłącz wtyczkę, zewrzyj piny i będzie grać :D

Taki mały żarcić....

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

TO nie jest błąd. Komunika powinień zniknąć i tyle. To jest prosty czujnik, który rozwiera jak nie ma płynu i zwiera jak ma, wiec cudów raczje tam nie ma. Najlepiej podjedź do ASO i niech to robią. OD tego jest gwarancaja.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też mi to wyskoczyło - wypstrykałem cały płyn letni (heh, 10k km zrobione, a tylko litr płynu zużyłem... :-) ), pojawil się komunikat "mało płynu", zalałem 4 litry zimowego i komunikat nadal występuje... Ech, wizyta w ASO się kłania :(

 

Hektorrr - jakiś progres u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem czasu podjechac do ASO :(

chce caly wypsztykac do konca i zalac do pelna zobaczymy co powie;)

Daj znac jak bedziesz w ASO ;)

 

Jutro jade na letnich gumach lacznie 350 km trzymajcie kciuki... bo dopiero na wtorek mi zakladaja zimowki... takie kolejki w serwisach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

Mam też ten problem ale zawsze pojawia się to gdy auto stoi na zewnątrz i tepm. zewn jest poniżej 3stC, tak że najpierw przy włączaniu zapłonu info o niskiej temp zewn, następnie mało płynu do spryskiwaczy.

Byłem z tym problemem trzy razy w serwisie:

1. Sprawdziliśmy program jest OK (auto postało wewnątrz serwisu, ogrzało się i było ok); zajechałem do domu i znowu to samo. Zadzwoniłem: " niech Pan podjedzie przy okazji"

2. Druga wizyta przy 30kkm. Wiemy już co jest, mamy akcje serwisową przeprogramowujemy komputery we wszystkich autach z początku produkcji (problemy z pracą wycieraczek, oświetleniem wewętrznym i załączającymi sie samoczynnie awaryjkami), na drugi dzień to samo. Niech Pan przyjedzie jeszcze raz.

3. Trzecia wizyta (dzisiaj). Rano poniżej 3stC jest sygnalizacja braku płynu. Podjeżdżam do serwisu (5stC), dwie godziny siedzenia i odpowiedź: Wszysko jest Ok, zalaliśmy zbiornik Pańskim płynem i nie ma sygnalizacji. Wg. BMW pewnie używa Pan złego płynu do spryskiwaczy (za gęsty). Tłumaczę człowiekowi że używam cały czas tego samego z Orlenu który wlał teraz i nie wyświetla się komunikat tak że płyn jest OK, co w końcu zam przyznał. Jako odpowiedź po dłuższej rozmowie dostałem na piśmie zalecenie żeby rozcięczać płyn do spryskiwaczy w 1/3 wodą z kranu. :mad2:

 

Normalnie już mi ręce opadają na ten serwis, chyba trzeba się będzie rozejżeć za innym. Chyba że BMW F30 to samochody do jazdy w temp powyżej 3stC.

 

Pozdrawiam

Gurdziol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
U mnie od miesiąca to samo. Pojechałem do ASO, zamówili mi nowy pojemnik na płyn teraz czekam aż przyjdzie. Najlepsze jest to, że jak wyjechałem z ASO to czujnik działa prawidłowo. Jednak wole go i tak wymienić, jeśli teraz takie coś wystąpiło, to po gwarancji też wystąpi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Mam ten sam problem . 3 razy byłem w serwisie i nie poradzili sobie z kontrolką. Ostatecznie usłyszałem :

Mamy odpowiedz z BMW , ze należy zalewać oryginalnym płynem BMW.

Serwis uważa , ze sa rożne gęstości płynów i czujnik głupieje ...

Zapytałem grzecznie w serwisie czy na pewno bo to dla mnie trochę głupie tymbardziej , ze płyn BMW należy samemu rozcieńczać 1:1 z wodą ... No tak a jak zrobię 1 litr płynu i 800 mln wody to gęstość bedzie inna pytam? A wie pan to oryginał musi być bo ten czujnik tak działa .

Stoję jak kretyn , uśmiecham sie i nie wiem co powiedzieć :)))

Mowie do gościa tak : Panie w takim razie zrobię u siebie w laboratorium pomiar gęstości płynu BMW, z Tesco , z Orlenu i BP.

Mam z certyfikatem piknometr , wagi , termometry , łaźnie wodne do rożnych temperatur i sprawdzę bo wychodzi na to ze ten czujnik robi oprócz pomiaru ilości płynu ( pływak ) pomiar gęstości płynu . Normalnie cudo w f 30 .

Zadzwoniłem jeszcze na infolinię przedstawiłem temat i facet mi mówi , ze instrukcja obsługi mówi , ze mam stosować płyny eksploatacjyjne rekomendowanie przez BMW ... Ok ale płyn do spryskiwaczy to nie płyn eksploatacyjn.... Zostawiłem numer telefonu i facet ma sie dowiedzieć co i jak .

Generalnie zamierzam udowodnić BMW , ze to wada fabryczna bo mam do tego sprzęt.

Ponad to sprawdzę co mówi książka serwisowa , prawo . Uważam ze jak pojadę na stacje diagnostyczną to mogą mi nie podbić przeglądu dopóki nie naprawię spryskiwaczy . A to chyba nie mój problem z uwagi na fakt ze auto jest na gwarancji ...

Pozdrawiam

Edytowane przez Tysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak - rok temu całą zimę przejeździłem na płynie zimowym z BP i non-stop w temperaturach poniżej 5-7 stopni miałem "lampkę", pomimo pełnego zbiornika.

 

W tym roku, przez przypadek, zalałem płyn ze Statoila, i (odpukać) - jeszcze lampki nie widziałem...

 

:| :?: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leje paliwo i płyn do spryskiwaczy tylko z BP - problemu nie miałem ani razu a trochę kilosów już nakręciłem więc i zbiorników płynu też kilka poszło(letniego i zimowego).

Auto wyprodukowane było w maju więc coś musieli poprawić w tym temacie a ASO miga się od naprawy bo nie wiedzą jak i czy wogóle potrafią coś z tym zrobić.

 

Tysiak - MISTRZ!!! Chciałbym zobaczyć miny speców z serwisu... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9.99 Litr paliwa ale dolicz jeszcze ze trzeba by było pewnie kupić pakiet Aerozine za 129 zl miesiecznie ktory umożliwi 10 razy w miesiącu korzystanie z "pistoletu" poniewaz w wersji podstawowej paliwo sprzedawane jest tylko w karnistrach 20 L. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.