Skocz do zawartości

Jakie felgi / opony do F3x


wuujtas7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
jeden sprzedający mówi żeby wziąć opony 225/40 przód i 255/40 przy feldze 19

 

To jakiś kiepski ten sprzedający... :mad2: :mad2:

Przy szerokości różnej o 3 cm profile też powinny różnić się 5%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej


Szukam informacji odnośnie możliwości zrobienia czegokolwiek aby system zaakceptował nowe koła gdyż jak niektórzy już pisali xdrive wariuje delikatnie mówiąc przy ruszaniu bądź mocniejszym wciśnięciu gazu.


Opony wg zaleceń jednak felgi w rożnym rozmiarze niestety po zakupie dopiero okazało się iż niezgodne z zaleceniami(mądry po szkodzie)


Przód 8,5 et35 225/40/19

Tył 9,5 et40 255/35/19


Moje pytanie brzmi czy jeszcze coś z tym można próbować robić czy po prostu felgi śmietnik i kupić nowe. Temat mocno analizowany jednak myślę ze najszybciej znajdę odpowiedz po prostu pytając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Fabrycznie różnica w szerokości felg wynosi 0.5 cala.

Jak masz róznicę 1 cal to tylna opona ma zmniejszoną średnicę zewnętrzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja również mogę Was prosić o konsultację mojego zakupu :) ? Mam styling 403 ale bardzo podobają mi się 405. Niestety ciężko z dostępnością no i cena spora.

Wynalazłem coś takiego https://allegro.pl/oferta/jak-style-405m-18-do-bmw-1-e81-f20-f21-12563146417


Jak z trwałością takich felg? Jeżdżę głównie w Szwajcarii więc raczej dołów tu nie ma ale nie chcę niespodzianek. No i przez Niemcy w drodze do Polski to lubię depnąć, wiadomo. Można zaufać tym felgom :) ?


Mój vin WBA8C51040K737130

BMW F30 320d 190km automat 10.2018

Opony z przodu 225/45R18

Z tyłu 255/40 R18


Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca te zaproponował. Będą dobre ?


https://www.ladnefelgi.pl/product-pol-67243-4x-Felgi-18-m-in-do-BMW-E90-E91-F30-F31-F34-GT-4-F32-F36-F10-RBK796-BK796-IN0216.html


przód 8'' ET34 albo 35 nie wiem w końcu co tam podają, tył 9'' ET40


Na lato mam Goodyear Contagrip. Na zimę chyba Sotto zero od Pirelli. Oba komplety Runflat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam opony i felgi z e90 wz230 chciałbym je założyć do f30, z tego co przymierzał wulkanizator to pasuja. Mam wątpliwości co do opon bo założone mam na nich przód 225/35/19 i tył 255/30/19. Oryginalnie powinno być 225x40 i tyl 255x35. Czy jest to jakiś problem ? Coś przez to się będzie psuć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie dziękuje za odpowiedź, mógł byś mi jeszcze napisać czy coś złego by sie działo jeżeli bym je założył? Planuje kupić takie o których wspomniałem, natomiast obecne zimówki nie mają już bieżnika i są z 2015r, na takich kupiłem samochód. Czy założenie takich na np. Miesiąc gdzie zrobił bym max 2 tys km to duże zło?


Edit: ok wygooglowałem chyba lepiej tego nie robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie,

Pytanie odnośnie felg do F31.

Chce kupić 18” model 400

Wedle katalogu z przodu 8” ET 34, a na tył 8.5 cała ET 47.

Dziwne bo kalkulator ET pokazuje ze tylna felga względem przedniej będzie bliżej zawieszenia 19.5 mm( tutaj Ok) i zewnątrz bardziej schowana o 6.5mm. Dziwne ze tył jest węższy względem przodu, chyba ze oś auta jest szersza z tylu?

A mam możliwość kupienia od modelu f34.

Przód 8” ET 34 natomiast tył 9” ET 42. I tutaj kalkulator pokazuje, ze tył będzie bliżej zawieszenia 19.5 czyli tak samo, natomiast zewnątrz szersza względem przedniej o 6.5mm(natomiast względem 8” o 13mm).

Jak uważacie ? Czy lepiej dedykowane czy założyć 9 na tyl ?? Opony zostają takie same czyli 225x45 przód 255x40 tyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy przy feldze 8.5x19ET35 może być zastosowana konfiguracja opon

przód: 2x 225/40ZR19 93Y

tył: 2x 255/35 ZR19 96Y


Felgi są jednakowe i martwi mnie ten rozmiar przedniej osi.

Jest to używany komplet na niemieckim rynku, gdzie mieszkam.

Sprzedawca twierdzi, że pasuje do BMW F30, F31, F32, F36.


Moje auto to BMW F31, 320 D, 184 KM, 2013.


Dziękuję Wam za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.