Skocz do zawartości

F34: BMW 3 GT - opinie i uwagi


_holek

Rekomendowane odpowiedzi

Borykam się ciągle z jakimiś upierdliwymi stukami z zawieszenia i to chyba jednak amory tak stukają. Ale zanim kupię nowe, to chciałbym z kimś wymienić wrażenia, bo tanie nie są i na chybił trafił nie uśmiecha mi się impreza :)

 

A jaki masz przebieg? Amortyzatory spokojnie powinny wytrzymać do ~150kkm, a może i znacznie dłużej. Może to typowa przypadłość, czyli maglownica się odzywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Przebieg 109kkm, potwierdzony, też mnie dziwi, że już, no ale można mieć pecha.

Przekładnia... to już wolę amory, bo z 12kpln tańsze od przekładni ;)

Ale poważniej - przekładnia miała typowe stuki, wyeliminowane zestawem naprawczym.

Choć oczywiście jest możliwość, że jest wywalona.


@Ponta - kolega zamknął już warsztat i teraz... szkoda gadać, jak ciężko znaleźć kogoś, do kogo będzie zaufanie. Wymieniałem na prawej stronie łożysko, ale wygląda jakby było do wymiany... jakby było wadliwe od początku, ale warsztat założył. Nie wrócę na reklamację, szkoda drogi, więcej tam nie zawitam. Ale też nie mam pewności czy to łożysko, bo może było OK, ale amor stuka albo o zgrozo, ktoś go dobił zmieniając łożysko. Nie dowiem się. Trzeba rozebrać. Taki warsztat, że drugi raz trzeba.

Tylko, że stuki też mam z lewej strony. Dlatego chętnie porozmawiałbym z kimś, kto ma takie zawieszenie, bo może ja za dużo słyszę i jedynie jeszcze raz do wymiany łożysko.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
A może wystarczy pobawić się regulacja odbojników na klapie, żeby nie było tej szczeliny przy zamku.

Chodzi o te odbojniki opisane w tym dokumencie

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/g02-x4-m40d-sac/repair-manuals/41-body/41-62-tailgate/1VnclM901j

a dokładnie to

1VncnvpyY4

 

Jak je wykręcono zbyt mocno klapa miała kłopot się zamknąć. Owszem stuków na jakiś czas nie było, ale powróciły.

Mi stuka jak przejadę przez wysoki, ale krótki róg/dziurę. Przyczyna? PÓŁKA a raczej jej mocowanie - ta bliżej tyłu.

nasmarowałem te zatrzaski/zawiasy, psiknąłem WD40 w mocowania i cisza. Pewnie u Was to samo :)

A jak nie pomoże- zdjąć półkę lub ją czymś obciążyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Członkowie klubu
Przebieg 109kkm, potwierdzony, też mnie dziwi, że już, no ale można mieć pecha.

Przekładnia... to już wolę amory, bo z 12kpln tańsze od przekładni ;)

Ale poważniej - przekładnia miała typowe stuki, wyeliminowane zestawem naprawczym.

Choć oczywiście jest możliwość, że jest wywalona.


@Ponta - kolega zamknął już warsztat i teraz... szkoda gadać, jak ciężko znaleźć kogoś, do kogo będzie zaufanie. Wymieniałem na prawej stronie łożysko, ale wygląda jakby było do wymiany... jakby było wadliwe od początku, ale warsztat założył. Nie wrócę na reklamację, szkoda drogi, więcej tam nie zawitam. Ale też nie mam pewności czy to łożysko, bo może było OK, ale amor stuka albo o zgrozo, ktoś go dobił zmieniając łożysko. Nie dowiem się. Trzeba rozebrać. Taki warsztat, że drugi raz trzeba.

Tylko, że stuki też mam z lewej strony. Dlatego chętnie porozmawiałbym z kimś, kto ma takie zawieszenie, bo może ja za dużo słyszę i jedynie jeszcze raz do wymiany łożysko.

3 mechaników później i... przypadek przy zmianie kół na letnie - aktualizacja, bo może się komuś przyda.

Każdy mechanik\diagnosta mówił, że zawieszenie książkowe, nie ma się do czego przyczepić, ale faktycznie coś stuka przy kołach podczas jazdy. Może przekładnia? Ale to też wyciągać i weryfikować, jeśli jest OK, to niepotrzebne koszty, dość spore.

W weekend zmieniałem koła na letnie, a że miałem trochę więcej czasu, to stwierdziłem, że poczyszczę co można po zdjęciu kół. I tak trochę się bawiąc, zupełnie przez przypadek usłyszałem podobny dźwięk do tego, który mnie od dłuższego czasu irytował, wyciągając gumę lewarka z podpory.

Te podpory są wciskane na dwa zaczepy - u mnie trochę sobie luźno latały i obijały o karoserię... zblokowałem, wyjechałem na testową drogę i cisza... najtańsza naprawa "zawieszenia" ever :mrgreen:

  • Lubię to 1

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Raport z wakacyjnego spalania autostradowego (130-140km przez większy czas): 1150 km i wynik 6,8 l/100

Gdybym odpuszczał większe wzniesienia (połowa trasy w górach) to 0,5 litra niżej z pewnością.

Jak na 2.0, 184KM, masę własną i 3 osoby z bagażami to wynik mnie baaardzo satysfakcjonujący.

Miasto i krótkie dystanse: niezmiennie średnio 10l.


PS. jak to auto trzyma się drogi! :mrgreen:



ma-3452667-JPG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich użytkowników tego forum. Jest to mój pierwszy wpis. Nie będę ukrywał, że impulsem do rejestracji była chęć uzyskania informacji/pomocy co do się zrobić z taką usterką ledów do jazdy dziennej.

Czy da się coś z tym zrobić? Czy znacie kogoś w Łodzi lub okolicy, który mógłby to naprawić?

IMG-20220827-141324.jpg


Z góry dziękuję za wszelkie rady i wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem od niedawna posiadaczem BMW 3 Gt, na wstępnie przepraszam, za swój post, ale potrzebuje pomocy.

Czy ktoś orientuje się jak wgrać aktualizacje map (nawigacji) i softu o ile się da.

Dodam że nie jestem mega ogarnięty w takie tematy. Wiec prosiłbym również jakieś instrukcje co i jak.

Będę wdzięczny za każda informacje. Miłego Dnia i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników tego forum. Jest to mój pierwszy wpis. Nie będę ukrywał, że impulsem do rejestracji była chęć uzyskania informacji/pomocy co do się zrobić z taką usterką ledów do jazdy dziennej.

Czy da się coś z tym zrobić? Czy znacie kogoś w Łodzi lub okolicy, który mógłby to naprawić?

Z góry dziękuję za wszelkie rady i wskazówki.

Światła LED mają dożywotnią gwarancję jak mnie poinformowano. Jedź do ASO BMW to powinni CI wymienić lub zdiagnozować jakąś może błahą usterkę.

 

Witam, jestem od niedawna posiadaczem BMW 3 Gt, na wstępnie przepraszam, za swój post, ale potrzebuje pomocy.

Czy ktoś orientuje się jak wgrać aktualizacje map (nawigacji) i softu o ile się da.

Dodam że nie jestem mega ogarnięty w takie tematy. Wiec prosiłbym również jakieś instrukcje co i jak.

Będę wdzięczny za każda informacje. Miłego Dnia i Pozdrawiam

 

pobierz aplikację BMW CONNECTED.

TU

jest wszystko podane... Szukać :idea:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam wszystkich użytkowników tego forum. Jest to mój pierwszy wpis. Nie będę ukrywał, że impulsem do rejestracji była chęć uzyskania informacji/pomocy co do się zrobić z taką usterką ledów do jazdy dziennej.

Czy da się coś z tym zrobić? Czy znacie kogoś w Łodzi lub okolicy, który mógłby to naprawić?

Z góry dziękuję za wszelkie rady i wskazówki.

Światła LED mają dożywotnią gwarancję jak mnie poinformowano. Jedź do ASO BMW to powinni CI wymienić lub zdiagnozować jakąś może błahą usterkę.


Pojechałem zgodnie z sugestią. Diagnoza (prawdopodobna, bo na 100% mogą to powiedzieć po wyjęciu lampy za 1150 zł ), Uszkodzony moduł i prawdopodobnie reflektor. Kuracja to 9100 zł nowy reflektor i 1150 zł robocizna. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto wisi już długo i miałem okazje się z nim zaznajomić.


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-3gt-xdrive-4x4-m-pakiet-harman-kardon-head-up-fotel-z-pamiecia-ID6ELExA.html?


Uważajcie, auto pije olej (wyciągnąłem te info od sprzedawcy), silnik zalany cały (przy wlewie do oleju) po częstych, nieumiejętnych dolewkach, z opon wychodziły druty nie miały bieżnika (czegoś takiego jeszcze nie widziałem!!!), felgi pozdzierane kierownica sama skręca na nierównościach, skóry porysowane, podrapane, auto słabo przyśpiesza sprzedający przez telefon obiecuje salonowe auto a wystarczy 5 minut i człowiek ma dosyć kupowania samochodu. Bardzo przykre doświadczenie, mimo bardzo miłej i serdecznej i wydawałoby się szczerej rozmowy przez telefon przed oględzinami - na miejscu katastrofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na zdjęciach nie wygląda aż tak źle. Może też trochę za dużo sobie obiecujesz - jakby nie było to 8-latek ;)

 

zdjęciami nie pojeździsz ;) 8 lat nie tłumaczy takiej rozbieżności stanu faktycznego a tego co deklaruje sprzedawca przez telefon. widać nie dbał,a do sprzedaży odpicował auto żeby fajne fotki wyszły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) jakby nie było to 8-latek ;)

 

Generalnie kupuje używane BMW w wieku 7,8 lat i zawsze super trafiałem, no może raz trochę za bardzo sercem kupiłem X3. Jak widzisz w XDRIVE takie opony to ręce opadają, a jeszcze bardziej jak widzisz w środku fotelik dla dzidziusia! Przecież to można się zabić na własne życzenie. I żeby nie było zapomniałem dodać, że auto faktycznie jest całe w oryginale bo zmierzyłem. I te właśnie opony, niby taka pierdoła dały mi wyobrażenie jak to auto było eksploatowane przez tego drugiego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie kupuje używane BMW w wieku 7,8 lat i zawsze super trafiałem

 

Nie mówię, że się nie da ;)

Ale czasami dziwię się jak ludzie wymagają od kilkuletniego auta, żeby wyglądało jak nowe. Opony ktoś pewnie dojechał (no trochę za bardzo skoro mówisz, że ich stan był taki tragiczny). Po co miał kupować nowe za ~2.5-3kpln jak zamierzał pozbyć się auta, a nowy nabywca za to nie zapłaci. Sorry, tak to już jest, że albo auto jest po prostu używane i różne kwiatki znajdziemy (tym bardziej, ze każdy zwraca na co innego), albo zadbane z ceną z kosmosu i wtedy każdy chce ostro negocjować, bo przecież jest tu i tam drugi taki duuużo taniej. Opony to najmniejszy problem - gorzej z pozostałymi rzeczami, które opisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Koledzy, potrzebuje rady.

Na różnych forach i w internecie spotkałem dwie sprzeczne informacje.

Chce do swojego 3GT założyć koła 19 na lato. Mam do kupienia oryginalne 19-stki z oponami o rozmiarach:

Przód: 225/40/19

Tył: 255/35/19


Sprzedawca mówi, że będzie ok natomiast ja mam wątpliwości. Co uważacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Siema. 
Może ktoś podrzucić nr klocków hamulcowych z tyłu? 
Komputer mi wyświetla jeszcze 6 tys km, ale w październiku lecę w trasę gdzie zrobię minimum 1500km i myśle już powoli zmienić . 
Czy czujnik też muszę zmienić ? 
Jakie marki klocków polecacie ?

Auto to GT 330i rocznik 2018/07. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Borsuczek napisał(a):

Dzięki . A kiedy zostaje "uszkodzony" ?
Ja auto rok temu kupiłem i dalej pokazuje 6 tys km do zmiany klocków , prawdopodobnie ktoś jeździł wcześniej tylko po mieście bo ja teraz jeżdzę 95% poza miastem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Gdy okładziny na klockach będą już na tyle cienkie, że wpięty w jeden z nich czujnik dotknie tarczy i ścierając się przerwie obwód.
Nikt Ci nie powie ile km do wymiany wtedy pokaże Check Control. U każdego będzie inaczej.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, GR napisał(a):

Gdy okładziny na klockach będą już na tyle cienkie, że wpięty w jeden z nich czujnik dotknie tarczy i ścierając się przerwie obwód.
Nikt Ci nie powie ile km do wymiany wtedy pokaże Check Control. U każdego będzie inaczej.

Jak to działa to wiem. Bardziej chodziło mi właśnie czy jakiś Check wyskoczy . 
Czyli on działa zero-jedynkowo ? Nie tak że jest już np lekko przetarty  i komputer już wie że zostało np 6 tysięcy km? 

Edytowane przez Masta5690
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.