Skocz do zawartości

BMW 328I N20 - Obroty po odpaleniu


NoFuck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewnien mały problem. Otóż po odpaleniu auta na zimnym silniku obroty wędrują w okolice 1100 obrotów, silnik wtedy pracuje ładnie i równiutko. Następnie obroty powoli zaczynają spadać i silnik pracuje już gorzej, czuć tak jakby chwilowe zafalowanie obrotami i dalej spadają w granice 600 obrotów i tak zostaje. Obroty nie falują ale silnik nie pracuje tak ładnie jak po odpaleniu kiedy trzyma wyższe obroty. Czuć takie delikatnie szarpnięcia czy jakby to nazwać dławienie. Nie jest to jakoś bardzo mocno odczuwalne ale mimo to denerwujące. Może ktoś miał taki problem albo podpowie gdzie szukać problemu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzw. Cold start na początku, czyli podgrzewanie kata.

Jeżeli się go nie ma, można to wyłączyć.

N20 nie ma zbyt pięknej kultury pracy na niego jałowym ;) (posiadacz n20 328i)

A drgania pewnie zaczęły się gdy się zaczęło robić zimno?

Powodów może być dużo, zaczynajac od przepływomierza kończąc na wtryskach.

Sprobuj przeczyścić maf (ten czujnik idący w rurze od filtra powietrza).

Pod komputerem jakieś błędy pokazuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drgania były już wcześniej, nawet jak było cieplej i gdy zatrzymywałem się na światłach i miałem zapięte D. Na N i P też ładniej pracuje. Tak samo na D jeśli załącze klime też ładniej pracuje. Może on po prostu trzyma za niskie obroty na postoju?


A co do błędów to sprawdzałem tylko przez podłączenie obd przez aplikacje w telefonie i błędów nie było. Nie jeździłem do mechanika na podpiecie do kompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisisj znowu dziwna sytuacja, odpalam auto, pracuje na ssaniu czekam chwilę aż obroty spadną i ruszam. Dojeżdżam kilometr do świateł zatrzymuje się i obroty w granicach 800 i silnik pracuje ładnie. Później za kilkanaście minut kolejne światła i obroty już 600-650 i gorsza praca silnika i bujniecia autem. Obie sytuację przy włączonym ogrzewaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.