Skocz do zawartości

Korekty wtrysków 2.0d B47


LuKaSh001

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jakieś pół roku temu nabyłem kolejne BMW, tym razem wybór padł na F31 z silnikiem 2.0d B47. Auto z polskiego salonu, rocznik listopad 2018, przebieg w momencie zakupu 16 kkm, pierwsza wymiana oleju w ASO po dwóch latach przy powyższym przebiegu.

Po przejechaniu kolejnych 10 kkm oddałem auto na wymianę oleju i podczas rutynowej diagnostyki okazało się że wtryski wskazują dość spore korekty.

Cylinder 1: +1,8

Cylinder 3: -0.1

Cylinder 4: +0,3

Cylinder 2: -2.1


Czy ktoś z Was spotkał się już z podobną sytuacją aby przy tak niskim przebiegu samochodu wtryski już pokazywały aż takie odchylenia ?


Serwis zasugerował zmianę stacji benzynowej i zmianę paliwa na "normalą ropę" ponieważ do tej pory lałem tylko Vpower z Shella. Wg nich paliwa z "ulepszaczami" nie do końca ponoć mają pozytywny wpływ na diesela ponieważ są za suche. Oczywiście za 2 kkm mam wrócić do nich na kolejne badanie.


Dodam jeszcze, że auto nie wykazuje żadnych niepokjących objawów podczas użytkowania typu szarpanie, falujące obroty, dymienie itp.


Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

B47 to niesmiertelny silnik, ja bym sie wogle nie przejmowal tymi korektami. Jak poczytasz niemieckie fora to z tymi silnikami nic sie nie dzieje, zrobisz 300-400tys i moze turbine wymienisz.

Nie daj sie naciac ASO...

Na przyszlosc rozwaz zakup auta z niemieckiego ASO, mnie zawsze wychodzilo wychodzi taniej i na wiekszym wypasie.


W sumie to moze zle zrozumialem, auto kupiles w polskim salonie czy 1szy wlasciciel kupil w salonie, zrobil nim X niesprawdzalnych kilometrow i sprzedal? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.