Skocz do zawartości

[F30] Kodowanie przez Bimmercode


xelibri

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie też to doczytałem. Rozumiem, że przy tym emulatorze problem jest nie do obejścia. Czy ktoś może potwierdzić, czy inny emulator nie ma takich problemów? Przeczytałem, że inne modele zachowują się poprawnie, np. taki:

https://pl.aliexpress.com/item/32999814598.html?spm=a2g0o.cart.0.0.ce6c3c00u3c1Dj&mp=1


Tylko chciałbym mieć pewność przed zamówieniem, żeby nie wyrzucić pieniędzy w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Na nieprecyzyjne pytania, tak samo się odpowiada ;) więc - ależ przecież one same się włączają! ;)


Ale zapewne masz na myśli przednie ;)

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=163&t=365496

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś dlaczego jak zakodowalem sobie BMW LOGO mperformance to wyswietla mi sie m550d na zegarach? :D mam 328i. jak wybrałem BMW M3 to tez cos innego sie koduje

To słabo działa. Nie ma nic ciekawego w standardzie :(

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakodowałem sobie skrzynie sportową oraz tryb sport + i wszystko ok, skrzynia pracuje prawidłowo, jak by ktoś sie zastanawiał to jest spora różnica, pojawił sie napis S+bieg zamiast DS, oraz napis SPORT + obok ale na zegarach na liście trybów wciąz mam tylko ECO PRO, COMFORT i SPORT

Brakuje SPORT+ chociaż jest zakodowany, w innych miejscach się wyświetla i działa prawidłowo. Koduje wszystko ręcznie programem BMWAICODER przez kabel ENET. jak dodać SPORT+ do listy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też to doczytałem. Rozumiem, że przy tym emulatorze problem jest nie do obejścia. Czy ktoś może potwierdzić, czy inny emulator nie ma takich problemów? Przeczytałem, że inne modele zachowują się poprawnie, np. taki:

https://pl.aliexpress.com/item/32999814598.html?spm=a2g0o.cart.0.0.ce6c3c00u3c1Dj&mp=1


Tylko chciałbym mieć pewność przed zamówieniem, żeby nie wyrzucić pieniędzy w błoto.

 

Witam

Mam ten sam emulator, po zakodowaniu wstępował ten sam problem tj. 150km/h w miejscach gdzie nie ma pokrycia prędkości w mapach.

Więc postanowiłem zaktualizować mapy u mnie wersja road map europe west next 2021-1. Po aktualizacji zamiast 150km/h pojawiają się trzy kreseczki w miejscach gdzie mapy są bez pokrycia (bez ograniczeń w mapach).

Jeżdżąc więcej zauważyłem że problem 150km/h nadal występuje ale bardzo sporadycznie, nie wiem od czego to zależy.

Natomiast jeżeli chodzi o emulatory to najlepszy jest ten Rumuński (wszystko działa idealnie) ale i najdroższy jest jeszcze produkcji niemieckiej też ma bardzo dobre opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Członkowie klubu
Można zakodować, żeby po wybraniu opcji Telefon, pojawiała się domyślnie lista ostatnio wybieranych numerów, a nie książka kontaktów?

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam adapter vlinker mc+ 4.0.


Nie moge sie z nim połączyć zadna aplikacja ktos moze wie o co chodzi?


Świeci sie zielona dioda power on, niebieska tez bluetooth włączone zapłon włączony sparowany adapter w ustawieniach androida smartfon mate 20 pro.


Jaka aplikacje nie zainstaluje wyskakuje blad połączenia badz nie mozna połączyć sie z adapterem? O co chodzi? W opisie na allegro pisze ze dziala z bimmercode??

b28nl6U.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekopałem wszystkie strony tematu i mimo że pytanie padło kilka razy nikt nie otrzymał konkretnej odpowiedzi . Chodzi o sportowe wskaźniki . Zakodowałem w Bimmercode że się pojawiły ale nic się na nich nie dzieje . Ktoś wie jak to można ogarnąć ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czułość włączania świateł do jazdy dziennej jest tu:

FRONT ELECTRONIC MODULE -> Expert mode - > RLS_DEF_FLC_SCHWELLWERT_SATZ

FRONT ELECTRONIC MODULE -> Expert mode - > RLS_FLC_SCHWELLWERT_SATZ

Którą opcję trzeba tam zaznaczyć żeby dzienne wyłączały się jak zrobi się zdecydowanie ciemniej bo w tej chwili nawet w przy słonecznej pogodzie bardzo szybko przechodzą na światła mijania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zakodowałem doświetlanie zakrętów przez halogeny ale zauważyłem że halogeny zapalają się również po włączeniu wstecznego biegu i nie wiem czy wcześniej tak było i dopiero teraz zwróciłem na to uwagę , czy coś namieszałem teraz przy kodowaniu. Chciałbym to wyłączyć bo nie wiem za bardzo czemu miało by służyć zapalanie przednich halogenów podczas cofania .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakodowałem doświetlanie zakrętów przez halogeny ale zauważyłem że halogeny zapalają się również po włączeniu wstecznego biegu i nie wiem czy wcześniej tak było i dopiero teraz zwróciłem na to uwagę , czy coś namieszałem teraz przy kodowaniu. Chciałbym to wyłączyć bo nie wiem za bardzo czemu miało by służyć zapalanie przednich halogenów podczas cofania .

 

Tak chyba jest w standardzie.

Pozdrawiam,

47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.