Skocz do zawartości

[F30] Brak tweeterów


Jaree7x

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Ostatnio próbuje nabyć trochę wiedzy odnośnie nagłośnienia. W moim F30 navi bussines, mały ekran itd. Jakieś tam głośniczki pod fotelami, tradycyjnie w drzwiach i to chyba tyle, póki co chciałbym dorzucić Tweetery.


I teraz pytanie, o ile znalazłem ramki harmana w ASO

( 51337323509 nr czesci) chyba ze sie myle to niech mnie ktos poprawi


To teraz pytanie co dalej, montaz jest skomplikowany? Co powinienem zrobic przy montazu tych tweeterow tzn na co zwrocic uwage, czy to jest jakies P&P podpinam i tyle, czy trzeba cos jeszcze kombinowac? Jestem zielony, jakies tam drutowane naglosnienia nieraz sie robilo ale no nie chce odwalic lipy w tym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie, właśnie o to mi chodziło, jak sprawdzić jakiego typu nagłośnienie mam? :D Jestem zielony!


Jeśli dojdzie że zwykłe i do zwykłych nie podepne tych tw, to czy sama wymiana w przednich drzwiach głośników wystarczy i nie jest jakas skomplikowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz tweeterów w ramkach z przodu drzwi to masz podstawowe audio (base) - po jednym głośniku w każdych drzwiach i suby pod fotelami z przodu.

Głośniki od Hifi czy HK wymieniasz P&P - odkręcić śrubki, wyjąć, odpiąć kabel głośnikowy, podpiąć kabel pod nowy głośnik, włożyć nowy, przykręcić :) Do tych głośników podepniesz tweetery oryginalną kostką.

Jakbyś chciał wymieniać suby pod fotelami to już nie tak łatwo, bo HK (i chyba też Hifi) nie mieści się do kartonów od subów z podstawowego audio. Trudno jest również usunąć oryginalne suby, bo są wklejone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeju! Dzięki śliczne, o to mi właśnie chodzi, o ile suby mi nie przeszkadzają tak zależy mi na tweetach.


Podpowiesz mi czy te głośniki to są te z drzwi? https://allegro.pl/oferta/glosnik-sredniotonowy-harman-9364956-bmw-mini-9649681414


Patrzę bo od tego gościa wziąłbym też tw z tej aukcji -> https://allegro.pl/oferta/glosnik-wysokotonowy-harman-f10-f11-9184794-9649681217


Jesli wymiana jest prosta to wziąlbym od niego komplet na lewe i prawe przednie drzwi + tw, a ramki z aso bo to chyba numer ten ktory podalem, chyba ze sie myle to prosze o poprawke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wymiana jest prosta to wziąlbym od niego komplet na lewe i prawe przednie drzwi + tw, a ramki z aso bo to chyba numer ten ktory podalem, chyba ze sie myle to prosze o poprawke.

 

To są głośniki HK i to z "naszego modelu". Można kupić HK ze starszej serii - tam inaczej umiejscowione są podłączenia, ale też mogą być. Tweetery chyba nie są z F30, ale będą pasowały.


Ramki faktycznie chyba najlepiej z ASO albo np. czescidobmw.pl - na Allegro żądają większych pieniędzy za używane :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie te głośniki HK grają lepiej niż podstawowe, ale tyłu praktycznie nie słyszysz, więc nie wiem, czy warto. Jeżeli nie planujesz instalacji wzmacniacza, to chyba nie ma sensu. Chyba, że chcesz kogoś z tyłu uraczyć trochę lepszym dźwiękiem... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest również usunąć oryginalne suby, bo są wklejone.

Serio? Ktoś potwierdzi bo noszę się z zamiarem wymiany głośników na te: https://allegro.pl/oferta/bmw-e60-e61-e90-e91-audio-system-x200bmw-evo2-hifi-6995950774

bo istnieje cały obszerny wątek na forum https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=163&t=319137 ale tam sami "audiofile" piszą i nikt nic nie pisał, że suby jakieś niewymiarowe i wklejone... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra komplet mam :


2 tweety, 2 głośniki, zamówiłem również ramki HK z aso, do tego kilka zatrzasków w drzwi bo pewnie przy zdejmowaniu boczka troche ich pójdzie.


Najbardziej boje się tego jak zdjąć te dekory z klamek aby ich nie uszkodzić.


Swoją drogą macie na to jakiś spsoób? No i jak się zabrać do zdjęcia tej ramki pod tweety. W sobotę będę działał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...do tego kilka zatrzasków w drzwi bo pewnie przy zdejmowaniu boczka troche ich pójdzie.

 

Zatrzaski bardzo ładnie się wyjmują - można za to je zniszczyć przy ponownym montażu boczka. Musisz uważać, żeby wszystkie trafiły w swoje dziury, co wcale nie jest takie proste.

 

Najbardziej boje się tego jak zdjąć te dekory z klamek aby ich nie uszkodzić.

 

Podstawa to plastikowe narzędzia. Od spodu dekoru masz dziurę, którą możesz go podważyć. Zdejmowałem wielokrotnie - nic nie uszkodziłem. Uwaga przy montażu - najpierw trzeba wsunąć górną część.

 

No i jak się zabrać do zdjęcia tej ramki pod tweety. W sobotę będę działał

 

Ramkę się po prostu ściąga - przynajmniej tak robiłem z tylnymi. Są dwa zaczepy - takie wsuwki - u dołu i to wszystko. Ona się jakoś specjalnie nie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra po zabiegu :D Tak naprawdę nic trudnego.


Efekt? Jest różnica, tweetery dały sporo, naprawdę warto je dorzucić, no a głośniki harmana... To też coś innego niż oryginał, sama budowa jednego i drugiego to róznica kolosalna... :D

Wymieniłes tylko głosniki w drzwiach na harmn i dałeś tweetery ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra po zabiegu :D Tak naprawdę nic trudnego.


Efekt? Jest różnica, tweetery dały sporo, naprawdę warto je dorzucić, no a głośniki harmana... To też coś innego niż oryginał, sama budowa jednego i drugiego to róznica kolosalna... :D

Wymieniłes tylko głosniki w drzwiach na harmn i dałeś tweetery ??

 


Na ten moment tak :D I jestem mega zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ja wymieniłem w mojej F31 zestaw fabryczny na ten audio system germany z allegro za 1200. Kupiłem ramki jak nie zalezy wam na napisie KH tylko całe czarne bez napisu to sa tansze. Głośnik basowy faktycznie wklejony ale podgrzałem suszarką do włosów i praktycznie lekko podważyłem śrubokrętem i samo odeszło. Gra to znacznie lepiej ale fatycznie brakuje troche mocy dla głośników i koniczny bedzie wzmacniacz (gra cicho). Tylko nie wiem gdzie go wsadzić bo z boku mam anteny LTE i nie ma miejsca na wzmacniacz..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem w mojej F31 zestaw fabryczny na ten audio system germany z allegro za 1200. Kupiłem ramki jak nie zalezy wam na napisie KH tylko całe czarne bez napisu to sa tansze. Głośnik basowy faktycznie wklejony ale podgrzałem suszarką do włosów i praktycznie lekko podważyłem śrubokrętem i samo odeszło. Gra to znacznie lepiej ale fatycznie brakuje troche mocy dla głośników i koniczny bedzie wzmacniacz (gra cicho). Tylko nie wiem gdzie go wsadzić bo z boku mam anteny LTE i nie ma miejsca na wzmacniacz..

Dasz linka do tych ramek bez napisu? I czy posiadają w komplecie wyciszenie piankowe do tweeterów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.