Skocz do zawartości

[F30] Kodowanie przez Bimmercode


xelibri

Rekomendowane odpowiedzi

Może nie jestem ekspertem w elektronice ale wydaje mi się, że dołączenie równolegle małego kondensatora np. 0,1 mikro farada i rezystora np. 2,2 kOhm może spowodować, że kondensator będzie buforem dla tych impulsów odpowiedzialnych za mruganie (błyskanie) ledami. Kondensator przejmie ładunek błyśnięcia a następnie rozładuje się on przez ten rezystor.

Przy normalnej pracy (czyli przy świeceniu LED'a) taki układ kondensator-rezystor pobierał będzie poniżej 0,1W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REM-> REVERSING LIGHT LEFT WARM MONITORING, COLD MONITORING na not active. I potem to samo z RIGHT.

A czy po tych ustawieniach (na not active) będzie pojawiać się błąd spalonej żarówki?

Pytanie dotyczy w zasadzie wszystkich tak ustawionych świateł.

 

Siema.


Przeglądając bimmercodem swoją 30tke, znalazłem opcję w której można wybrać sobie rodzaj żarówki zastosowanej, np w światłach stopu. (bulb - led)

Nie jestem pewny czy taka opcja jest dostępna również dla światła wstecznego ale może warto poszukać.


Póki co nie przeprowadzałem tej modyfikacji więc nie wiem jak się zachowa w przypadku spalonej żarówki jak i w czasie normalnej pracy.


Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wstecznego też jest dostępna ta opcja ale nic to nie zmienia bo przy fabrycznych ledowych kierunkowskazach np. w lusterku jest led zamiast bulbi monitoring cold, warm jest not active. To czy jest bulb albo led, wpływa na pozostałe parametry, takie jak prąd, jasność, efekt migania itp. dostępne z poziomu expert, raczej nieprzydatne do światła wstecznego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dołożyłem niedawno elektryczny hak do swojej f31.

Na razie nie mam możliwości przekodowania auta pod 3AC, ale mam Bimmercode gdzie podobno jest możliwość wyłączenia PDC przy wstecznym biegu.

Czy wiecie jak to zakodować aby nie było dźwięku czujników cofania przy aktywnym haku wraz z np uchwytem na rowery?

Pozdrawiam.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kodowanie w Bimmercode:


S3ACA, czyli HAK BMW F30/31- BIMMERCODE


<<< FEM_01 >>>

FEM_01> CaIntegration 3031> CAH_SMART_OPENER_COD_FAHRZEUGTYP = Wert_FF [Domyślnie]

FEM_01> ComAdapterNetworkDtc 3003> ComAdapterPdu_2E4_Status_Anhaenger = Aktiv

FEM_01> TcMaster30f 3021> TCM_30F_BISTABLE_RELAY = przekaźnik_front [Domyślnie]


<<< ICMQL >>>

ICMQL> Daten 3000> C_AHM_vorhanden = ein

ICMQL> Daten 3000> IcmKod_B_S3ACA = verbaut


<<< REM_01 >>>

REM_01> PdcVarCoding 3200> TRAILER_HITCH_EAHK = wert_03


<<< DSC_CT01 >>>

DSC_CT01> DSC_CODIERDATEN_ALLGEMEIN 3000> C_Anhaengermodul_verbaut_I = verbaut


<<< HU_NBT >>>

HU_NBT> EXBOX 3001> MACRO_TRAILER_COUPLING = aktiv


<<< KOMBI L7_MID >>>

KOMBI L7_MID> ERM_Konfiguracja 3004> DISP_CC_BYPA_02_ALIVE = nicht_aktiv [Domyślnie]

KOMBI L7_MID> ERM_Konfiguracja 3004> DISP_CC_BYPA_02_CRC = nicht_aktiv [Domyślnie]

KOMBI L7_MID> ERM_Konfiguracja 3004> DISP_CC_BYPA_02_TIMEOUT = nicht_aktiv [Domyślnie]

KOMBI L7_MID> ERM_Konfiguracja 3004> STAT_ANHAENGER_TIMEOUT = nicht_aktiv [Domyślnie]


Nie mam już sygnału czujników cofania przy zapiętym uchwycie rowerowym na haku - przy wstecznym biegu (o co głównie chodziło mi przy kodowaniu).


Nie znalazłem tylko opcji kodowania:

<<< DSC_CT01 >>>

DSC_CT01> DSC_CODIERDATEN_ALLGEMEIN 3000> C_Anhaengermodul_verbaut_I = verbaut


Pomożecie odszukać tą opcję w Bimmercode?


Może w najnowszej wersji programu nie da się jej odszukać? ( były takie przypadki w niektórych opcjach kodowania, że nowsza wersja programu nie dawała możliwości dokonania jednego z polecanych wpisów-ale i tak kodowanie udawało się i przynosiło zamierzony efekt).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie po mału robie konwersje z usa na eu w f30 i taki problem mam przy radiu:

Z tego co znalazłem to parametry mają być następujace:


RADIO_COUNTRY = ece

FM_DEEMPHASIS = 50us

ANZEIGE_FREQ = nicht_aktiv


W takim ustawieniu nie mam dźwięku z radia. Zamiast ece wybrałem Australian i prawie wszystko jest ok, poza pewnym szczegółem. Wykrywa mi te same stacje na różnych częstotliwościach. Nigdy nie widziałem takiego zjawiska, zawsze w każdym samochodzie wykrywał daną stację na określonej częstotliwości, pomimo, że byłem w zasięgu kilku. Trochę to denerwujące gdy mam na liście 4 x rmf fm 3 x radio z itd i każde na innej częstotliwości.

Przy parametrze RADIO_COUNTRY = ece jest podobnie, lecz dodatkowo nie ma dźwięku. Przy RADIO_COUNTRY = us już jest ok, wyświetla tylko jedną stację. Jakaś rada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można

 


Super, a trzeba kupować adapter jeden z tych który jest wymieniony na stronie Bimmercode, mam jakiś bez firmowy EML od poprzedniego samochodu. (Czy jest szansa że będzie działał?)

No i kluczowe pytanie, może polecasz jakiś film na yt jako podręcznik?

kup sobie Vgate iCar Pro na bluetooth za około 100 zł na allegro + bimmercode i z pomocą wyszukiwarki i forum wiele zrobisz sobie sam. Kupiłeś auto za kilkadziesiąt tys, to odżałuj 250 i przyda ci się na przyszłość :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można

 


Super, a trzeba kupować adapter jeden z tych który jest wymieniony na stronie Bimmercode, mam jakiś bez firmowy EML od poprzedniego samochodu. (Czy jest szansa że będzie działał?)

No i kluczowe pytanie, może polecasz jakiś film na yt jako podręcznik?

kup sobie Vgate iCar Pro na bluetooth za około 100 zł na allegro + bimmercode i z pomocą wyszukiwarki i forum wiele zrobisz sobie sam. Kupiłeś auto za kilkadziesiąt tys, to odżałuj 250 i przyda ci się na przyszłość :8)

 


Masz 100% racje, jutro sobie kupię, tylko dziś niedziela i zastanawiam się czy pójdzie na takim OEMowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można

 


Super, a trzeba kupować adapter jeden z tych który jest wymieniony na stronie Bimmercode, mam jakiś bez firmowy EML od poprzedniego samochodu. (Czy jest szansa że będzie działał?)

No i kluczowe pytanie, może polecasz jakiś film na yt jako podręcznik?

kup sobie Vgate iCar Pro na bluetooth za około 100 zł na allegro + bimmercode i z pomocą wyszukiwarki i forum wiele zrobisz sobie sam. Kupiłeś auto za kilkadziesiąt tys, to odżałuj 250 i przyda ci się na przyszłość :8)

 


Czy do tej modyfikacji jest konieczność kupienia pełnej wersji za 149 pln BIMMERCODE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tygodni pod modułem ac wyświtlany jest komunikat 'Error memory contains critical errors'. Sprawdzałem b-tool'em i bummerlink żadnych błędów nie ma w klimie. Czy ktoś wie o co chodzi? Nie jestem pewien ale zrobiło się tak chyba po jakiejś aktualizacji bimmercode.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrywał ktoś AK47 popcorn? :)

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.