Skocz do zawartości

[F30] Kodowanie przez Bimmercode


xelibri

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Można. Masz link 2 czy 3 stronie tego wątku. Musisz mieć w bagażniku combibox jeżeli masz cic. Jak masz nbt to ten sposób nie zadziała. Jak zrobić na nbt to nie wiem. Poniżej cytat z tego linku. U mnie żeby zadziałało, było wszystko w menu ale nie dało się zaznaczyć, było wyszarzone, musiałem usunąć sparowany telefon i sparować go ponownie jako nowy.


W menu HEADUNIT wybierasz Expert mode następnie 3003_Telefon_Telematik_Online


Odszukujesz i zaznaczasz na "Aktiv" :

CDMM_Bluetooth_Audio

CDMM_BT_DATABASE

AUDIO_PLAYER_ON_OFF

BT_MODUL_ON_OFF

A2DP_PROFILE


W COMIBOX Expert mode 3004_Bluetooth_Parameter ustawiasz na "Aktiv" :

A2DP_AVRCP_EIN_AUS


I cieszysz się muzyka poprzez bt z telefonu.

Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić na nbt to nie wiem.

W poniższym linku jest opis kodowania dla COMBOXa i dla NBT.

https://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1474066&page=2

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten program w pełnej wersji i mam problem z expert mode kiedy wchodzę w sterownik zmieniam parametr potem się cofam do menu z codowanie to ładuje mi od nowa sterownik i nie mogę nic kodować . Czy ktoś miał taki problem . Bez wcisniętego expert mode mogę kodować ale już język polski muszę przez expert kodować i wtedy wracam do okna z kodowaniem i po komunikacie że robie wszystko na własne ryzyko sczytuje sterownik od nowa .Kodowanie jest wtedy nie aktywne. Telefon mam na androidzie samsung a5 2016r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !!!

Wie ktoś koledzy jak zakodować halogeny tz włączanie ich?

Doposażyłem f30 w ledowe halogeny i kierunki

Zakodowanem BimmerCode i działało ,wyglądało jak na Bmw przystało :D

Dziś w ASO montowałem tylne lampy M-performance i po ich kodowaniu przestał działać lewy kierunkowskaz i halogeny

Z kierunkowskazem sobie poradziłem bo tylko szybko migał ale halogeny nie palą się wcale i po naciśnięciu włącznika nie zapala się ikonka na desce

Co ciekawe doświetlanie zakrętów działa tz udało mi się zakodować


Aso twierdzi ze po montażu tylnych lamp podłączają auto pod kompa i samo się aktualizuje i koduje z ich serwerów na co nie maja wpływu i komp stwierdził że halogeny powinny być żółte i brzydkie bo tak wyszły z fabryki a nie Led i je wyłączył całkiem


Proszę o pomoc bo tych z ASO już nie zamierzam :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pacjent F30 Sport Line z navi bussines oraz connected drive plus. Mam BT 4.0 i Bimmercode odblokowany. Uruchomiłem kilka opcji ale interesuje mnie zakodowanie:

- LC

- wyłączenie włączania się AC przy wciśnięciu AUTO

- doświetlanie zakrętów, mam full LED łącznie z halogenami i kierunkami.

Z chęcią poznam sprawdzoną procedurę w expert mode.

Zmieniłem ostatnio muzę z STEREO na HIFI i grała płytko. Po powrocie na STEREO wszystko wróciło do normy. Może to już opcja hardware'owa?

Zmieniłem już chyba większość o czym napisane jest w tym temacie, ale z chęcią poznam nowe.

Chciałem uruchomić CARPLAY ale mimo posiadania navi bussines nie mogę tego zrobić być może to sprawa również hardware'u tak jak przy rozbudowanym BT.

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam kilka pytań odnośnie kodowania -

1. Czy po wymianie akumulatora muszę go zakodować ? Jeśli tak, to którym z programów będę mógł to zrobić?

2. Czy w BMW mogę jak w VW programowo zrobić sobie doświetlenie zakrętów przeciwmgłowymi ? Jeslibtak, to jak wyżej - czy któreś z tych programów da radę

3. Czy jest opcja aby zrobić oświetlenie wnętrza, również jak w VW- tak aby lampka zapaliła się po znaczeniu silnika, a nie dopiero po otwarciu drzwi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam kilka pytań odnośnie kodowania -

1. Czy po wymianie akumulatora muszę go zakodować ? Jeśli tak, to którym z programów będę mógł to zrobić?

2. Czy w BMW mogę jak w VW programowo zrobić sobie doświetlenie zakrętów przeciwmgłowymi ? Jeslibtak, to jak wyżej - czy któreś z tych programów da radę

3. Czy jest opcja aby zrobić oświetlenie wnętrza, również jak w VW- tak aby lampka zapaliła się po znaczeniu silnika, a nie dopiero po otwarciu drzwi ?

 

1. tak, np B-tool

2. możesz FEM----> corner lights

3. trza by poszukać, FEM ----> welcome lights

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję

W opisie carly znalazłem ze mozna zarejestrowac akumulator.

A jak jest z czujnikami ciśnienia przy zmianie kół?


Zainstalowałem sobie obie apki w wersjach darmowych - ich funkcjonalność W kodowaniu jest taka sama ? Bo interfejs bimmercode wydaje się być dużo bardziej rozbudowany.


Jeszcze takie pytanie - w rodzinie mamy jeszcze E90 i F26 - żeby przy obu pogrzebać musi być Carly bo bimmercode nie obsłuży E90, dobrze zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję

W opisie carly znalazłem ze mozna zarejestrowac akumulator.

A jak jest z czujnikami ciśnienia przy zmianie kół?


Zainstalowałem sobie obie apki w wersjach darmowych - ich funkcjonalność W kodowaniu jest taka sama ? Bo interfejs bimmercode wydaje się być dużo bardziej rozbudowany.


Jeszcze takie pytanie - w rodzinie mamy jeszcze E90 i F26 - żeby przy obu pogrzebać musi być Carly bo bimmercode nie obsłuży E90, dobrze zrozumiałem?

Bimmercode jest dużo bardziej zaawansowanym programem.

Czujniki ciśnienia resetujesz w auci z pozycji idrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obnizenia lusterka pasazera podczas cofania mozna zakodowac tylko przy opcji z skladanymi lusterkami?

 

Nie testowałem u siebie, ale raczej można zakodować w każdej wersji lusterek.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!


wymieniłem halogeny z żółtych na LED i zakodowałem je przez Bimmercode:


Fog Light Lamp z "Bulb" na "LED"

Fog Light Warm Monitoring na "No Active"

Fog Light Cold Monitoring na "No Active"


I działają, ale straciłem doświetlanie zakrętów...


Macie jakiś pomysł jak odzyskać tę funkcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.