Skocz do zawartości

Doposażenie w komfortowy dostęp [F31|F32]


Tancerz

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję doposażyć BMW F32 w komfortowy dostęp - czekam teraz na informację czy się da i jak to zrobić + ile kosztuje.

Będę tu informować o szczegółach dla pozostałych forumowiczów

 

ale...

 

Czy ktoś z Was ma doświadczenie w doposażeniu w komfortowy dostęp serii F?

Wiem, że bez problemu można zrobić od 5tki w górę ale nie wiadomo dokładnie jak jest od serii 1 do 4.

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Domniemają :o

 

Wiem to z autopsji.

 

Dopisz do wyposażenia opcję SA322 i wykonaj kontrolę komponentu a zobaczysz, że w jej wyniku otrzymasz żądanie wymiany modułu FEM.

 

To, że w katalogu ETK nie ma podziału na moduły FEM z CA i bez CA nie oznacza, że Twoje auto posiada właściwy moduł.

 

Prawie zawsze jest tak, że elementy na pierwszy montaż nie wspierają pełnej listy dostępnego wyposażenia chyba, że zamówisz auto w pełnej konfiguracji.

 

Przykładów można mnożyć wiele...

 

Np. auto z serii F3x nie posiadające PDC, wymagać będzie wymiany modułu REM po doposażeniu w opcję SA508.

W serii E9x, montaż xenou z systemem samopoziomowania to wymiana modułu FRM.

 

... itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 4 tygodnie później...
Zdajecie sobie sprawę ze fabryczny comfort access w F30 dziala tylko na przednie drzwi? Nie bylo opcji na drzwi tylne. Chociaz uzytkownicy na bimmerfest dokladali rowniez na tyl (wykorzystali m.in. klamki przednie z CA). Wg mnie nie warto doposazac w to o ile nie ma tego seryjnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem wczesniej auto w ktorym dzialalo na wszystkie drzwi, teraz mam BMW w ktorych tak jak napisales dziala tylko na przednie i nie uwazam to za jakas szczegolna wade. W praktyce nie odczuwam wiekszej roznicy w korzystaniu. Wiadomo ze musze najpierw dotknac przednia klamke ale to trwa ulamek sekundy.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.