Skocz do zawartości

Manetki i zegary w F30


Wierzbin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jeżdżę E90 i co bardzo mi się spodobało w tym aucie to fakt, że manetka kierunkowskazów (tak, wyobraźcie sobie, jestem kierowcą BMW i używam kierunkowskazów :lol: ) zawsze powraca do pozycji wyjściowej nawet jak się włączy miganie cały czas (drugi stopień). Inaczej rzecz ujmując; nie słychać odbijania manetki jak migacz się wyłącza przy prostowaniu kierownicy.


Przymierzam się do F30 i miałem okazję przejechać się takim modelem na jaki poluję (chcę kupić roczniaka, może dwulatka), a tam manetka kierunkowskazów jest jak w klasycznym aucie. Tzn. przy włączeniu migacza, pozostaje w tej pozycji do momentu odkręcenia kierownicy. Czy wszystkie F30 poliftowe tak mają?


Druga sprawa to manetka od wycieraczek, w F30 od automatu jest przycisk, który automatycznie się wyłącza jak zgasi się silnik (wygodne w zimie, bo nie zerwie przymarzniętych wycieraczek po ponownym odpaleniu auta), a w F30 automat włącza się przesuwając wajchę o 1 stopień w górę.

I ponownie; wszystkie tak mają?


Zadaję takie infantylne pytania, bo wersja, którą miałem okazję się przejechać (BMW Sikora Bielsko) miała zegary cyfrowe, niespotykane, przynajmniej przeze mnie, w modelach serii 3. Jak nazywa się ta opcja, wie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Manetki zmieniły się (i to na gorsze moim zdaniem) chyba w 2017 roku. U mnie 05/2015 są jeszcze takie jakie pamiętasz z e90 (wracają oraz przycisk od wycieraczek). Natomiast jeździłem sporo G30 i za nic nie mogę się przyzwyczaić do powrotu zwykłych manetek :evil: Zegary full LED również od 2017 roku dostępne jako opcja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienione zostalo w 2017 roku, niby na zyczenie wielu kierowcow BMW. W moim sa jeszcze takie same manetki jak w E90.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dopowiem, ze opcja z elektronicznymi zegarami (LEDowymi) to opcja 6WB.

(6WA, to sa rozszerzone zegary - z paskiem wyswietlacza LED w dolnej czesci licznika - 6WB, to caly licznik jakos wyswietlacz LED).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam F30 02/2017 i są te które nie przeskakują tylko od razu wracają do położenia początkowego. Jeżdziłem ostatnio nową M550d i tam były takie które wracają do położenia początkowego dopiero po odkręceniu koła kierownicy.

Teraz chyba wszystkie tak mają. Handlowiec z którym jeździłem powiedział, że musieli do nich wrócić ponieważ jest to związane automatycznym utrzymywaniem auta na pasie, czy też zmianą pasa ruchu. Chociaż sam nie wiem, czy to ma znaczenie. Moim zdaniem lepsze jest jak od razy manetka wraca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie; zauważyłem element, którego nie mogę znaleźć w instrukcji. Chodzi o białą "kropkę" która pojawia się na wykresie ilości paliwa w zbiorniku (na zdjęciu widoczna przy liczbie "0")

145e3ee02506047egen.jpg

Czy ktoś wie co ona oznacza?

Po kilku dniach zniknęła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.